Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przenośny głośnik do telefonu.

16 Kwi 2011 08:52 3625 11
  • Poziom 9  
    Witam.
    Otóż moja sprawa przedstawia się następująco: widziałem na YT filmik, w którym ktoś zrobił sobie głośniczek do MP3 na baterię 9V. Oto on:
    http://www.youtube.com/watch?v=KVCleGplM1k

Jakość filmiku przedstawia wiele do życzenia, dlatego prosiłbym o wytłumaczenie, jak przerobić taki wzmacniacz z głośników komputerowych (nawet tych najtańszych) na bateryjkę 9V. Tutaj nawet nie chodzi o jakieś super mega granie, po prostu gdy robię coś w garażu chciałbym posłuchać muzyczki, ale telefon jest dość cichy, więc nie bardzo...
    Po drugie, ostatnio dopadła mnie nuda i chciałbym zmajstrować sobie coś w tym stylu tanim kosztem :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Większość głośników komputerowych zasilanych z sieci ma wewnątrz transformator 230/12V. Najlepiej więc jak zrobisz to na 2 bateriach 6V :)
  • Poziom 9  
    czyli musiałbym wywalić ten transformator, a zamiast niego wstawić te 2 baterie?
  • Moderator Akustyka
    Tam gdzie na płytce lutowane są wyprowadzenia uzwojenia wtórnego, wlutowujesz koszyk na baterię.
    Generalnie każda konfiguracja ogniw, dająca napięcie takie, jak na uzwojeniu wtórnym, może być. Przy 12 V, możesz np. użyć 8 ogniw AA po 1,5 V każde.
  • Poziom 19  
    Pewnie, że tak. Tylko sprawdź jaki masz tam transformator zanim kupisz cokolwiek.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    pasznik napisał:

pewno że łatwiej, ale kupować gotowca to nie sztuka, satysfakcję daje zrobienie czegoś samemu :)

Więc może warto pomyśleć nad czymś, co można zrobić od podstaw?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Możesz też kupić gotowy zestaw do samodzielnego montażu na TDA7496 z Elektroniki Praktycznej http://sklep.avt.pl/photo/_pdf/AVT1491.pdf
    Z 2 x 4" głośnikami szeroko-pasmowymi powinien poradzić sobie bez problemu.
  • Uczeń
    ja bym proponował głośniki może ktoś kojarzy z biedronki Clarus PS-9515 za 50zł , posiadam takie i głośniki nokia md8 biją już na połowie mocy, jest w nich 5wat rms
  • Poziom 9  
    przemo-lukas napisał:
    pasznik napisał:

pewno że łatwiej, ale kupować gotowca to nie sztuka, satysfakcję daje zrobienie czegoś samemu :)

Więc może warto pomyśleć nad czymś, co można zrobić od podstaw?

jasne że warto, ogranicza mnie brak kasy i niestety brak jakiegos sklepu z elektroniką w moim "mieście" (chodzi mi tu o sklep z typowymi elementami elektronicznymi)

Aha, dziś zdobyłem stary głośnik od komputera z regulacją, na transformatorze pisze że obniża napięcie do 9V, na baterii 9V długo mi to pogra?