Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebna rada co do wyboru terenówki.

piniuu 16 Kwi 2011 16:33 6651 13
  • #1 16 Kwi 2011 16:33
    piniuu
    Poziom 11  

Szukam samochodu terenowego. Mianowicie coś dobrego i taniego. I oto wytypowałem kilka modeli Suzuki Samuraj, Suzuki Vitara (nie grand :)), Daihatsu Feroza i Lada Niva. Rocznik około 199 mnie interesuje lub młodsze i dane techniczne od kierowców tych aut. Kwota jaką dysponuje to około 6 tyś zł. Poradźcie coś, opiszcie jak te auta się sprawują. Niestety w tym segmencie aut trudno o coś większego (5 osób) więc szukam pomocy. Potrzebuję opis ( wiem, że to jest na necie ale różne są opinie tego). Dodam, że auto używane będzie głównie przez początkującego kierowcę.
    Fajnie było by gdyby wypowiedzieli się właściciele tych samochodów.

0 13
  • #2 16 Kwi 2011 20:37
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Suzuki Vitara- polecam bardzo dobry samochód. Prawie sto koników (1.6 16V z '95r.) daje sobie radę. Mało awaryjny, a jeśli już to prosty w obsłudze. Jak dla Ciebie, to w sam raz. Pozdrawiam.

0
  • #3 17 Kwi 2011 19:14
    kamil907
    Poziom 28  

A może Opel Frontera? Za 6k można już znaleźć i na pewno był by to dobry wybór za te pieniądze.

-1
  • #4 17 Kwi 2011 19:49
    PCcepuk
    Poziom 19  

frontera za 6tys, to raczej zły wybór, jezeli chłopak ma tylko 6tys złotych to raczej nie bedzie go stac na utrzymanie frontery...
    frontera -slaby przedni mechanizm roznicowy, czesto leci przednie zawieszenie (tuleje) samochod w zasadzie jedzie ale wrazenie jak by pływał...

jezeli dysponujesz taka kwota to poszukaj suzuki samuraja lub vitarke, czesci zdecydowanie wiecej (uzywki) a i samochod nie skaplikowany i nie wielki -wiec powinienes dac rady...

0
  • #5 18 Kwi 2011 19:19
    mazi0000
    Poziom 19  

Przy tej kwocie zostaje ci tylko łada niva.

1
  • #6 19 Kwi 2011 02:56
    pantera2233
    Poziom 13  

z tych propozycji to tylko suzuki: vitara lub malutki samuraj. Tylko to są już auta terenowe więc nie poszalejesz na trasie. Zużycie paliwa też spore. Taka vitara z 1.6 to w mieście spokojnie 12łyknie. Jak chcesz coś typowo w teren to patrol 1 gr lub...uaz. Tylko się zastanów czy potrzebujesz takiego auta? Bo kupić to nie sztuka, potem trzeba wymienić oleje w mostach, w przekładniach, na szosowych oponach to w błoto nie ma co się zapuszczać-jedna oponka jak dobrze poszukasz na necie to od 300zł w zwyż... łady niwy nie polecam ze względu na brak ramy: jak trafisz skorodowany egzemplarz to przy wyciąganiu (czytaj wyszarpywaniu) przez inne auto z błota mogą dziać się baaardzo nieprzyjemne rzeczy

0
  • #7 19 Kwi 2011 18:55
    piniuu
    Poziom 11  

Właśnie auto nie w ciężki teren. Nie mam zamiaru "kąpać się w błocie" ale potrzeba czasem włączyć napędy aby przejechać gdzieś. Zimą to samo a Jeszcze polowanie, chodź tu wielkość auta nie ma znaczenia. Poszaleć na drodze? Nie lubie ostrej jazdy a silnik 1.3 w samuraju powinien mi wysterczać chodź 1.6 w vitarze daje większe możliwości to i tak zostaje kwestia ceny zakupu oraz części i dostępności. W powyższej dyskusji nasunęło mi się pytanie.
    Samurai czy Vitara, co jest lepsze i tańsze.

0
  • #8 19 Kwi 2011 23:24
    patryk3444
    Poziom 20  

Moje zdanie Vitara miałem okazje jeździć ją i bardzo fajnie się prowadzi jak i na drodze jak i w terenie jest dość zrywna i bardzo oszczędna części nie będą do niej drogie poza tym są to auta bez awaryjne

Dodano po 3 [minuty]:

Rozejrzyj się też za Daihatsu Feroza

0
  • #9 20 Kwi 2011 18:54
    pantera2233
    Poziom 13  

samuraj jest wysoki i mały. vitara jest bardziej zbliżona w środku do auta osobowego klasy b (wielkość przestrzeni). Wolałbym vitarę, poza tym szybciej ją sprzedasz.

0
  • #10 21 Kwi 2011 21:18
    piniuu
    Poziom 11  

a co sądzicie o KIA ROCSTA?? Ponoć jest to tańsza odmiana Jeep'a Wranlera i dosć dobra podróba tego orginału.

0
  • #11 30 Kwi 2011 06:18
    mirek-zuza
    Poziom 12  

Mam Rocstę od czterech lat. Jeździ się całkiem przyjemnie, w lesie i na różnych polnych skrótach super się sprawuje. Jeżeli jesteś w stanie sam przy niej pogrzebać to bardzo polecam.

1
  • #12 01 Maj 2011 00:20
    skiper65
    Poziom 9  

Nie bardzo sobie wyobrażam terenówkę za tą kwotę. Dodaj do tego "pakiet startowy" tak min.1500. Eksploatacja terenówki też trochę więcej kosztuje, tak dla zobrazowania w moim Jeepie Grand Cherokee wymiana płynów eksploatacyjnych około 1800 zł. plus robocizna własna.

0
  • #13 07 Maj 2011 14:11
    SauerMauser
    Poziom 21  

skiper 65 - zmień sklep w którym kupujesz te płyny, bo tez ma Jeepa, i wynosi mnie to znaaaaacznie taniej!

piniuu,
    dobrym wyborem będzie dla Ciebie Feroza. Ma ona mniejszą tendencje do korodowania niż Suzuki! Niektóre wersje posiadają regulowaną elektrycznie 3-stopniową twardość zawieszenia. Autko solidne, części dostępne z reguły od ręki. W KIA poobijasz się cały, podobnie z Samuraiem, nim dojedzesz w teren już odechce ci się jazdy... tarmosi w nim niemiłosiernie. Nie wspomnę o szybkiej jeździe po terenie czy drodze, a Ferozą jeszcze pogonisz, a jej dodatkowym argumentem jest prześwit wyższy niż w Vitarza i ogólne wykonanie auta. Wybór należy do Ciebie. Ja jeździłem i Samuraiem kilka lat, i Ferozą, i Jeepem do dzisiaj i jego bym polecił dla wygody i dobrych własności terenowych, ale do 6 kilo pln to tylko Feroza. Chyba, że chcesz dobijac w terenie ostro, to balszany Samurai lub ta Kia. Pozdrawiam.

0