Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z programem honestech TVR - tuner medion 7134.

-Arthur- 15 Kwi 2011 21:21 3092 2
  • #1 15 Kwi 2011 21:21
    -Arthur-
    Poziom 2  

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Posiadam oprogramowanie Windows XP (Service Pack 3).Niedawno stałem się posiadaczem tunera TV Philips Medion 7134 CTX918_V.2. Jest to tuner zapewne jak wiecie DVB-T/TV. Pierwotnie miałem kłopot ze sterownikami do tej karty, ale skorzystałem z wcześniejszego tematu, który wystąpił już na forum elektrody.pl i udało się (zainstalowałem sterowniki Hybrid Capture and Tuner Driver ver 1344_ctx_WHQL_XP znalezione właśnie w tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1221442.html).. Początkowo miałem zainstalowane sterowniki z płytki od producenta tunera (również znalezione na forum – ten sam link co powyżej; nazwa: „ORYGINALEN_CD_PRODUCENTA_Stery_Soft_TUNER_7130xp.zip”), ale nie działał na nich program, który zalecał producent do obsługi tego urządzenia (a mianowicie: „honestech TVR”). Po zainstalowaniu wyżej wspomnianych sterowników program „honestech TVR” wyszukał mi stację telewizyjne TVP1,TVP2 i POLSAT – dźwięk i obraz były bardzo zadowalające, lecz zastanawiałem się, dlaczego nie wyszukał mi stacji o sygnale cyfrowym naziemnym (np. TVN). Okazało się, że w ustawieniach programu miałem wybraną opcję dla analogu: 713x BDA Analog Capture (chyba, że ja coś źle wywnioskowałem) po zmianie na opcję Digital Processing System Video Capture CoDec:
    wystąpił problem – a mianowicie pokazał się taki komunikat:
    Nie chciał on już znajdować żadnych stacji a obraz w programie zmienił się na szary i większość z opcji programu się zaciemniło:
    Uruchomiłem program ponownie i pojawiły się takie komunikaty:

Nie wiem może ktoś z Was miał też taki sam problem i sobie poradził? Chciałbym odbierać sygnał cyfrowy naziemne za pomocą tego urządzenia, ale nie wiem czy wszystko dobrze zrobiłem.

Chciałbym wspomnieć, że próbowałem wyszukać sygnałów cyfrowych za pomocą DScaler’a, ale nie znalazł mi żadnej stacji, która odbierałaby cokolwiek. Skonfigurowałem go korzystając z poradnika zamieszczonego na tym forum (niestety nie mogę znaleźć go ponownie – był w formie pdf’a).

Bardzo proszę Was o pomoc. Dodam, że korzystam z anteny siatkowej (zaokiennej), posiadam również wzmacniacz podłączany do prądu.

Jeśli możecie zalecić inny program, z którym nie będzie tyle kłopotu, co z tym to proszę o podanie jego nazwy i w miarę możliwości jak go skonfigurować by wszystko działało jak należy. Z góry przepraszam za zbyt długi tekst, ale nie wiedziałem jak mam to opisać, by wszystko było pokazane w jak najlepszym świetle. Za wszelką pomoc dziękuję.:D

1 2
  • Pomocny post
    #2 15 Kwi 2011 21:26
    p3st
    Poziom 24  

DScaler z całą pewnością nie obsługuje DVB-T, Honestech prawdopodobnie też nie (nie chce mi się tego teraz sprawdzać). Musisz użyć innych programów, jak np. Splash, ProgDVB, SmartDVB i innych, poczytaj, które programy obsługują DVB-T.
    Oczywiście nie wiadomo czy każdy z tych programów będzie w stanie współpracować z tą kartą, musisz to sprawdzić.

1
  • #3 15 Kwi 2011 22:16
    -Arthur-
    Poziom 2  

Miałeś rację. Skorzystałem z pierwszego programu który podałeś (Splash) przeskanowałem i co się okazało, ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem:
    Obraz dobrej jakości tak samo jak dźwięk:D

Dziękuję bardzo za pomoc:)

Zamykam temat.

0
  Szukaj w 5mln produktów