Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin Zawodowy Technik Teleinformatyk 2011

yakuzja 14 Cze 2011 21:18 21465 137
    .::TeLeMaNiAk::.
    Poziom 19  
    A ja mam jutro praktyczny egzamin tto już chyba będzie co innego prawda ?
    Czy to samo co dziś ?
    piter12-6
    Poziom 12  
    W sieci lokalnej nie potrzeba bramy domyślnej.
    Ja miałem zadanie nr 1 i coś mi śmierdziało z tą maską podsieci podaną w treści zadania. Było tam, że jest 255.255.255.0 a mi XP od razu automatycznie po wpisaniu mojego IP wstawiał maskę 255.0.0.0 i tylko z taką działało mi połączenie do serwera.

No dzisiaj (o 9 i 15) były dwa różne zadania.
    Wątpię, żeby dali Ci to samo jutro...

Mnie tylko zdumiało, że nie było nic z podłączeniem do domeny.

Teorie raczej zdałem, ale z praktycznego 75% nie uciągne:/
    dreslak
    Poziom 17  
    wallll napisał:
    Podzielicie się tą wiedzą i napiszecie który adres IP z tego zadania z serwerem WWW jest adresem bramy domyślnej ;> ?
    10.10.10.254 czy 10.10.10.253 (jeżeli ten pierwszy to po co podali ten drugi) ?

10.10.10.254/24 to brama z usługą proxy DNS a więc jest to również IP serwera DNS, potrzebne po to aby komisji udowodnić że komputer da radę połączyć się z internetem

10.10.10.253/24 To adres serwera, który nie pośredniczy w łączeniu z internetem, nie jest ani bramą ani serwerem DNS. Ot taki komputer stojący w kącie i udostępniający pliki.

Ciekawe co jutro, mam na 9.00.
    piter12-6
    Poziom 12  
    To połóż się już spać dobrze radzę;)

Swoją drogą to nie mam pojęcia skąd Ty wiesz takie rzeczy:P
    Należę do lepszych z mojej klasy ale i tak nie miałem pojęcia jak rozwiązać te zadanie...
    Realne szanse na zdanie z mojej 24osobowej klasy mają 2 osoby...

A trzech już dzisiaj olało egzamin i nie przyszli:D
    .::TeLeMaNiAk::.
    Poziom 19  
    Ja miałem dwa próbne egzaminy i to tam był banał w porównaniu z tym ;/
    dreslak
    Poziom 17  
    piter12-6 napisał:
    To połóż się już spać dobrze radzę;)

Swoją drogą to nie mam pojęcia skąd Ty wiesz takie rzeczy:P
    Należę do lepszych z mojej klasy ale i tak nie miałem pojęcia jak rozwiązać te zadanie...
    Realne szanse na zdanie z mojej 24osobowej klasy mają 2 osoby...

A trzech już dzisiaj olało egzamin i nie przyszli:D

Miałem dobrego nauczyciela w 4 klasie, który ze stoickim spokojem i uśmiechem na twarzy powoli wszystko tłumaczył po kilka razy. Za co mu serdecznie dziękuje. Prawda jest taka że to był jedyny taki ogarnięty nauczyciel. Nic marynara i fryzura... i ruszam na egzamin ;D Jak wrócę podzielę się doświadczeniami.
    lukaszek1801
    Poziom 11  
    mam jedno pytanie jaki ustawić ip kompa??? bo sie troche pogubiłem jak przeczytałem to;] mógłby ktoś wypisać wszystko co trzeba ustawić??
    marekj90
    Poziom 2  
    Ustawiasz ip żeby mógł się połączyć z internetem, a do do dostępu do serwera podwójna adresacja i po kłopocie :)
    lukaszek1801
    Poziom 11  
    czyli dodaje jedno ip główne i drugie dodatkowe??
    marekj90
    Poziom 2  
    No tak wtedy masz dostęp do internetu i możesz połączyć się z serwerem :)
    Powodzenia jutro :) Ciekawe co nam dadzą
    lukaszek1801
    Poziom 11  
    dokładnie kurde juz mi sie wszystko powaliło;]
    Yamatooo
    Poziom 2  
    i jak ? pierwsza grupa miała na 9-tą ,zadanie teoretycznie banalne było ;D
    lukaszek1801
    Poziom 11  
    własnie też jestem ciekawy;] wiem że arkusz 2 to samo do roboty co w 1 podanym na forum

Dodano po 1 [minuty]:

TECHNIK TELEINFORMATYK - CZERWIEC 2011
    Zadanie nr 2 (etap praktyczny)

Jesteś pracownikiem firmy teleinformatycznej. U jednego z klientów w wyniku awarii serwera trzeba odłączyć go od sieci. Twoim zadaniem jest skonfigurowanie jednej ze stacji roboczych do pracy w roli tymczasowego serwera internetowego. Oczekuje się, że skonfigurujesz połączenie z drukarką tak, aby był możliwy wydruk z serwera tymczasowego.

Opracuj projekt realizacji prac związanych ze skonfigurowaniem stacji roboczej do pracy w roli tymczasowego serwera internetowego z możliwością drukowania na drukarce. Wykonaj prace związane ze skonfigurowaniem stacji roboczej do pracy w roli tymczasowego serwera internetowego. Sporządź dokumentację z wykonanych prac.
    Projekt realizacji prac powinien zawierać:

Tytuł pracy egzaminacyjnej.
    Założenia do projektu realizacji prac wynikające z treści zadania i załącznika.
    Wykaz działań związanych ze skonfigurowaniem stacji roboczej do pracy w roli tymczasowego serwera internetowego z możliwością drukowania na drukarce z uwzględnieniem procedur testowych konfiguracji połączeń sieciowych.
    Wykaz działań związanych z opublikowaniem witryny ftp.

Dokumentacja z wykonania prac powinna zawierać:

Wykaz kolejno wykonywanych czynności prowadzących do skonfigurowania stacji roboczej do pracy w roli tymczasowego serwera internetowego z możliwością drukowania na drukarce potwierdzonych wydrukowanymi zrzutami obrazów z ekranu monitora.
    Wydruk zrzutu z ekranu tymczasowego serwera internetowego prezentujący folder główny witryny ftp.

UWAGA: Zrzuty z ekranu, potwierdzające wykonane czynności umieść w dokumencie edytora tekstu o ustawieniach:
    - format A4 o orientacji pionowej,
    - dwa obrazy (zrzuty) na jednej stronie z opisem dokumentowanej czynności,
    - na każdej stronie widoczny twój numer PESEL,
    - strony ponumerowane.

Powyższy dokument zapisz w pliku 02-XX (XX, to numer twojego stanowiska egzaminacyjnego) na Pulpicie w folderze o nazwie PESEL (PESEL to twój numer pesel), a następnie wydrukuj ze stanowiska egzaminacyjnego. Jeżeli nie możesz wydrukować, to zapisz folder w pamięci USB i poproś przewodniczącego zespołu nadzorującego etap praktyczny o wydrukowanie pliku.
    Do wykonania zadania wykorzystaj:

Załączniki. Konfiguracja serwera internetowego, bramy internetowej, drukarki, stacji roboczej oraz wymagania dotyczące konfiguracji stacji roboczej do pracy w roli tymczasowego serwera internetowego. Do wykonania zadania przygotowano stanowisko komputerowe: stację roboczą podłączoną do przełącznika Ethernet z systemem Windows 2000/XP Pro PL i zainstalowanym Microsoft Office. Do tego samego przełącznika podłączony jest serwer internetowy z systemem Windows Server 2000/2003, brama internetowa oraz drukarka.

tyle mam bo za reszte trzeba płacić;]

Dodano po 43 [sekundy]:

Yamatooo napisał:
    i jak ? pierwsza grupa miała na 9-tą ,zadanie teoretycznie banalne było ;D

banalne zależy dla kogo;]
    kidlerek
    Poziom 11  
    Witam. Dziś miałem egzamin zawodowy wersje 3.
    W skrócie polecenia do wykonania:
    - podpiąć kompa do domeny egzamin.local
    - zainstalować drukarkę sieciową
    - nadać uprawnienia dla drukarki
    - zmapować folder z serwera jako dysk sieciowy
    - ustawić stronę startową dla danego pracownika firmy
    - utworzyć nowego użytkownika
    - pobrać z serwera i zainstalować program gimp oraz nadać uprawnienia aby użytkownik jkowalski mógł korzystać z tego programu

w całej grupie był jeden problem:
    wchodzimy na serwer gdzie jest ten cały program gimp, wchodzimy do folderu z tym programem, chcemy uruchomić ten program lub skopiować go np. na pulpit a tu "odmowa dostępu. brak uprawnień". półtorej godziny nad tym siedzieliśmy i nic. z różnych kont próbowaliśmy, różnymi sposobami, nawet za pomocą cmd i nic. Jak to możliwe?
    Yamatooo
    Poziom 2  
    a z konta administratora próbowałeś zainstalować? trzeba było zainstalować na dysk C i potem nadać uprawnienia. Ja nie miałem bynajmniej problemu ,żadnych odmów dostępu nie miałem.
    kidlerek
    Poziom 11  
    pierwsze co zrobiłem na wszystkich możliwych kontach próbowałem.... pisze do oke
    marekj90
    Poziom 2  
    Mam mały problem, nie pamiętam jak należy numerować strony.

Zaczynamy numerację od strony z tytułem (ręcznie numerujemy), następnie w screenach w wordzie ustawiamy numerację od następnej liczby po naszym ręcznym pisaniu np. od 6 czy od nowa (od 1) ?
    szukaj
    Poziom 9  
    bo trzeba było zalogować się na Administratora i zezwolić w uprawnieniach na zapis na dysku C też na d tym myślałem ale wykompinowałem. i później tego gimpa instalowałeś z admnian
    Yamatooo
    Poziom 2  
    szukaj napisał:
    bo trzeba było zalogować się na Administratora i zezwolić w uprawnieniach na zapis na dysku C też na d tym myślałem ale wykompinowałem. i później tego gimpa instalowałeś z admnian

dokładnie.
    Damian17733
    Poziom 12  
    Miałem ten sam problem co kolega na górze z zadaniem 3 z wejściem do folderu jkowalski. Próbowałem wszelkimi znanymi mi sposobami i nic. Nikomu z mojej grupy też się to nie udało. Brak zrzutu GIMPa ale zapis w raporcie jest. Może był jakiś błąd w załączniku lub interpretacji dotyczącej konfiguracji serwera. Poza tym nic trudnego.
    szukaj
    Poziom 9  
    bo jak pisałem wyżej trzeba było przelogować się na konto lokalne administrator i nadać jkowalskiemu uprawnienia do zapisu na dysku c. Jak to zrobiłeś to śmigało aż miło
    kidlerek
    Poziom 11  
    jak ja byłem zalogowany na lokalnym koncie administratora to jakim cudem mogłem nie mieć uprawnień do zapisu skoro np. ten dokument ze screenami mogłem zapisać
    piter12-6
    Poziom 12  
    Ale może miałeś prawo do zapisu tylko na pulpicie (bo tam u mnie miał być folder ze screenami) albo na innej partycji niż programy?
    kidlerek
    Poziom 11  
    próbowałem zarówno na pulpicie, jak i w moich dokumentach(zapisywałem tam niektóre screeny! i zapisywało) jak i bezpośrednio na c...

i tego gimpa też nie odpalało bezpośrednio z serwera...

admin to jest kurde jak root jak bóg i nie możliwe żeby nie miał uprawnień zapisu na dysku... a jeśli by miało to dokumentu ze screenami też by sie nie dało utworzyć.
    pportal
    Poziom 11  
    Ja na koncie administratora wbiłem się do folderu jkowalski i normalnie zainstalowałem gimpa na C. Później zalogowałem się na konto Kowalskiego na tym kompie i normalnie mogłem używać gimpa, nie musiałem nadawać mu specjalnych uprawnień, i tak też zostawiłem to...
    kidlerek
    Poziom 11  
    a ja na koncie administratora po wejściu do folderu jkowalski i próbie odpalenia gimna zobaczyłem "brak uprawnień. odmowa dostępu"

ma ktoś może cały arkusz żeby zeskanować czy focie zrobić i gdzieś zapodać? góry thx...
    pportal
    Poziom 11  
    kidlerek napisał:
    a ja na koncie administratora po wejściu do folderu jkowalski i próbie odpalenia gimna zobaczyłem "brak uprawnień. odmowa dostępu"

może egzaminator źle przygotował udostępnienie tego folderu. W mojej grupie pamiętam czekaliśmy jak naprawi on pewną usterkę związaną właśnie z błędem w ustaleniach z cke...
    kidlerek
    Poziom 11  
    sprawa została zgłoszona odpowiedniemu egzaminatorowi który się zajmuje konfiguracją komputerów. jego odpowiedź "powiem ci po egzaminie" ale sprawdził we właściwościach systemu że dodałem komputer do domeny i mówi "wszystko jest dobrze" a potem "ja to nic nie wiem"
    pportal
    Poziom 11  
    Mam jeszcze pytanie: Na stacji roboczej wystarczyło utworzyć tylko konto dla Jana Kowalskiego? Bo hasła do pozostałych kont były w sumie dla picu bo były one utworzone na serwerze a kompa mieliśmy skonfigurować tylko dla kowalskiego.

Jeśli chodzi o ustawienie dostępu do drukarki to wystarczyły tylko loginy pozostałych użytkowników.

Dobrze myśle?

Dodano po 2 [minuty]:

kidlerek napisał:
    sprawdził we właściwościach systemu że dodałem komputer do domeny..."

Skoro udało Ci się dodać kompa do domeny (zapewne używając loginu i hasła któregoś z użytkowników serwera, ja zresztą też tak zrobiłem) to trzebabyło spróbować zainstalować gimpa z konta kowalskiego