Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nuforce uDac v2 - Czy to działa?

hamilton32 15 Kwi 2011 18:45 2755 8
  • #1 15 Kwi 2011 18:45
    hamilton32
    Poziom 11  

Witam.

Ktoś zna ten wynalazek:
    http://www.mp3store.pl/article/nuforce-udac-2-ean.abcdf,2010361299616150207.html

Chciałbym zapytać znawców tematu audio czy taki DAC na USB rzeczywiście poprawia jakość dźwięku?
    Czy znacznie poprawia taki DAC lub inny mu podobny jakość dźwięku?

Chciałbym to wpiąć między laptopa a słuchawki (dobrej klasy) lub przed wzmacniaczem.
    Ktoś miał? Rzeczywiście jest wart tej kasy?
    Niby są pozytywne opinie w internecie ale internet jest pełen "ałdjofilii".
    Zależy mi na opinii osoby rozsądnej i znającej sie na rzeczy, a na elektrodzie takich nie brakuje.

0 8
  • Pomocny post
    #2 18 Kwi 2011 13:48
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Na mnie zrobił dobre wrażenie. Wpięty w mój system "uwypuklił" niskie rejestry. Tak więc w stereo nie zagra. Ale do słuchawek (grado sr60i) chyba zapoluję na niego. Chociaż zastanawiam się jeszcze nad beresfordem. A w porównaniu to kart stosowanych w laptopach to różnica będzie miażdżąca na in plus.

0
  • #3 18 Kwi 2011 18:16
    hamilton32
    Poziom 11  

zakupiłem już i czekam na kuriera. Napisze jak to gra

0
  • #4 25 Sie 2011 14:09
    jaarekg
    Poziom 10  

i jak się sprawuje sprzęt? mam zamiar go kupić ale nie wiem czy warto ryzykować. na razie mam kartę za 100zł pod usb na CMI6206

0
  • #5 26 Sie 2011 23:15
    hamilton32
    Poziom 11  

jaarekg napisał:
    i jak się sprawuje sprzęt? mam zamiar go kupić ale nie wiem czy warto ryzykować. na razie mam kartę za 100zł pod usb na CMI6206

Szczerze to spodziewałem się więcej po tym DAC. Może dałem sie ponieść wypowiedziami na forach "ałdjofilskich".

Słuchając mp3 (320kbps) różnica jest niewielka, jest lepsze stereo i trochę więcej basu, ( na dobrych słuchawkach Audio Technica)

Podłączając do wierzy i do głośników komputerowych nie słyszę zmian

Najchętniej zrobiłbym jakiś pomiar oscyloskopem i by się okazało czy to ja jestem głuchy czy inni przesadzają. Ale oscyloskopu nie posiadam dobrego

0
  • #6 27 Sie 2011 09:21
    jaarekg
    Poziom 10  

czyli dobrze że nie kupiłem go. za to czekam już na e-mu 0204. jak widać recenzja była nie bardzo obiektywna bo pisana przez właściciela sklepu audiomagic.pl który sprzedaje także sprzęt tej firmy. jak się mylę to mnie poprawcie.

0
  • #7 28 Sie 2011 14:54
    zukzukzuk
    Poziom 20  

Raczej mylisz się.
    To, że kolega testował ww. przetwornik na mp3 i "dobrych" słuchawkach (coś usłyszał? - cud!), a potem na "jakiejś wieży" i głośnikach komputerowych (o zgrozo!) - nie jest ŻADNYM wyznacznikiem jego JAKOŚCI.
    DAC-e, różnego rodzaju przetworniki, polepszające odczyt dźwięku, stosuje się generalnie w bardzo wyrafinowanych systemach audio.
    Nadto - wszystko zależy od czego, co z czym, czym i gdzie połączysz...
    Recenzja może być obiektywna. Może być...

http://audiohobby.pl/topic/8/5709
    ten test już wygląda jako tako:)

Pozdrawiam!

0
  • #8 30 Sie 2011 09:28
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dokładnie jak wyżej. Jest wielkie prawdopodobieństwo, że różne DACi podłączone do "jakiejś" wierzy i "jakichś" głośników komputerowych dadzą zbliżony efekt (czyli żaden).

zukzukzuk napisał:

Nadto - wszystko zależy od czego, co z czym, czym i gdzie połączysz...

0
  • #9 30 Sie 2011 17:41
    hamilton32
    Poziom 11  

Jakieś głośniki to Microlab solo 7c
    A jakieś słuchawki to Audio technica FC7 (znane u nas jako creative HQ-1700). Słuchałem też CD audio.
    A przytoczona recenzja moim zdaniem mocno jest przesadzona. Marzy mi się oscyloskop to byśmy zrobili porównanie.

0