Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tania w zakupie i eksploatacji drukarka laserowa

maras2003 17 Kwi 2011 14:08 18498 12
  • #1 17 Kwi 2011 14:08
    maras2003
    Poziom 29  

Witam.
    Szukam taniej w zakupie oraz taniej w eksploatacji (najlepiej żebym mógł samemu toner uzupełniać) drukarki laserowej - mono.
    Drukowany będzie tekst oraz czasem jakieś obrazki (kontury do pokolorowania). Nie potrzeba żadnych super rozdzielczości czy dużej szybkości druku.

Są oferty na allegro drukarek używanych za ok. 200zł, ale są też nowe do tej kwoty.
    Nie orientuję się który producent robi dobre, a którego lepiej unikać (słyszałem o Kyocera że są OK).
    Nie wiem również które tonery da się uzupełniać samemu (wsypując tylko proszek, bez posiadania jakichś specjalistycznych narzędzi do tego celu, bez resetowania tonera), a kupno nowego w niektórych modelach to koszt ponad 200zł.

Przykład: http://allegro.pl/drukarka-laserowa-hp-laserjet-1200-pelny-toner-i1555454338.html
    Pełny toner w zestawie, zamiennik kosztuje ok. 30zł. Tylko czy ten zamiennik wydrukuje tyle co oryginał ?

Drukarka będzie podłączona przez USB oraz udostępniona innym komputerom w sieci.

0 12
  • #2 18 Kwi 2011 14:42
    galart
    Poziom 13  

w napełnianie tonerów samemu może lepiej sienie baw, i tak z czasem trzeba będzie wymienić bęben światłoczuły a wtedy to już nie będzie takie opłacalne, najlepiej do domu i najwygodniej coś starego HP kupić, zamienniki czy regenerowane tonery są tanie i mają wbudowany bęben więc jedno zmartwienie odchodzi. drukarki z serii 1200 to już stare konstrukcje z tych dobrych czasów HP :) do domu będą się nadawały idealnie, mam w pracy jeden egzemplarz, który ma już ponad 900 tyś stron wydrukowanych i na razie tylko raz był w serwisie. Tonery do tych drukarek również można napełniać samemu ale niestety trzeba będzie trochę się pobawić ze śrubokrętem.

0
  • #3 18 Kwi 2011 14:48
    maras2003
    Poziom 29  

Bawienie się ze śrubokrętem w celu napełnienia toneru - żaden problem.

Więc rozumiem że ta HP z mojego linku ma wbudowany bęben w toner? I dodatkowo będę mógł sam ten toner uzupełniać i co jakiś czas wymieniać cały toner z powodu zużytego bębna?

A może polecicie jakąś tanią w eksploatacji drukarkę na tusz - może z zestawem CISS?
    Sam nie wiem na co się zdecydować. Mam 2 drukarki tuszowe, ale na kolorowo to już dawno nie drukowałem, a czarne tusze zmieniam moim zdaniem zbyt często :( Stąd pomysł na laserówke.

0
  • #4 18 Kwi 2011 14:53
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Laser będzie lepszy niż atramentówka, szczególnie jeśli nie potrzbujesz kolorowych wydruków. Również polecam stare HP LaserJet - miałem styczność z wersjami 1100/1100A oraz 1200 - może nie są już zbyt nowoczesne, drukują mniej niż 10 stron na minutę (wersje 1100), ale te drukarki były nie do zarżnięcia, a materiały eksploatacyjne kosztują grosze :)

0
  • #5 19 Kwi 2011 08:50
    galart
    Poziom 13  

ja mam w domu HP desk Jet 930c :) jak dla mnie to jest po prostu genialna, jeden pojemnik z tuszem napełniałem już 6 razy i cały czas ładnie drukuje, na jednym napełnieniu (teoretycznie 42ml) drukuje około 500 stron, a koszty? porównywalne z laserówką :) za 35zł kupiłem pół litra pigmentu czarnego i to mi wystarczy na najbliższe 5 lat :)

0
  • #6 19 Kwi 2011 10:22
    dt1

galart napisał:
    i to mi wystarczy na najbliższe 5 lat :)

Zakładając, że głowica drukująca jest niezniszczalna. Ale fakt, stare DeskJety z serii 6xx do 9xx były świetne. Szkoda, że teraz już takich drukarek nie produkują.

1
  • #7 20 Kwi 2011 09:20
    robson85
    Poziom 12  

Największą zaletą laserowej drukarki jest to że nie trzeba pamietać o okresowych wydrukach i zawsze jest gotowa do pracy ( toner nie wysycha). Należy pamietać, aby nie narazac tonera na działanie promieni słonecznych.

Ja ok 2-3 lat temu zdecydowalem się na nowego samsunga ml-1610 za ok 200 zł, teraz nie jest dostępna, ale widze nowy model:

ML-1660

i jak dobrze pamietam nawet w tym sklepie kupilem.

Przybliże więc moje spostrzeżenia na podstawie doświadczeń z modelem ML-1610.

Do tej pory nie wymieniłem tzw. "tonera startowego" który niestety ma mniejsza pojemność (ok 700 stron). ale przymierzam się zmienić na normalny (koszt ok 100-200zł w zalezności od firmy, ale wydajność ok 3000 stron) po za tym lampa mi sie zużyła i wydruki nie sa bardzo dobre. Napełniałem ok 6 razy ( koszt proszku ok 30-40 zł za 500gr)

toner

Ale do tej pory nie zużyłem jeszcze jednego opakowania.
    Jedynym ograniczeniem z którym sie spotkałem przy napełnianiu toneru, jest to, że samsung blokuje możliwość druku na tym tonerze startowym przez licznik ( chyba 2500 stron), który w przypadku ML-1610 zresetowalem przez zwarcie nóżek procesora nożyczkami podczas startu drukarki.

Mialem również problemy z podajnikiem przy druku dwustronnym. Wydaje mi się ze to wina papieru (kupuje najtanszy dostepny) i od się zwija, ze jak przekrece to jest formie łódki. Jezeli włoże od razu całość to potrafi się zaciąć. Ja odginam w druga stone, nastepnie wkładam po ok 15 kartek i już nie mam problemu.

Generalnie polecam, nie mialem z nia wiekszych poblemów. Nawet jest wytrzymała mechanicznie, spadła z ok 1,5 metra na podłoge...

0
  • #8 22 Kwi 2011 15:28
    gringol
    Poziom 13  

Podłączę się pod temat, poszukuję drukarki laserowej, która była by niedroga w eksploatacji. Nie musi być to drukarka najtańsza z możliwych, coś do około 500zł. Miłoby było mieć duplex. /nie napieram się też na nowy sprzęt, jeśli jest do dostania jakaś porządna używka to wezmę po uwagę/

0
  • #9 15 Mar 2012 12:33
    deer
    Poziom 11  

Witam chciałem reaktywować temat poszukuję taniej drukarki laserowej ,w zasadzie tylko do cz/b ale miło jak by miała printserwer na sobie :) co możecie polecić , chyba że lepiej starszy typ drukarki, a dokupić oddzielnie printa

0
  • #10 15 Mar 2012 12:44
    dt1

Proponuję, jako dość starą, ale całkiem ciekawą konstrukcję, HP Laserjet 2200dn / 2200dtn. Duplex, LAN i pracuje chyba ze wszystkim, co ma możliwość drukowania. Drukarkę taką w rozsądnej cenie po pełnej regeneracji można nabyć na aukcjach :)

0
  • #11 15 Mar 2012 19:55
    452387
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 20 Mar 2012 06:37
    Gembiak2
    Poziom 16  

Witam.
    Ja jednak polecam drukarki samsung, bardzo tanie, bęben i drukarkę łatwo odblokować. Jakość wydruku przyzwoita koszt 1500 stron kolor to zaledwie 36 zł a czarny 2500 wychodzi za jakieś 2,5 zł :P oczywiście to ceny hurtowe ale u mnie w detalu da radę kupić wszystko łącznie z drukarką i taniooooo ;)

0