Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Realtek HD Audio Wykrywa urządzenia lecz nie ma dźwięku

radziuaklake 16 Apr 2011 19:49 31161 11
    radziuaklake
    Level 9  
    Witam. Mam taki problem odłączyłem pewnego dnia słuchawki po czym je podlączyłem i już nie działały... Wszystko mi wykrywa wszystko jest na maxa podgłośnione. Odłączyłem później głośniki i na ich miejsce podłączyłem słuchawki działały lecz chciałbym zeby dzialały słuchawki i głosniki. Słuchawki podłączam w przednim wejściu a głośniki z tyłu. Zawsze wszystko działało tylko teraz coś sie zepsuło. Bardzo prosze o pomoc..
  • Helpful post
    kondziu jah
    Level 33  
    Sprawdz czy nie poluzowaly sie wtyczki (z obu stron kabla) przewodow laczacych plyte glowna z gniazdami audio na przednim penelu.
  • Helpful post
    dr.master
    Level 39  
    Jaki system operacyjny?
    Domyślam się że XP, bo w Windowsie 7 gdy wyciągnie się nawet delikatnie wtyczkę od razu jest powiadomienie.
    Rozumiem że menedżer urządzeń pod kątem poprawnych sterowników sprawdzałeś?
    Mógłbyś napisać jaką masz płyę główną? Dokłanie kartę dźwiękową?
    radziuaklake
    Level 9  
    Windows 7 Nie pouzowały sie bo przed odłączeniem normalnie używałem.. Tylko odłączyłem i po podłączeniu przestaly dzialac...

"Nazwa płyty głównej Nieznane" - Tak pisze w Everescie... A karty dźwiękowej też nie wiem jak to sprawdzic ?
  • Helpful post
    kondziu jah
    Level 33  
    Zdejmij obudowe i poczytaj. Wazne informacje beda w okolicach gniazd w lewej dolnej czesci plyty glownej.
    radziuaklake
    Level 9  
    Znalazlem tylko P5KR i PCB made in China... Jestem totalnie zielony w tych sprawach wiec wybaczcie moją nie wiedze..
  • Helpful post
    marti_944
    Level 28  
    Witam!

Skoro jesteś zielony to spróbuję jak najprościej:

Zacznijmy od tego, że niektóre opcje, które opiszę mogą się nieznacznie różnić, jednak będą miały podobne znaczenie.

Po kolei:

1. Włącz odtwarzacz muzyki.
    2. Uruchom jakąś muzyczkę ;)
    3. Podłącz słuchawki.
    4. Jeśli nic nie słyszysz przejdź do kroku 5.
    5. Uruchom Menedżer Realtek HD Audio ->(1) zakładka Wejście/Wyjście Audio
    -> (2)Ustawienia złącza (lub coś podobnego) -> (3)zaznacz opcję: wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego.

6. Daj znać czy pomogło :)

Obrazek pomocniczy.

Pozdrawiam! \m/
    radziuaklake
    Level 9  
    marti_944 wrote:
    Witam!

Skoro jesteś zielony to spróbuję jak najprościej:

Zacznijmy od tego, że niektóre opcje, które opiszę mogą się nieznacznie różnić, jednak będą miały podobne znaczenie.

Po kolei:

1. Włącz odtwarzacz muzyki.
    2. Uruchom jakąś muzyczkę ;)
    3. Podłącz słuchawki.
    4. Jeśli nic nie słyszysz przejdź do kroku 5.
    5. Uruchom Menedżer Realtek HD Audio ->(1) zakładka Wejście/Wyjście Audio
    -> (2)Ustawienia złącza (lub coś podobnego) -> (3)zaznacz opcję: wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego.

6. Daj znać czy pomogło :)

Obrazek pomocniczy.

Pozdrawiam! \m/

Niestety ale mam innego realteka.
    Głośniki już działają brat naprawił.. Ale słuchawki nadal nie działaja.
  • Helpful post
    marti_944
    Level 28  
    Dlatego napisałem, że niektóre opcje mogą się odrobinę różnić. Poszukaj podobnych opcji do tych, które opisałem :) powinno coś być.
    radziuaklake
    Level 9  
    Okey poszukam ;]

Niestety nic nie znalazłem ale chyba znam przyczyne.
    http://img707.imageshack.us/i/dwik.jpg/
    http://img200.imageshack.us/i/dwik2f.jpg/

Na jednym obrazku pisze, że podłączone na drugim, że nie. Wejście działa bo słuchawki i mikrofon zawsze działały tylko właśnie tamtego dnia stał sie ten problem, ze przestały działać...

Popraw wstawianie zrzutów - opcja "Dodaj obrazek", a przy okazji popraw logikę wypowiedzi. [M]

Pomozecie mi czy moderator sie bedzie czepiał źle wrzuconych obrazków ?
  • Helpful post
    marti_944
    Level 28  
    (Na pierwszym obrazku) kliknij prawym na opcję Line in front panel (Green) i wybierz Włącz.
    To samo zrób z Line in at front panel (Green).

Z tymi sterownikami są przepiekielne problemy, wiem z doświadczenia.

Jeśli masz coś podobnego dla opcji Front Mic to też włącz. Wyłącz Audio CD i Miks Stereo.

PS. Moderator się czepia i słusznie bo temat ma pomagać też osobom, które go później znajdą. Źle załączone obrazki później się nie otworzą i temat będzie nieprzydatny.
    Ale to na marginesie.

Pozdrawiam! \m/
    radziuaklake
    Level 9  
    Okey dzięki za pomoc tylko że to jest Ciągle włączone... :( Wyłączyłem i włączyłem jeszcze raz nie pomogło.... Kompletnie nie wiem co sie mogło stać..
    Czyli teraz mam taki problem ,że mi słuchawki nie działają są podłączone , włączone ; / Prosze o pomoc.

Bo one są włączone tylko nie wykrywa tak jakby , że są podłączone..