Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE32A457/FB połowa matrycy fiksuje.

17 Kwi 2011 15:30 4943 17
  • Poziom 16  
    Panowie Połowa a raczej 1/3 matrycy od dołu w poziomie ma pionowe kolorowe paski . Tak mi przekazano . Tego Samsunga mogę dostać za free ale bedę go musiał przy okazji z Niemiec przywieść . Usterka wystąpila po 2 latach od zakupu.
    Ile driverów ma ta matryca w poziomie (3)? . I czy są one na taśmie czy na pcb .
    Wymiany przelutowania mogę dokonać sam żaden kłopot .
    Może ktoś mi podać jaka tam siedzi matryca ? symbol .
    I jeszcze jedno pytanko , czy taka usterka wiąże się z wymianą matrycy w tym Samsungu?.
    Pozdrawiam.
    Filmik z objawami wygląda inaczej niz opisywałem :
    http://youtu.be/ALsvkMgdMPY
  • PCBway
  • Troll forumowy
    Cytat:
    Tego Samsunga mogę dostać za free

To tylko brać, nad czym się tu zastanawiać?
  • PCBway
  • Poziom 33  
    Mozesz kolego brać za friko ale będziesz się musiał zmierzyć z naprawą matrycy, bo brakuje w niej poprawnego sterowania jednego z driverów w poziomie.
  • Poziom 16  
    No właśnie się domyślam że jeden driver siedzi w poziomie tylko mam pytanie czy w matrycy tego samsunga driwery znajdują się na taśmie czy pcb. A TV wezmę bo za free i tak się opłaca :).
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Drajwerów wierszy jest 3 i jak jeden uszkodzony to 1/3 ekranu fiksuje, tylko w starych typach matryc była listwa do rozprowadzania napięć i sygnałów do nich już od dawna są same flexy z drajwerami a listwa zastąpiona ścieżkami po szkle.
  • Poziom 16  
    satgal napisał:
    Drajwerów wierszy jest 3 i jak jeden uszkodzony to 1/3 ekranu fiksuje, tylko w starych typach matryc była listwa do rozprowadzania napięć i sygnałów do nich już od dawna są same flexy z drajwerami a listwa zastąpiona ścieżkami po szkle.

Ok dzięki . Czyli flexy są klejone bezpośredno do matrycy .
    Mam jeszcze jedno pytanko.
    Czy istnieje możliwość wymiany lub naprawy flexa czy tzreba drugiej matrycy szukać ?.
    Czy dociskanie podgrzewanie hot-em daje efekty w takich sytuacjach a jak tak to na ile czasu styka taki zabieg ? ( o ile taśma nie jest wypalona )
  • Troll forumowy
    Cytat:
    Czy istnieje możliwość wymiany lub naprawy flexa

Koledze chyba brakuje wyobraźni. Proponuję, gdy już będziesz miał telewizorek w domu rozebrać matrycę, to sam dojdziesz do stosownych wniosków.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Najpierw to musisz sprawdzić czy brakuje połaczenia pomiędzy jedną ze skrajnych flex i szkłem (lub fleksą a listwą) dociskając tą fleksę a jak to nie 'wypali' to znaczy że poszło połaczenie po szkle do drajwera wierszy. Wtedy musisz się dowiedzieć, które piny należy połaczyć między driverem a skrajną fleksą porównujac z jakimś 'zbitkiem' i zaopatryć się w 'kabelek mikrofonowy', i podłaczyć na zewnatrz.
  • Poziom 16  
    zbyszekskibinski napisał:
    Najpierw to musisz sprawdzić czy brakuje połaczenia pomiędzy jedną ze skrajnych flex i szkłem (lub fleksą a listwą) dociskając tą fleksę a jak to nie 'wypali' to znaczy że poszło połaczenie po szkle do drajwera wierszy. Wtedy musisz się dowiedzieć, które piny należy połaczyć między driverem a skrajną fleksą porównujac z jakimś 'zbitkiem' i zaopatryć się w 'kabelek mikrofonowy', i podłaczyć na zewnatrz.

Ok o taką odpowiedź mi chodziło.
    Mam tylko pytanko jeszcze jedno gdzie można znaleść jaka matryca siedzi w tym TV ?.
    Mam nadzieję że poszło połaczenie po szkle ze zrobieniem krosów nie powinno być problemów .
    Dzięki za odpowiedż , teraz muszę jeszcze tylko typ matrycy ustalić .
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    V315B3L04/CHIMEI-
    LTF320AA01/SAMSUNG-
    T315XW02VL/AUO-
    LTF320AB01A01/SAMSUNG-

Wg.moich informacji w tym modelu siedzi jeden z tych paneli, który? Trzeba otworzyć i zobaczyć, pozdrawiam
  • Poziom 16  
    jeszcze raz wielkie dzięki. Wszystkie informacje już z uzyskałem.
    Dalsze boje jak przywiozę TV.
  • Poziom 16  
    Mam już tego LCd . Okazało się że usterka jest inna niż mi opisywano.
    Sygnał wyświetlany jest poprawnie tylko na 1/4 matrycy w poziomie , ale jest spowolniony i fiksuje synchronizacja. W środkowej części 2/4 są tylko pasy lub śnieg ale odświeżanie praktycznie żadne.Natomiast jak się zapali np wybór kanału to widać że wyświetla obraz statyczny na tej części jak i na tej górnej gdzie nie wyświetla poprawnie sygnału.
    Coś mi się zdaje że to raczej padnięta płyta nie matryca ale może się mylę .
    Zamieszczam linka do filmiku .Proszę o odpowiedż osoby , które mają praktykę w tej kwestii aby zawęzić obszar poszukiwań usterki.Pozdrawiam.
    http://youtu.be/ALsvkMgdMPY
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Uszkodzona jest matryca. Spróbuj jak pisałem wcześniej. Ten panel ma 4 fleksy w poziomie.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Uszkodzona jest na 100% matryca a z jakiego powodu to można zgadywać. Nie koniecznie odklejona flexa od szkła której nie uda się już przykleić, najczęściej to dostał się jakiś płyn pod flexę przy myciu jej ale były przypadki że znajdzie się tam o zgrozo zasuszone prusaki.
  • Poziom 16  
    Dzięki za odpowiedzi .
    Co do przyczyny samej usterki to poprostu pewnego dnia zaraz po włączeniu tak się zrobiło. Nie był myty czy czyszczony więc dostanie się płynu pod flexe raczej odpada. No nic dzisiaj rozbiorę tą matrycę i zobaczę czy coś da się zrobić.
    Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.
  • Poziom 40  
    Kiedyś w takiej matrycy po zdjęciu metalowej ramki znalazłem ubite napięciem prusaki a że najadły się wcześniej tak przypuszczam czegoś przewodzącego prąd to i to co wydaliły z siebie po porażeniu uszkodziło drajwer na flexsie.
  • Poziom 16  
    Panowie a jakby walnęła pamięć EM639165TS-6 na plytce T-con to nie będzie takich objawów jak na filmiku ?.

Moderowany przez mirex:

To jest poważne forum! Walnęła? Git? Pod budką z piwem jesteś?
    Znaki przestankowe stawia się po bezpośrednio po wyrazie. Znak zapytania i wykrzyknik jest równoznaczny kropce. Więc po co dwie kropki? Przypominam, że na tym forum obowiązują zasady poprawnej pisowni. Regulamin pkt 3.1.13.