Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiesta Mk4 - Gazownik nie może połączyć się ze sterownikiem STAG-300

16 Kwi 2011 14:22 1639 4
  • Poziom 9  
    Witam. zawiozłem swoją mk4, rok 99 do gazownika na regulację. Pan ten wymienił filtry po czym chciał podłączyć się wielokrotnie ze sterownikiem, niestety bezskutecznie. Z tego co mowił układ elektryczny instalacji gazowej nie był w ogóle wykrywany przez jego aparaturę. Na jego oko gaz nie zachowuje się dobrze, ponieważ samochód nie potrafi jezdzić na benzynie (zreszta sam uważałem podobnie przed wizytą u gazownika). Szarpie, przy dociśnięciu pedała do ziemi samochód gaśnie. Gazownik zasugerował tutaj jakąś zależność instalacji gazowej i powiedział, że nie jest w stanie się temu głebiej przyjżeć bez kalibracji.. kazał szukać zamiennika "STAG-300" do czterowtrysku czy jakoś tak, aby móc podmienić sterowniki i stwierdzić czy brak łączności jest spowodowany sterownikiem gazu czy usterka dotyczy bezpośrednio mojego samochodu.
    A co wy na to? ktoś spotkał się z podobnym problemem? co mam robić... ja się na tym kompletnie nie znam i szczerze to jestem załamany, bo jak nie mialem zarzutów do kupionego niedawno samochodu tak teraz mam poważny problem.. Gdzie się połączą z tym samochodem? Albo jak naprawić problem szarpania na benzynie? Do tej pory nikt nie umie się wyznać..
    Ostatnio gdzieś wyczytałem, że wyczyszczenie tego elementu na zdjeciu może rozwiązać mój problem ale w tej kwesti nic to nie pomogło.
    Fiesta Mk4 - Gazownik nie może połączyć się ze sterownikiem STAG-300
  • Poziom 20  
    Co to za gaziarz co nie ma sterownika na podmianę i każe klientowi szukać. Sugeruję zmianę na takiego co ogarnia temat.
  • Moderator Samochody
    Taa, czyszczenie IACV lekarstwem na wszystko. Nie czytaj więcej takich głupot i znajdź kogoś kto ma pojęcie o samochodach. Sam tego nie naprawisz, a ktoś kto będzie w stanie nie potrzebuje rad z jakiegoś forum.
  • Poziom 9  
    twierdził, że posiada aktualne oprogramowanie do wszystkich sterowników STAG ale w tym wypadku nie moze nawiazac połączenia z moim samochodem i dlatego kazał szukać na podmianę.. no cóż, pojade w takim razie do miejsac w którym zakładano gaz w tym samochodzie, w papierach jest adres, z tego co widze gazownik ten wciąż istnieje..
  • Poziom 26  
    STAG-300 łączy się tylko z programem 1.x.x. a nie z nowymi, także możesz poinformować o tym Pana gazownika jak nie wie