Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Maszynka do waty cukrowej

17 Apr 2011 11:09 3527 6
  • Level 9  
    Myślę nad zrobieniem/dokończeniem maszynki do waty cukrowej. Otóż kiedyś próbowałem robić lecz niestety nie wypaliła, teraz wracam do tego. Mam już wszystko gotowe, puszke, silniczek jest od suszarki 17V i do niego jakaś ładowarka 4.5V. Niby wszystko jest ok, lecz silnik ma mocne wibracje i rzutuje jak to włączam oraz czym podgrzać puszkę aby była wata ? Zapalniczka sie nie da zbyt słaba moc, może jakbym zmienił silnk na łagodniejszy to by się wtedy dało zapalniczką ? Dodam, że chodzi mi to "mini" maszynkę do waty. Taką domową :D
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 28  
    Jeśli zapalniczka za słaba, zobacz na palnik do kremu brulee.
  • Level 9  
    Znowu powróciłem do tematu, a co sądzicie o silniczku z napędu CD - room. Bo ow taki właśnie mam, kręci się nawet szybko, jest mniejszy od tego suszarkowego oraz zajmuje mniej miejsca.
  • Level 32  
    Naprawiałem coś takiego wiec powiem jak to było skonstruowane powiem że to było ciekawe a jednakże pomysłowe urządzenie.

Zasilanie.

Trafko 230 -> 12V z mostkiem prostowniczym i kondensatorem
    zasilanie bezpośrednio z 12V poprzez kable akumulatorowe.

Regulacja obrotów

Regulator obrotów od dmuchawy Poloneza

Silnik kręcący bębnem

Silnik od wycieraczek z Cinquecento

Palnik

Kawałek rurki przyspawanej do silniczka

Zawór gazu

typowy kuchenkowy

Sinik przymocowany koncentrycznie w tubie z pcv za pomocą sprężyn zaczepionych o uchwyty na silniku aby kompensować drgania

Bęben kręcący się jak i inne części wykonane blachy stalowej, sklejki oraz rur z PCV

Miernik aby wskazywać napięcie na akumulatorze jeśli to konieczne

i tyle :D

Pozdrawiam
  • Level 9  
    Chodzi mi bardziej o coś prostszego.. Wersja Mini
  • Level 40  
    Bawiłem się sprzętem z alle... i był w wydaniu fabrycznym całkiem do dupy. To co się dało ukręcić do waty cukrowej "prawdziwej" ma się nijak.
    Jako fan waty cukrowej owe urządzenie uważam za pomyłkę i pomyłką będzie tez robienie czegoś "prostszego". Zabawa z czymś prostszym tylko w celach edukacyjnych inaczej irytacja pewna.
  • Level 9  
    Pomoże ktoś ? Czy jak mam silniczek 17V i do tego zasilacz 4,5V to ten zasilacz nie jest za słaby ? Oraz może silniczek 17V jest zbyt mocny na tak ową maszynkę do waty cukrowej w wersji mini.