Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Samsung R580, beep i stuknięcie

16 Kwi 2011 19:46 1273 3
  • Poziom 10  
    Witam.

Mam pytanie z typu "wróżenie z fusów" :|
    Posiadam laptopa Samsung R580 na nim zainstalowanego PLD, od jakichś 2 tygodni raz dziannie/ raz na dwa dni słyszę 2-3 sekundowy beep i delikatny stuk.
    W logach nic nie znalazłem, a dzieje się to na tyle rzadko, że nie mogę nic więcej powiedzieć.
    Czy moglibyście mi podpowiedzieć jaki soft mogę zainstalować żeby zdiagnozować to beepanie? Ewentualnie może macie jakąś diagnozę albo co mogę zrobić żeby dostarczyć więcej informacji?

Podczas tego beepnięcia nic się dziwnego nie dzieje komputer chodzi, żaden proces nie zżera proca, temperatura na poziomie 45-60 stopni.

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Pozdrawiam
    Przemek
  • Poziom 10  
    Tak mi się wydaje, bo nie wiem co jeszcze w laptopie może stukać, poza dyskiem. Teraz pytanie dlaczego tak się dzieje. Jeśli to zepsuty dysk to jak to sprawdzić?

Pozdrawiam
    Przemek
  • Moderator - Komputery Serwis
    Na początek warto sprawdzić SMART dysku. Duża ilość programów jest w stanie to zrobić. Polecam MHDD (wersję dla DOS) lub Victoria (wersję dla Windows) - posiadanie któregoś z tych programów umożliwi późniejsze ewentualne sprawdzenie dysku, jeśli dane ze SMART będą niepokojące.