Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z XP oraz subiektem4

galazka 05 Lis 2004 10:17 9907 12
  • #1 05 Lis 2004 10:17
    galazka
    Poziom 18  

Witam niedawnio zainstalowalem sobie windowsa Xp zawsze pracowalem na win98 poniewaz pracuje na rachmistrzu i na subiekcie 4 czy jest jakas mozliwosc odpalaenia tych programow na xp bo pokazuje mi ze mam za malo pamieci...czy cos tam...

0 12
  • #2 05 Lis 2004 11:15
    papieju
    Poziom 15  

w katalogu windows/system32 jest plik config.nt - wyedytuj go i zmien parametr files = 40 na files=255, reset kompa i subiekt 4 dla dos wstanie. gdyby w trybie pelnoekranowym byly male literki i jakby zmieniejszony obraz - urucho go w oknie, na uruchomionym zmien na pelny ekran, wylacz i we wlasciwosciach skroto zmien na pelny ekran - bedzie git

0
  • #3 05 Lis 2004 14:31
    -=[OLO]=-
    Poziom 24  

A propo Windowsa XP i Subiekta 4.

U mnie drukarka igłowa OKI bardzo powoli drukuje fakturki z Subiekta 4 pod Windowsem XP, pod dosem drukuje 2-3 razy szybciej. Dlaczego ???

0
  • #4 05 Lis 2004 15:01
    galazka
    Poziom 18  

moze sterowniki nie pasuja ja tak mialem z epsonem i po wgraniu opodniego sterownika ruszylo szybciej...

0
  • #5 05 Lis 2004 15:44
    -=[OLO]=-
    Poziom 24  

Używam tych sterowników które są w windowsie XP innych niestety nie mam

0
  • #6 05 Lis 2004 16:37
    cmon
    Poziom 14  

poeksperymentuj troche! w mojej dawnej firmie byl podobny problem z jakims 9-iglowym Starem (nie pamietam juz dobrze) - faktury drukowaly sie tak sprawnie, ze sprzedawcy drzeli na dzwiek tego slowa. wygladalo, ze wszystko jest ok - sterownik emulacji epson stara i te sprawy. pokombinowalem i okazalo sie, ze drukarka chodzi duzo duzo lepiej ze sterownikiem od ... zupelnie innej dziewiecioiglowki :)

0
  • #7 05 Lis 2004 17:00
    adamjur1
    Poziom 39  

Potwierdzam że z drukowaniem w subiekcie i w systemach operacyjnych wyższych niż ....... DOS 6.0 zawsze było trzeba pokombinować. Przeszliśmy całą drogę przez mękę od subiekta 1 na dos5.0 i 286 do Subiekta GT na win 98, Milenium na P4, w XP jeszczenie próbowałem ale wkrótce to nas czeka. Drukarki to był słaby punkt tych programów ( Rachmistrz i rewizor chcą A3 a jak jeszcze jest dobrowolno-przymusowy Płatnik z jaśnie nam panującego Prokomu to już trzecia drukarka na jednym kompie)
    Pozdr. J.

0
  • #8 05 Lis 2004 18:22
    -=[OLO]=-
    Poziom 24  

Może ktoś wie jakich strowników (od jakiej drukarki) trzeba użyć dla OKI 320 (9igieł) aby szybko drukowała pod Win XP?
    (od epsona nie ma różnicy)

0
  • #9 10 Kwi 2006 11:20
    mariuszg
    Poziom 12  

Witam. Mam ten sam problem, moze już ktoś znalazł rozwiązanie.

Wymiana sterowników dla OKI 3321 wydaje sie że nie pomoze bo program Rewizor , subiekt, itd dla DOS drukują bezpośrednio do portu. Więc drukarka moze być nawet niezainstalowana w XP (nie wydrukujesz tylko GDI) czyli np edytory tekstów itd (wszystko co okienkowe).

Myślałem że to wina ustawienia portu LPT ale chyba teżnie bo konfiguracje w żadną strone nie pomogly.

Wina leży raczrej po stronie EMULATORA trybu DOS, który tak przyciąża system, że komp sobie po prostu nie radzi.

Zauważyłem że jak puszcze wydruk i wyjde od razu z programu to "coś" ouszcza i wydruk leci jak błyskawica.

Może znalazł ktoś rade na to żeby po każdym puszczeniu wydruku nie trzebab bylo czekać nie wiadomo ile , albo wychodzić z programu

0
  • #10 09 Maj 2008 10:36
    ssaku1
    Poziom 9  

Ja mam problemik ale z polskimi literami na OKI 320. Jeśli ustawie typ wydruku tekstowy to nie drukuje mi polskich znaków, a jak przestawie na graficzny to znaki polskie sa ale nie wypełnia mi tabeli sprzedaży. Jak to ugryźć na win 98.??

0
  • #11 09 Maj 2008 22:54
    mietekn
    Poziom 35  

Garść rozwiązań kilku problemów związanych z pracą subiekta 4:

-Odnośnie liczny plików nie należy ustawiać liczby plików Files=255 bowiem system otwiera zawsze 16 plików więcej niż wspomniany parametr i przy tej wartości głupieje. Bezpieczne jest Files=222, program zadziała normalnie i będzie otwierał wszystko poprawnie zarówno w czasie normalnej pracy jak i w czasie kontroli danych, indeksowaniu, pierwszej pomocy i porządkowaniu danych.

-Odnośnie drukowania należy poszukać wpisu w rejestrze lpt_timeout (HKEY_LOCAL_MACHINE->SYSTEM->CurrentControlSet->Control->WOW) i zmienić wartość z 15 na 2.

-Kolejny problem to obciążenie 100% procesora w czasie pracy programu. Pomocny do tego jest krótki programik foxfree.com dodawany to batcha uruchamiającego subiekta (s4.bat)

-Wieszanie się programu w systemach dwuprocesorowych lub więcej. Do tego konieczna jest edycja parametrów startowych nvtvdm.exe z pomocą narzędzia imagecfg
    tj: imagecfg -a 0x1 NTVDM.EXE. Oczywiście trzeba zrobić to tak by przywracanie plików nie wgrało z powrotem oryginalnej wersji a wiec najpierw podmienić plik w folderze dllcache a potem w system32.

-Odnośnie drukowanie w windows 98 i polskich znaków by działała konwersja na standardy inne niż Latin 2 należy we właściwościach portu odznaczyć pole wyboru Włącz buforowanie drukowania dla MS DOS (czyli wyłączyć.

-By szybko drukowało w systemie Windows 98 należy w system.ini dopisać w odpowiednich grupach linie:
    [Network]
    PrintBufTime=2
    [IFSMGR]
    PrintBufTime=2
    i uruchomić ponownie komputer.

Wspomniane narzędzia foxfree.com i imagecfg.exe znajdziecie z pomocą google.

0
  • #12 28 Lip 2008 23:49
    macman7
    Poziom 1  

Witam,

niestety nie udało mi się odnaleźć programu foxfree.com

czy ktoś mógłby mnie poratować? może jest inne rozwiązanie na odciążenie procka?

pozdr

0