Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LCD do 2000zł. Cyfrowy Polsat, DVD, kolumny Mildtona, xbox 360.

16 Kwi 2011 14:34 3333 14
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie !!!
    Chcę dokonać zakupu telewizora do 2000zł , do tej pory znalazłem dwa a konkretnie
    SAMSUNG 40C630 ,100hz
    LG 47LD420

Odległość od ekranu : 3, 4 m
    Jak duży jest pokój : ok.25m2
    jaki masz obecnie telewizor: Elemis 24cale
    jakie programy najczęściej oglądasz:TVN itp. , Eurosport , polsat sport , Discovery
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: częściej wieczorem , rzadziej w dzień
    preferowana wielkość telewizora: 40 wzwyż
    preferowana marka: brak
    jakie urządzenia będą podłączone: Cyfrowy polsat , dvd sony , kolumny mildtona , xbox 360
    jaki masz sygnał: Cyfrowy
    ma stać czy wisieć: Stać

średnio znam się na telewizorach więc proszę o pomoc
  • flexghzflexghz
  • flexghzflexghz
  • Poziom 9  
    a może ktoś powiedzieć coś więcej o modelu LG 47LD420 ?? za tą cenę niby warto ale czy na pewno?
    znalazłem też Panasonic TX-L42S20E i Philips 42PFL5405H kilka stówek więcej ale jak odstaje od reszty to można zainwestować
    ostatni jaki znalazlem do zweryfikowania to LG LED 42LE4500. proszę o pomoc ;P
  • Poziom 13  
    Tego Philipsa sobie odpuść to badziewny model - było o tym na forum. Zresztą chodzą plotki że Philips kończy swoją przygodę z produkcją TV.
  • Poziom 28  
    Mam Samsunga LE32B450. To nieco starszy model, ale ponad rok temu kupiłem go za śmieszne pieniądze 970zł (w sklepach od 1450zł). Bardzo jestem zadowolony. Jest to TV HD Ready, ale gdy sygnał jest w jakości HD (nie wiem ile masz kanałów HD w pakiecie) to (zakładając, że podłączasz go z dekodera kablem HDMI) jakość jest bardzo dobra. Oczywiście wiadomo, że na taki TV nie japi się z odległości 0.3m tylko powiedzmy 2-3m. Mam obecnie ustawioną rozdzielczość 1920x1080i (z przeplotem) i jest bardzo ok. Kanały "nie HD" też odbierają dobrze (oczywiście z satelity, bo z naziemnej jest średnio) aczkolwiek różnica w jakości jest. Telewizor HD ma sens oczywiście tylko z kanałami HD, bo co z tego jak będziesz miał TV HD, a dasz mu sygnał z anteny naziemnej i nie wykorzystasz jego możliwości w 50%.

Dobrze wyposażony, 3 wejścia HDMI (minimum dwa ci się przydadzą, powiedzmy, że podłączasz dekoder i odtwarzacz DVD a do tego zachce ci się pewnie i 3go bo kupisz sobie kamerę z wyjściem HDMI np....), wejście SPDIF cyfrowe audio, spore możliwości manipulacji obrazem w zaawansowanych ustawieniach, do tego gniazdo EURO, komponentowe i kompozytowe, D-SUB.

Poleciłbym ci osobiście chyba tego samsunga, który wymieniłeś w pierwszym poście. Obowiązkowo kabel HDMI. Nie wiem też jaki masz dekoder (czy ma HDMI bo to ma duże znaczenie dla jakości obrazu).

Dźwięk polecam podłączać zupełnie osobnym systemem z dekodera. Nie spotkałem się jeszcze z telewizorem klasy powiedzmy do 3000zł, który miałby dobry dźwięk. Są to za małe głośniki aby wyraźnie i bez zniekształceń przenieść całe pasmo częstotliwości audio. W swoim telewizorze bardzo rzadko korzystam z jego "oferty", aczkolwiek przy dobrym ustawieniu korektora nie jest źle - normalny telewizor. Jestem dźwiękowcem i muzykiem i na to zwracam niestety uwagę.
  • Poziom 9  
    dekoder będzie podłączony kabelkiem HDMI . szukam ciągle jakiejś sensownej 42-jki ale po czytaniu postów na forum i po odpowiedzi kolegów Bodzio.c i Stopi najprawdopodobniej zakupie Samsunga ;) dzięki za pomoc ;>
  • Poziom 28  
    Te Samsungi to na prawdę dobre TV moim zdaniem. Te z serii B mają trochę ładniejszy design (zaokrąglona dolna linia) bo w serii C tego nie widzę. Jeśli dekoder podłączysz kablem HDMI (i reszte urządzeń też) to myślę, że wyciągniesz z niego jego potencjał.
    W LE40C630 4 złącza HDMI to już full. Do tego odtwarza sporo formatów z USB, złącze ethernetowe, nie ma coaxialnego ale za to optyczne wejście audio. Jednym słowem total. Tego tylko właśnie żałuję, że mój nie odtwarza z USB (ma USB ale tylko do aktualizacji oprogramowania, serwisowe). Za to DVD mam z USB więc w sumie tę wadę zbalansowałem :) Samsung daje też gwarancję typu door-to-door na telewizory z tego co wiem, a to też istotna sprawa w razie gdyby coś się działo.

Ciekaw jestem jaki byłby dźwięk z jego głośników (przy podłączeniu po cyfrze z dekodera) w porównaniu np. z moim.
  • Poziom 9  
    A co Kolego sądzisz o LG 42LD650 ?? trochę konkuruje z samsungiem i 42 cale; nawet numer modelu podobny do modelu samsunga ;) z odległości 3.5m 40 może być minimalnie za mała. Sporo czasu odkładałem na TV stąd te wszystkie wątpliwości ;) może wypowie się ktoś kto użytkował takiego LG :)
  • Poziom 20  
    Coś się tak naparł na tego LG.... na numerach podobieństwo się kończy i tyle.
    Chcesz jak widzę podpiąć konsolę ..... bierz Samsunga.
    Mam podpiętą PS3 do Samsunga 40". Rewelacyjnie to chodzi. Widziałem (grałem) też u kumpla na plazmie Panasa, LCD Sony i LG (bo czasem robimy sobie zawody w PES). Samsung i Panasonic wypadły najlepiej. Potem był Sony ale juz np na replayu strzelonej bramki twarz pokazanego zawodnika rozmazała się. LG robił tak samo. Na Panasonicu i Samsungu też to występuje ale zniwelowane jest do minimum. Więc jakieś szybsze gry to tylko Samsung. Ewentualnie plazma Panasa... ale jak LCD to Samsung.
  • Poziom 9  
    Rozumiem , do podpięcia konsoli bardziej się nadaje model 630 czy 650? z tego co czytałem różnica polega na: 630-matowej , 650-błyszczącej matrycy plus internetTV
  • Poziom 20  
    Napisałeś, że więcej oglądasz wieczorem. Na Twoim miejscu wybrałbym błyszczącą matrycę. Lepiej odwzorowuje barwy, kontrasty....
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Ten Panasonic to plazma a szukam LCD . Rozumiem że najlepiej do moich potrzeb wg. Twojej opinii nadaje się model plazmowego Panasonica lecz szukam TV z matryca LCD.
  • Poziom 20  
    Więc nie kombinuj za dużo i bierz Samsunga
  • Poziom 1