Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 128 WRL powiadamianie SMS o uzbrojeniu i rozbrojeniu

16 Kwi 2011 15:40 15231 15
  • Poziom 10  
    Witam

Chciałbym spytać jak można zrobić powiadamianie SMS w chwili załączenia czuwania i w chwili wyłączenia. Zrobiłem już kilka systemów z powiadamianiem o awariach, alarmach itp., jednak nie mam pomysłu jak zrobić powiadamianie o czuwaniu.

............................................................................
    Ogłoszenie

Przeczytaj również:
    Satel Integra - konfiguracja systemu - wybrane zagadnienia Wybrane najciekawsze tematy dotyczące konfiguracji systemu Satel Integra
    Wyjścia (programowalne i nie tylko) central alarmowych
    Jak działają wyjścia alarmowe centrali
    Podłączenie dowolnej czujki do dowolnej centrali alarmowej - poradnik
    Jak podłączyć sygnalizator do centrali alarmowej - poradnik
    Typy wyjść centrali Integra, które stosujemy przy "automatyce" domowej

Piec C.O. - integracja z alarmem (np. Satel Integra)
    ETHM 1 Plus/ Integra Control. Wybrane zagadnienia.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi poradnikami, tematami wyróżnionymi, artykułami, z zakresu systemów zabezpieczeń takich jak domofony, automatyka bram i szlabanów, systemy alarmowe, kamery, kontrola dostępu:
    Poradniki dot. systemów zabezpieczeń

Jeżeli w w/w tematach nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy na forum:
    Systemy zabezpieczeń

Zachęcamy również do odwiedzenia sekcji Poradniki Ogólne, gdzie znajdziecie materiały z pozostałych działów forum, w tym dla osób rozpoczynających swoją przygodę z elektroniką:
    Poradniki Ogólne
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    Już taką próbę robiłem, ustawiałem wyjście typ: 21 Wskaźnik czuwania jak to jest na rysunku. Jeżeli czas działania wyjścia zostawiłem na 00.00, to sms-a nie miałem, jak ustawiłem np na 10s to dostałem sms-a o czuwaniu, a po 10 sekundach o braku czuwania.

• Specjalista automatyka domowa
    Przecież ten typ wyjścia nie działa przez określony czas tylko przez cały czas kiedy jest uzbrojona strefa. Zresztą widać to na Twoim screenie. Coś ściemniasz kolego :)
    Edit.
    Już wiem te dwa wyjści działaja ci równocześnie. Zrób tak:
    Wejście nr 4 pozostaw jak jest a wejscie nr 5 ustaw jako "koniec sygnalizacji wyjść" i ustaw wyzwalanie na wyjscie nr 4
  • OptexOptex
  • Poziom 26  
    Witam
    Czuwanie----Out np 1 21 Wskaźnik czuwania -- wskazujesz strefę dla której wskaźnik ma być aktywny
    Koniec czuwania Out np- 2 83 Koniec sygnalizacji wyjść --- sterowane wyjściem OUT 1

Czasu czuwanie nie ustawiasz bo i tak nie dasz rady
  • Poziom 10  
    Dzięki za podpowiedzi, wypróbuje, niestety dopiero w poniedziałek.
  • Poziom 32  
    Powinno działac ,ja mam podobnie ustawione "zanik zasilania sieci230V" i "powrót zasilania " -jako koniec działania wyjscia ,takie ustawienie działa bardzo dobrze.Myślę ze to samo bedzie dotyczyć wskaźnika czuwania .
  • Poziom 6  
    Witam,
    chciałbym wrócić do tego tematu, bo coś mi nie działa, a zrobiłem zgodnie z w/w opisem.
    zobaczcie screena

Niby wszystko ok, ale nie działa. Przy właczenia czuwania - jest sms. Ale problem jest przy rozbrojeniu. Gdy ustawię jakikolwiek czas na WY55 to po tym czasie dostaję sms czuwanie wyłaczone. Jak ustawię czas 00.00, to w ogóle smsa nie ma. Bawiłem się już polaryzację - też nic.
    Może ktoś coś doradzi ?
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Polaryzacja (...). Ma być zaznaczona.
    Koniec sygnalizacji wyjść przynajmniej na 1s.
  • Poziom 9  
    Witam,

A czy jest możliwość informowania SMSem o uzbrojeniu/rozbrojeniu ale tylko w przypadku konkretnego użytkownika?
    Jest możliwość. Należy skorzystać z funkcji iloczynu logicznego.
  • Poziom 9  
    A można prosić o większą podpowiedź, bo szukałem na forum i nic nie znalazłem , a z instrukcji też za bardzo nie wiadomo...? :-)
    Iloczyn logiczny wyjść, a w nim:
    - informacja o tym, że dany użytkownik posłużył się hasłem (jest odpowiedni typ wyjścia - do odszukania)
    - informacja, że system został załączony (wskaźnik czuwania)

Powyższy iloczyn zadziała, jeżeli dany użytkownik załączy czuwanie. Informacja o posłużeniu się hasłem powinna trwać dłużej, niż czas na wyjście (żeby iloczyn mógł się spełnić).

Aby zrobić funkcję informującą o wyłączeniu czuwania, należy stworzyć analogicznie - kolejny iloczyn logiczny wyjść, a w nim:
    - informacja, że dany użytkownik posłużył się hasłem
    - informacja, ze system został wyłączony (do tego celu należy stworzyć np. wyjście "koniec sygnalizacji wyjść, wskazujące na wskaźnik czuwania).

Powyższe dwa iloczyny to "zmienne", które należy wykorzystać do powiadomienia (Powiadomienie -> Przydział zdarzeń -> Wyjścia).
    Łatwiej się już nie da.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, dodam tylko że ten odpowiedni typ wyjścia to:
    85. Sygnalizacja użycia hasła - wyjście uruchamiane w momencie, gdy zostanie włączone lub wyłączone czuwanie przy użyciu hasła jednego z wybranych użytkowników.

Bardzo dziękuję za chęć udzielenia pomocy :-)