Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosze o radę w wyborze samochodu do 27k

bellcross 16 Kwi 2011 01:28 1421 12
  • #1 16 Kwi 2011 01:28
    bellcross
    Poziom 9  

Witam, planuje zakup pierwszego samochodu, za 27 000zł w benzynie z LPG, ewentualnie cos za 22K bez LPG, przebieg do 180 000km, rocznie planuje kołować do 10 tyś km ale nie więcej, przekładnia manual, szukam roczników od 2002. I tu mnie zaciekawiły, pojemność od 1800 - 2000cm3
    BMW e46
    Peugeot 407
    Audi A4 B6 (najlepiej quattro) - w sumie chyba jest znacznie lepsze od VW
    Mazda 6
    Opel Vectra C
    Mitsubishi Lancer (może)

będe wdzięczny za nowe propozycje i sugestie który z tych lepszy, nie ukrywam, ze nakręciłem się na AWD. Dziękuje za pomoc

0 12
  • Pomocny post
    #2 17 Kwi 2011 11:44
    patryk3444
    Poziom 20  

Witam z tych co wymieniasz to ja bym polecał bmw e46 lub mazdę 6 jak wiadomo japońskie auta znane są z bez awaryjności sam posiadałem taką 3 lata temu lecz zamieniłem ją na bmw ponieważ chciałem troszkę więcej mocy .Mazda oferować będzie na pewno bardzo duży komfort jazdy .A teraz torszkę bmw bardzo znana marka z rynku niemieckiego bardzo dynamiczny ten model potrafi bardzo dużo wycisnąć ma bardzo bogate wyposażenie jedynym mankamentem jej jest duże spalanie w mieście

0
  • #3 17 Kwi 2011 20:31
    bellcross
    Poziom 9  

dziękuje za tą konkretna wypowiedź ^^ słyszałem, że zdarzają się rdzewiejące egzemplarze mazd, bmw tak ma w sobie to coś ale czy łatwo jest znaleźć tak świetnie wyposażony egzemplarz jak np w mazdzie? nie ukrywam, że także bardzo spodobał mi się napęd quattro w audi, choć trudno jest znaleźć takowy... btw. i tak bardziej mi zależy na instalacji LPG ;)

0
  • Pomocny post
    #4 17 Kwi 2011 21:28
    jonas
    Poziom 19  

BMW średnio znosi gaz, więc jeśli to jest priorytet, to nie radziłbym. Wyposażenie - klimatyzacja, kontrola trakcji, elektrycznie sterowane szyby z przodu, wspomaganie to standard, nawet w egzemplarzach ze słabymi silnikami. Kierownica multifunkcyjna, tylne szyby elektryczne, podgrzewane fotele i różne inne gadżety też się zdarzają, choć już nie zawsze.

Przebieg który widnieje na zegarach ignoruj niezależnie od marki, to tylko losowe cyferki ustawiane przed sprzedażą. Stan auta powinien być podstawą do oceny i ewentualnego wyboru.

0
  • #5 17 Kwi 2011 21:59
    bellcross
    Poziom 9  

wielkie dzięki to dobre rady, w sumie ojciec pomoże mi też dokonać wyboru... a co sądzicie o Audi, mają fajne silniki, no i szukam autka o mocy powyżej 140hp, samochód powinien być zrywny i mieć dobry moment obrotowy.

0
  • #7 18 Kwi 2011 17:44
    bellcross
    Poziom 9  

Wincam napisał:
    Co do Mazdy to zgodze sie z tym ze blache niestety nie maja za dobra, co jest jest jej glownym minusem, ale silniki benzynowe na prawde maja dobre i przy wyborze modelu z silnikiem 160KM spokojnie powinna Cie zaspokoic.

http://poradnikkierowcy.blogspot.com/
    http://eksploatacjasamochodu.blogspot.com/

na pewno silniczek tam ekstra jest ale ten model ciężko znaleźć, no i boje się samochodów powyżej 200 000km przebiegu, a co sądzicie o audi a4 2002r

0
  • Pomocny post
    #8 18 Kwi 2011 18:08
    pantera2233
    Poziom 13  

jeśli chcesz auto tanie w eksploatacji to tylko Audi a4 w zwykłej wersji, bez quatro, z aut które wymieniłeś audi będzie miało najtańsze części. i po założeniu sekwencji będziesz miał jazdę za friko:) Pozostałe auta może są i lepsze i szybsze tyle że do czasu awarii a wtedy zaboli kieszeń he he he

0
  • #9 18 Kwi 2011 18:19
    bellcross
    Poziom 9  

a napęd quattro ma jakiś duży wpływ na koszty eksploatacji ??

0
  • Pomocny post
    #10 18 Kwi 2011 18:20
    pantera2233
    Poziom 13  

audi straci najmniej na wartości w przeciągu paru lat, do tego ma dużo częsci jako zamienniki, więc taniej być nie może. Z autami z napędem na 4 koła daj sobie spokój. Większe spalanie a terenówki z tego i tak nie będzie, a jeśli poprzedni właściciel męczył auto to może się okazać że będzie cię czekała wymiana sprzęgła załączającego tylni napęd z tego co pamiętam to od jakiś 6 tys.zł w zwyż...

0
  • #11 18 Kwi 2011 18:20
    bellcross
    Poziom 9  

w sumie audi mają fajne silniczki 1.8T ^^ betki takowych nie mają (1800cm3)

0
  • Pomocny post
    #12 18 Kwi 2011 18:27
    pantera2233
    Poziom 13  

znajomy ma passata w 1.8t z gazem od jakiś 3 lat i sobie chwali. Ja na twoim miejscu bez zastanowienia brałbym audi. Pozdr!

0
  • #13 18 Kwi 2011 18:34
    bellcross
    Poziom 9  

szkoda a tak się zapędziłem na quattro, moj ojciec ma a4 b5, w zime to masakra tyłek strasznie lata na boki, 2 razy w rowie siedziałem no i nie ma tam esp, a w tych nowych a4 b6, jest asr bo wiem że jest abs i esp w standardowym wyposażeniu

0