Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mój pomysł na alarm + czujniki radiowe

zippermann 04 Lis 2004 23:19 1916 6
  • #1 04 Lis 2004 23:19
    zippermann
    Poziom 15  

Witam.
    Chciałem ostatnio zrobić sobie alarm do domu.
    Mam dość dużo okien i drzwi. Chciałbym zabezpieczyć je wszystkie.
    Wpadłem na pomysł czujników kontaktronowych reagujących na otwarcie i w tym momencie wysyłajace sygnał radiowy o "jakiejś" częstotliwości. Jedna centralka z zamkiem szyfrowym (kit AVT np.) Pytanie tylko jak to zrobić... Jaką częstotliwość wybrać, aby nie było zakłuceń...

Jeżeli macie jakieś schematy takich urządzeń, nadajników i odbiorników radiowych, czy czegokolwiek co mogło by pomóc to proszę o pomoc.
    Mój mail: interno(malpa)poczta.fm albo na forum...

Pozdrawiam

0 6
  • #2 05 Lis 2004 00:32
    kryststgpom
    Poziom 25  

Wykorzystaj gotowe moduły radiowe na 433MHz + układy kodujące np. mc145028, tanie i sprawdzone

0
  • #3 05 Lis 2004 14:12
    zippermann
    Poziom 15  

Masz namiary na schematy takich urządzeń?
    Myślałem właśnie o takiej częstotliwości...

0
  • #5 06 Lis 2004 09:05
    wowerman
    Poziom 23  

Witam. Zajmuje się alarmami.Kiedyś zamontowałem ca10 satela oraz odbiornik gotowy odbiornik Crowa na 433 mHz, mozna podpiąć 8 linii (czujniki ruchu Crow).Wiadomo, ze mozna podpiąć do centralki wiecej takich odb.Chodzi to ponad dwa lata u gościa w chacie i nie było nawet fałszywek.Wada taka że trzeba baterie wymieniac,ale...to i tak tanio wychodzi.
    Po za tym wszystkie urzadzenia radiowe alarmowe wykorzystuja tylko 433 mHz.
    Mam pytanie.Jak chcesz wyseparować daną czujkę w pasmie?Mówisz ,ze masz ich duzo.Nie wiem czy to zda egzamin.Bedziesz sie meczył z dostarajaniem jak sa gotowe produkty.
    Bo jesli zakładasz, ze nie chcesz rozpoznania z jakiej czujki był alarm to przy fałszywych alarmach będzie kłopot.
    Wydaje mi sie, że tańsze będzie kupno mniejszej centralki gotowego odb.Pozdrowienia.:)

0
  • #6 06 Lis 2004 18:42
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam

pierwsze to to, że kontaktrony na okna - nie gwarantują zbyt dobrej ochrony (zbicie szyby, wycięcie)- do tego pomyśl, jak będziesz chciał wietrzyć mieszkanie w nocy.

To co kolega wyżej napisał - fałszywki i znalezienie wadliwej czujki doprowadzi Cię do histerii.

Pomysł jest ambitny, ale lepiej w to się bawić eksperymentalnie - założenie tego w mieszkaniu, może się skonczyć zbytecznym stresem i nieprzespanymi nockami... :(

pozdrawiam

0
  • #7 06 Lis 2004 18:43
    zippermann
    Poziom 15  

Rozpoznanie z której nie jest konieczne. Zakładałem zrobienie wszystkich czujek na tą samą częstotliwość. To ma być na prawdę tanie (i proste).
    Aaaa, drzwi wejściowe będą miały czujkę przewodową z sygnalizacją zadziałania.

0