Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup chińczyka na Androidzie

15 Kwi 2011 17:13 5453 3
  • Poziom 9  
    Witam jestem zainteresowany zakupem telefonu na Androidzie .W grę wchodzą telefony w układzie dual sim więc trafiłem na telefony chińskie star a 5000 z ekranem 3,5 cal i star a2000 z 4 calowym wyświetlaczem .Boję się dotykowego wyświetlacza bo kilku znajomych narzeka że w lecie kiepsko widać wyświetlacz .Nie mogę też trafić na opinie o tych telefonach .O oryginalnych słyszałem że łapią zwiechy i coś się ciągle dzieje .Czy ktoś podzieli się opiniami .
    Zastanawiam się też nad podrabianą Nokią e72 .
  • Poziom 24  
    Odpuść sobie, z chinczyków moge polecić jedynie ZTE Blade. Broń boże nie kupuj podróbek telefonów, szkoda kasy i zdrowia.
  • Poziom 9  
    gwidon997 napisał:
    Odpuść sobie, z chinczyków moge polecić jedynie ZTE Blade. Broń boże nie kupuj podróbek telefonów, szkoda kasy i zdrowia.

Swoje doświadczenie z chińczykami opisałem tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1830251.html Uważam że chińskie telefony nie są tak straszne jak się o nich pisze .Bardziej chodzi mi o samego androida .Używałem kilu chińczyków i na moje jest spoko .
  • Poziom 10  
    Wszystkie telefony to Chińczyki, jedynie producent zamawia odpowiednie w nim komponenty. Ty też możesz sobie zamówić swój telefon pod dowolną marką i nawet na wyłączność. I teraz zamawiasz odpowiednie komponenty np. standardowy aparat fotograficzny lub coś lepszego. System java lub własny. Wyświetlacz w takiej technologii lub innej.
    Właśnie ta różnica polega na komponentach i polityce jaką kieruje się Marka czy zależy jej na dobrym składaku.
    HTC to też Chińczyk.
    Tak naprawdę jeden telefon składa się zaledwie z kilku modułów, lecz ich producentami jest kilkanaście firm. Weźmy taki wyświetlacz. Kto inny produkuje szkło, kto inny plaster diodowy, ktoś inny dostarcza oprogramowanie sterujące, a składają chińczycy. Podobnie z aparatem fotograficznym: szkło dostarczają japońcycy, matryce korea lub usa, kostkę składają chińczycy moduł sterujący jest w układzie CPU, dostarczany od kogoś innego, montaż modułu optycznego wykonują chińczycy. itd.
    Wszystko składają chińczycy, a producent im tylko dyktuje co ma być złożone.
    A dlaczego wszystko w Chinach?
    Bo są tanie zasoby naturalne, energia praktycznie za free.
    Robotnicy mają wyższe kwalifikacje niż np. w Polsce, pracują dokładniej i szybciej.