Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja sieci bezprzewodowej w telewizorze Samsung c750 za pomocą D-Link

Julass 16 Apr 2011 13:46 13728 20
    Julass
    Level 10  
    Nie widziałem do jakiego działu lepiej zamieścić ten temat: tv czy sieci wifi. jeśli dokonałem złego wyboru, proszę o wybaczenie

Czy mógłby mi ktoś pomóc z konfiguracją połączenie telewizora Samsung le40c750 z bezprzewodowym internetem za pomocą D-Link'a DWA 140?

Z sieci dowiedziałem się, że ten adapter może posłużyć jako zamiennik oryginalnego. Co więcej, po podłączeniu można swobodnie przeglądać zasoby PC programem Samsung PC Share.

Niestety, gdy podłączam adapter do TV, nic się nie dzieje. Odbiornik nie widzi żadnego urządzenia USB. W opcjach TV nie mogę zmienić ustawienia sieci na bezprzewodową. Domyślam się, że to przez brak sterowników, których nie mogę w żaden sposób wgrać do TV. :/
    Jedyne co mi zostaje to aktualizacja przez kabel, ale czy to pomoże?
    Słyszałem, że to tylko pogarsza sprawę.
    Może stworzenie nowej sieci bezprzewodowej, wyszukanie urządzenia bezprz. na PC pomoże?

Czytałem, że jest tu potrzebne połączenie w trybie ad hoc, ale nie mam pojęcia gdzie mogę to ustawić?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    hermes-80
    Level 43  
    Zamiast kombinować w ten sposób trzeba było sobie kupić jakiś AP za 50 zł i jeśli telewizor nie rozpozna ci urządzenia to możesz sobie wyrzucić ten adapter (dokładnie chodzi o sterowniki zaimplementowane w sofcie TV do konkretnego modelu adaptera i szukanie zamienników to trochę kiepski pomysł).
    Julass
    Level 10  
    ten kosztował mnie niecałe 45zł ;)

Dodam, że zakup oryginalnego to koszt ponad 200zł! Kabel nie wchodzi w grę, gdyż nie mam go jak dyskretnie przeciągnąć do TV.
    hermes-80
    Level 43  
    AP kosztuje 50 i w 100% działa w takiej konfiguracji po WIFI jak byś podpoił ten adapter za 200zł i nie trzeba żadnych kabli kłaść. Tylko metrowy z portu LAN TV do portu LAN AP.
    Julass
    Level 10  
    No, racja ale to znowu dodatkowy kabel, chociażby zasilający. Wiem, wiem. Szukam dziury w całym. Ale po prostu najpierw chce się przekonać czy z obecnego adaptera można coś jeszcze wycisnąć.
    hermes-80
    Level 43  
    Jestem pesymistą co do tego twojego zamiennika. Poza tym pamiętaj, że wifi na standardzie G filmy HD będą się przycinać, sadze że wziąłeś to pod uwagę ??
    Julass
    Level 10  
    Nawet nie zamierzałem przeglądać zasobów PC z pozycji TV. Chodziło mi tylko o sam internet i widgety (Ipla, Skype, Facebook, YT itp.)
    hermes-80
    Level 43  
    To twoje założenia powinny bez problemu na G chodzić.
    Ja ci podałem wyjście, więcej nie jestem w stanie ci nic napisać.
    Julass
    Level 10  
    Po kilku dniach udało mi się nawiązać połączenie z TV. Okazało się, że bezprzewodowa drukarka blokowała dostęp.

No właśnie... Jak ustawić połączenie drukarki i połączenie TV, tak żeby na żadnym z nich nie wyświetlał się komunikat "konflikt połączeń"?
    hermes-80
    Level 43  
    Zmień IP drukarki lub TV - nigdzie nie mogą się powtarzać.
    Julass
    Level 10  
    z drukarką nic nie będę robił, bo już z nią męczyłem się 2 tygodnie ;) wiem, jestem beztalenciem w tej dziedzinie, ale jedyne co mogę ustawić w TV to:
    adres IP
    maska podsieci
    brama
    serwer DNS

Ustawiłem je zgodnie z rozpiską w start-uruchom-cmd-ipconfig /all. Ewentualnie mogę coś zmienić wpisując w przeglądarce http://192.168.0.1/ . Ale dalej nie wiem co :/
    hermes-80
    Level 43  
    Nie jesteś takim beztalenciem skoro udało ci się samemu rozwiązać problem.
    Musisz wypisać sobie IP każdego z urządzenia i przypisać TV taki który nie jest nigdzie używany lub jeśli nadajesz wszystkie IP poprzez serwer DHCP to ustaw w TV dynamiczni IP
    lysy77777
    Level 9  
    prosze o pomoc, gdyz podlaczajac d-linka DWA140, telewizor c750 nie widzi adaptera, adapter sprawny!
    może ktoś ma jakies pomysły?
    msch00
    Level 10  
    Witam

Chciałbym podłączyć się do tematu. Mam następujący problem. U klienta podłączyłem tv (model jak w temacie) do internetu bezprzewodowego za pomocą karty samsung (usb). I tu pojawia się problem.
    - Sieć jest skonfigurowana, zabezpieczona i tv ją widzi
    - Po ustawieniu internet działa.
    - Po wyłączeniu tv (np. pilotem) i włączeniu - siec widzi (nazwa, hasło) ale internetu nie ma - dostaje komunikat: pojawiły się zakłócenia.
    - W menu tv w opcji sieci wykonam test sieci i internet już hula.
    - po wyłączeniu ponownie nie działa, ale po ponownym wykonaniu testu odpala
    Parametry sieci pamięta, a wygląda mi to, że po włączeniu nie wywołuje połączenia.
    Problemu nie ma przez kabel, ale klient chce bezprzewodowy.
    Połączenie do netu przez router do sieci kablowej. Router obsługuje równolegle przez wifi laptopa i drukarkę i tu nie ma żadnych problemów. Konflikt IP nie występuje.
    Proszę o jakieś porady, sugestie.

Pozdrawiam
    Markus
    hermes-80
    Level 43  
    Jeżeli ustawienie konfiguracji sieci na sztywno zawodzi jak i DHCP to jedyne wyjście jest zakupienie AP z APC i podłączenie TV przez AP-ka
    np:
    -54Mbps eXtended RangeTM Wireless Access Point TL-WA500G
    msch00
    Level 10  
    hermes-80 wrote:
    Jeżeli ustawienie konfiguracji sieci na sztywno zawodzi jak i DHCP to jedyne wyjście jest zakupienie AP z APC i podłączenie TV przez AP-ka
    np:
    -54Mbps eXtended RangeTM Wireless Access Point TL-WA500G

Jeśli to była odpowiedź do mnie, to pisząc w tekście router, miałem na myśli typowy router DSL. U klienta jest akurat netgear, funkcjonalnie odpowiadający WA500G. Sieć połączona i działa. Po wyłączeniu TV i włączeniu sieć nadal jest pamiętana i widziana przez TV. Problem w tym, że brak dostępu do internetu. Ale po wywołaniu testu sieci z menu TV rusza. Dodam, że test przechodzi błyskawicznie.
    Jakub_Lech
    Level 24  
    Kontaktuj się z pomocą techniczną producenta TV. Problem jest w telewizorze a nie sieci bezprzewodowej.
    krzypolo
    Level 2  
    witam,
    czytajac ten topic zakupiłem na allegro adapter wi-fi D-link DWA-1400
    allegro.pl/d-link-dwa-140-karta-wifi-bezprzewodowa-okazja-i1344468168.html
    albo coś robie zle, albo nie współpracuje z moim samsungiem LE40C650.
    Adapter próbowałem instalować i w slocie USB1 jak i USB2, zero reakcji.
    W ustawianiach mam tylko do wyboru sieć kablowa, nie moge przełaczać pomiedzy kablową a bezprzewodowa [jak to jest w instrukcji]

Piszecie na forum ze telewizor współpracuje z tym adapaterem d-linka.
    Ten sam telewizor, ten sam soft, jedym działa innym nie?? A może czegoś nie zorbiłem nie ustawiłem?

Każda pomoc/sugestia mile widziana.
    gorgar2
    Level 1  
    Zobacz jaka masz wersje DWA-140 jam wersje B2 i mi nie dziala :(
    Dziala podobno tylko wersja B1
    benypb
    Level 12  
    Julass wrote:
    Po kilku dniach udało mi się nawiązać połączenie z TV. Okazało się, że bezprzewodowa drukarka blokowała dostęp.

No właśnie... Jak ustawić połączenie drukarki i połączenie TV, tak żeby na żadnym z nich nie wyświetlał się komunikat "konflikt połączeń"?

Jedno pytanie, czy po zakupie karty zmieniałeś jej soft ? Czy po prostu od razu działała, tv ją bez problemu wykrywał?