Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hannspree T73B inwerter 4H.v1838.401

Rompol 16 Kwi 2011 14:33 2705 5
  • #1 16 Kwi 2011 14:33
    Rompol
    Poziom 13  

Witam mam problem z w/w tv a mianowicie po włączeniu ekran tylko mignie ale tak bardzo szybko podejrzewałem inwerter 4H.v1838.401 ale po podstawieniu drugiego to samo napięcia z przetwornicy ok. Wie ktoś może jak sprawdzić lampę lub ominąć po kolej każda żeby zbadać czy to lampa ew która w czasie tego mignięcia oświecają się wszystkie ale na ułamek sekundy. Zastanawiałem się jeszcze czy nie odłącza go może płyta główna np coś z EPROM-em ? A jeszcze pytanko mam też jeszcze inny inwerter ale inna wersje bo może ten drugi mój jest tez uszkodzony ale raczej nie bo chodził w innym tv ten drugi mam 4H.v1838.491 wygląda identycznie ale czy są zamienne?

• Pomocny post
    #2 16 Kwi 2011 14:58
    satgal
    Poziom 40  

Inwerter sprawdzić można gdy ma się jakąś testową świetlówkę podpinając po kolei do gniazd oczywiście po ponownym starcie tv, świetlówkę można zastąpić kondensatorem 22pf/3kv ale wtedy nie będzie wiadomo czy jest WN np uszkodzony TR WN. Pewnie uszkodzone jedno TR WN i dlatego się wyłącza. Inwertery te mają typowe gniazda i można zamieniać a taniej wymienić TR WN pisze na nim typ 40...?

• #3 16 Kwi 2011 15:24
    Rompol
    Poziom 13  

tak ale podstawiałem inny inweter tez tego typu i to samo a jest z sprawnego tv to raczej świetlówka hmm

Dodano po 14 [minuty]:

A tak na marginesie czy ktoś ma może schemat jak wykonać sobie taki inwerter np na 24 i wykorzystać rafko z inwertera t np o symbolu 4006A lub 4011A bo mam takie trafka i chciałbym taki inwerter zrobić żeby sprawdzać każda lampę z osobna

• #4 16 Kwi 2011 17:35
    mirex
    Poziom 43  

Schematów inwerterów jest sporo na forum. Proszę przejrzeć https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1497469.html

Po co robić, jeśli "za grosze" można kupić gotowe, tzw. uniwersalne?

Ponadto przypominam, że na tym forum obowiązują zasady poprawnej pisowni. Regulamin pkt 3.1.13. Proszę poprawić swoje wiadomości! Dodam, że oprócz kropek istnieją też inne znaki, które ułatwiają budowę - i zrozumienie - zdania.

Dodano po 2 [minuty]:

satgal napisał:
    świetlówkę można zastąpić kondensatorem 22pf/3kv ale wtedy nie będzie wiadomo czy jest WN np uszkodzony TR WN.

No fakt, nie będzie. Ale ktoś, kto zakłada temat w dziale dla fachowców, tak pożytecznym urządzeniem jak oscyloskop, chyba powinien dysponować. A wtedy jakiż to problem?

• #5 16 Kwi 2011 23:21
    zbyszekskibinski
    Poziom 32  

mirex napisał:

Po co robić, jeśli "za grosze" można kupić gotowe, tzw. uniwersalne?

Albo zaiwestować w dobry tester do lamp, hmmm.

• #6 05 Paź 2015 09:30
    Rompol
    Poziom 13  

Witam uszkodzone dwie świetlówki dziękuje

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo