Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman Kardon HKTS 30 opinie i jaki amplituner ?

16 Kwi 2011 21:25 11249 15
  • Poziom 8  
    czesc wszystkim ;p

tak jak w temacie, przegladalem dzisiaj portale aukcyjne
    i najczesciej w tym przedziale cenowym (około 2000zł) widzialem właśnie ten zestaw głośnikowy ( zależy mi na 5.1 i stosunkowo małych satelitach, nie kolumnach) .

Nigdzie nie moge znalezc jakis opinii, recenzji,
    jedyny temat o tym sprzecie tyczyl sie podlaczenia ich do amplitunera i telewizora ale jest bardzo mało rozbudowany.

Stad moje pytanie, czy warto sie w to pakowac ?
    i jesli tak, to jaki amplituner dokupic ?

z gory dziekuje za odpowiedz
  • Moderator
    Do filmów można kupić. Do muzyki lepsze będą pełnowymiarowe kolumny. Dobrze zagrają z amplitunerem H/K. Raczej serii AVR 1xx, gdyż nie wykorzystają zalet wyższego modelu.
  • Poziom 8  
    Czy ktoś może zna jakis zestaw tego typu ale bardziej nadający się do muzyki ?

Oczywiście tak jak powiedział Pablo, kolumny byłyby lepsze,
    ale mam już przygotowane miejsca i okablowanie na ścianach, dlatego kolumny nie wchodzą w gre.

Pomieszczenie jest całkiem spore (około 80m2), a głośniki przednie i tylnie dzieliłoby jakies 8-9m.

Może w ogóle poskładać zestaw samemu ?

Dziękuję za wszystkie propozycje.
  • Moderator
    Pomieszczenia 80 m² nie da się nagłośnić miniaturowymi kolumienkami. Dlaczego zależy Ci na 5.1 skoro zamierzasz głównie słuchać muzyki?
  • Poziom 8  
    Poniewaz muzyki bede sluchal tylko ja, reszta rodziny bedzie ogladac filmy.
    Zalezy mi na 5.1 bo, tak jak już mówilem, mam ułożone okablowanie własnie pod ten system.
    A z tym 80m2 troche przesadzilem, rzeczywiscie jest ponad 60, ale to i tak sporo.
  • Moderator
    audionewbie napisał:
    głośniki przednie i tylnie dzieliłoby jakies 8-9m.

I będziecie patrzeć na TV z odległości 9m?
  • Poziom 8  
    Żeby nie było więcej wątpliwości zrobiłem na szybko zrzut salonu w paincie.

Harman Kardon HKTS 30 opinie i jaki amplituner ?

Oczywscie P i T to przygotowane miejsca na satelity.
  • Moderator
    Błędna koncepcja rozmieszczenia tylnych kolumn. Powinny być z boku skierowane na słuchaczy. Czyli obok sofy. Zmniejszy się radykalnie powierzchnia do nagłośnienia. Albo inaczej - nagłośnienie stanie się możliwe.
  • Poziom 8  
    Właśnie wiem że powinny być bliżej sofy, ale tak już było od samego początku.
    Tam są poprowadzone przewody w ścianie i nie za bardzo można to zmienić.
    Mam nadzieję, że jak ustawi się odpowiednie opóźnienia w przednich głośnikach, to jakoś to będzie.
  • Moderator
    Nie warto się w to pakować. Tylne kolumny będą tylko atrapami. Lepiej poprowadzić jeszcze raz przewody. Co do małych kolumn, poczytaj o systemach BOSE ale moim zdaniem w tym przypadku będą to wyrzucone pieniądze. Taniej wyjdzie przeprojektować salon.
  • Poziom 8  
    hmm, no dobra, załóżmy że tylnie przestawie sporo bliżej kanapy, powiedzmy metr.
    To czy zestaw Harman Kardon HKTS 30/20 + np. Yamaha RX-V367 się sprawdzi ?
    Nie chce się za bardzo pakować w koszty, chciałbym się zmieścic w przedziale 2500-3000.
    A i jeszcze jaka jest różnica pomiędzy HKTS 20 a 16 i 18 ?
    Wszystkie wydają się być bardzo zbliżone.
  • Moderator
    Moim zdaniem zestaw będzie stanowczo za słaby. Muzyki na tym posłuchasz tylko w tle.
  • Poziom 8  
    Budżet nie pozwala na nic mocniejszego, dlatego staram się kombinować,
    żeby jednak coś z tego było. Jakbym kupił jakieś kolumny stereo, dźwięk byłby sporo lepszy,
    ale filmy na tym to nie to samo. Może i ten zestaw jest przysłaby, ale nie widzę jakieś lepszej opcji.
  • Poziom 8  
    Już czytałem, ale to nie rozwiązuje problemu.
    Idealnym rozwiązaniem byłoby własnie podłączenie dwóch kolumn pod stereo, i do tego dodać te pare głośników do 5.1, ale to za droga bajka.
  • Moderator
    Pomyśl o sprzęcie z drugiej ręki.