Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWM 8103 - uszkodzony zbiornik bębna.

jarjar 17 Kwi 2011 14:16 4006 8
  • #1 17 Kwi 2011 14:16
    jarjar
    Poziom 8  

Witam,

Mam pralkę Whirlpool AWM 8103/3. Służy mi już od kilku dobrych lat. Niestety parę dni temu zaczęła cieknąć...

Na pierwszy rzut oka widać, że przednia część plastikowego zbiornika wokół bębna jesz uszkodzona. Na pewno to jest powodem cieknięcia pralki.
    Czy możecie powiedzieć co było przyczyną tego? Pytam się ponieważ chciałbym wymienić tą część zbiornika. Patrząc na schemat serwisowy pralki nie wygląda to na skomplikowaną czynność (jeżeli się mylę to poprawcie mnie :) ). W niedalekiej przyszłości chciałbym uniknąć tego typu problemu i interesuje mnie co spowodowało przetarcie zbiornika. Możliwe jest, że coś jest nie tak z łożyskiem i bęben kręcił się pod złym kontem i przetarł zbiornik? A może coś innego?

Pomóżcie koledzy-fachowcy !

Z góry dzięki za pomoc !

W.

Whirlpool AWM 8103 - uszkodzony zbiornik bębna. Whirlpool AWM 8103 - uszkodzony zbiornik bębna. Whirlpool AWM 8103 - uszkodzony zbiornik bębna.

0 8
  • #2 17 Kwi 2011 14:52
    bajer1
    Poziom 25  

Witam no ja widzę pierwszy raz taką usterkę na pewno wyciek wody jest przez to pęknięcie ale piszesz że to proste wymienić no to zobaczysz jest trochę roboty z tym.Pozdrawiam

0
  • #3 17 Kwi 2011 17:43
    jarjar
    Poziom 8  

Praleczka rozkręcona.

Przyczyną awarii był skrzywiony bęben. Powoli przecierał od środka zbiornik.

Teraz tylko wymienić zbiornik i bęben na nowy i może zacznie działać.
    Piszę może ponieważ pierwszy raz robię w życiu serwis pralki.

Obiecuję, że jak uruchomię to się pochwalę :)

0
  • #4 17 Kwi 2011 18:33
    spanki
    Poziom 10  

Takie uszkodzenie ma dwie przyczyny:
    - łożyska już dawno wyzionęły ducha i bęben kręci się nie w osi łożysk (dodatkowo głośno pracuje),
    - coś (np. moneta) dostało się między bęben a zbiornik - i przetarło w tym miejscu.

trzeba sprawdzić.
    Czy sama ta część występuje jako detal wymienny - tego nie wiem. Można to dać do warsztatu zajmującego się spawaniem plastiku - zrobią to za parę dyszek.

0
  • #5 17 Kwi 2011 18:46
    sujka5
    Poziom 26  

stawiam że powodem tej usterki były rozwalone łożyska

0
  • #6 17 Kwi 2011 19:29
    jarjar
    Poziom 8  

Na łożyskach się nie znam ale wydaje mi się, że są OK. Jak rozkręciłem ten zbiornik i przekręciłem bęben ręką to chodził cichutko i bez żadnych oporów lub czegoś niepokojącego. Jedyne co było nie tak to wykrzywiona przednia część bębna (patrząc z boku).

Co do samego zbiornika to znalazłem na Alledrogo za parę dyszek używkę przedniej części zbiornika. Jutro ją odbieram.

0
  • #7 17 Kwi 2011 23:01
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź przed zakupem zbiornika czy nie pęknięty krzyżak bębna , jego pęknięcie też może spowodować wycięcie takiego pięknego kółka w kotle.

0
  • #8 18 Kwi 2011 10:00
    jarjar
    Poziom 8  

machefi napisał:
    Sprawdź przed zakupem zbiornika czy nie pęknięty krzyżak bębna , jego pęknięcie też może spowodować wycięcie takiego pięknego kółka w kotle.

Trafiłeś w dziesiątkę !
    Przyjrzałem się dokładnie dzisiaj staremu bębnowi i co znalazłem.... krzyżak bębna był pęknięty.
    Ot i cała filozofia :)

0
  • #9 18 Kwi 2011 14:13
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pięknie że znalazłeś przyczynę:D tylko teraz licznik kosztów naprawy bije w górę :cry:...

0