Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdo w odkurzaczu przemysłowym

15 Kwi 2011 19:27 7696 6
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jestem nowy i wiem ze temat był wałkowany ale nie do końca.
    Postanowiłem w odkurzaczu przemysłowym zrobić gniazdo tzw zanikowe.
    Chodzi o to ze w chwili podłączenia dowolnej maszyny do tego gniazda i po jej uruchomieniu powinien uruchomić się odkurzacz jako wyciąg.
    Przedstawię mały schemat jak to zrobiłem problem jednak polega na tym ze podczas próby uruchamiania dowolnej maszyny podłączonej do tego gniazda silnik w odkurzaczu trochę głupieje;tzn jeśli np moja maszyna ma 1000w to silnik w odkurzaczu startuje ale jakby słabo czasem nawet staje.Następna sprawa to iskrzenie miedzy stykami na przekaźniku.Czasem po dłuższej chwili pracy tej maszyny zdarza się ze przekaźnik się zawiesi o dopiero jak odetnę zasilanie na dłuższą chwile to za moment słychać klikniecie i dopiero przekaźnik odpuszcza.

I jeszcze jedno.
    Chciałbym zastosować jakiś układ ze zwłoka;Chodzi o to aby po uruchomieniu maszyna odkurzacz startował za kilka sekund.Proszę jeśli to możliwe o schemat.

Bardzo proszę o pomoc

oto schemat tzw schemat;
    https://obrazki.elektroda.pl/4850194700_1302888452.jpg
  • Poziom 20  
    Witam!
    Kol.Temat przerabiany na tym forum.
    Link
    Korzystaj z opcji szukaj.
    Pozdrawiam.
    Adam.:| :wink:
  • Poziom 9  
    Witam
    .No tak czytałem temat ale proszę zwrócić uwagę na mój schemat,co w nim muszę dołożyć lub zmienić?
  • Poziom 37  
    Zastosował bym przekaźnik prądowy EPP-619 i było by git. Może pokusił bym się o to by na wyjściu przekaźnika prądowego dać stycznik i zwiększyć jego trwałość choć producent deklaruje że może załączać obciążenie 16A.
    Zaś opóźnienia można zrealizować na przekaźniku czasowym.
  • Poziom 26  
    Przekaźnik powinien sterować stycznikiem - spokój z upalonymi stykami. 16A to krotki żywot przekaźniczka sterującego obciążeniem indukcyjnym.
    Jeśli równolegle z cewka przekaźnika wepniesz kondensator będziesz miał czasówkę. Trochę zabawy i stówka w kieszeni.
  • Poziom 9  
    witam i dziękuje za porady.
    Mam pytanie;jaki ten PRZEKAŹNIK .Gdzie go wpiąć?
    Jakiej wartości kondensator?
    Czy mój schemat moze być?
    Czy zasilacz który mam do sterowania (poprzez kontaktron) PRZEKAŹNIKA może być?
    Chodzi mi o wartość w mA,mój jest chyba 120 mA.
    Czy ilość zwojów na kontaktronie z przewodu 1.5 mm w ilosci okolo 15 zwojów wystarczy ?