Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon Urmet 1131 i podłączenie mikrofonu

luke05 16 Kwi 2011 23:54 4542 4
  • #1 16 Kwi 2011 23:54
    luke05
    Poziom 2  

Witam.
    Mam problem z podłączeniem unifonu do starej instalacji. Dotychczasowy domofon był zupełnie rozsypany...
    Instalacja domofonowa sześciożyłowa ale udało mi się rozeznać niektóre żyły:
    czerwony-wywołanie,
    zielony-głośnik,
    brązowy-mikrofon,
    żółty-po przyłożeniu do blaszki otwiera drzwi.
    Zostaje niebieski i biały. Dodatkowo mam pytanie jak do licha podłączyć tam kabelki, bo widzę tylko dwie śruby pod które da się coś wpiąć a co z resztą? Czy są jakieś przejściówki czy wszystko trzeba lutować??
    Poniżej fotki:

0 4
  • Pomocny post
    #2 17 Kwi 2011 01:09
    karl102
    Poziom 27  

To unifon cyfrowy. Nie da się podłączyć do instalacji analogowej 6-cio przewodowej..

0
  • #3 17 Kwi 2011 13:58
    luke05
    Poziom 2  

Czy na pewno?? Koleś w sklepie twierdził, że właśnie o taki mi chodziło.
    A druga sprawa jet taka, że jeśli przyłożę odpowiednie druciki w odpowiednie miejsca to mogę otworzyć drzwi, wywołać swój domofon, słyszeć co kto mówi na dole i mówić do mikrofonu tak, żeby mnie na dole słyszano. Gdyby to był rzeczywiście cyfrowy to chyba nie mógłbym tego zrobić.

0
  • Pomocny post
    #4 17 Kwi 2011 15:32
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Na zdjęciu jest unifon do instalacji cyfrowych. Zworki ma ustawione na mieszkanie nr 15. Do połączenia służą jedynie dwa zaciski L+ i L-, podczas gdy typowe instalacje analogowe mają ich 4, 5 lub 6.
    W twoim przypadku wystarczy wymienić płytkę na inną (np. z Urmeta 1131), ale pasującą gabarytami do tej obudowy.

Płytka Urmeta 1131 wygląda tak:

Dodano po 9 [minuty]:

luke05 napisał:
    jeśli przyłożę odpowiednie druciki w odpowiednie miejsca to mogę otworzyć drzwi, wywołać swój domofon, słyszeć co kto mówi na dole i mówić do mikrofonu tak, żeby mnie na dole słyszano

Tych odpowiednich miejsc masz raptem dwa (L+, L-) i dlatego nie działa ci wszystko jednocześnie tylko przy eksperymentach. :)

0
  • #5 03 Maj 2011 22:32
    luke05
    Poziom 2  

Zwróciłem towar-sprzedający przyznał, że dał mi taki bo tylko takie mają...
    A swoją drogą przez niewiedzę byłem o krok od podłączenia cyfrowego unifonu do instalacji analogowej.
    Dziękuje za pomoc.

0
  Szukaj w 5mln produktów