Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wyjąć sworzeń tłoka Ford Fiesta 1.3 92 rok?

adamadam123 17 Kwi 2011 16:15 3078 7
  • #1 17 Kwi 2011 16:15
    adamadam123
    Poziom 7  

Witam wszystkich serdecznie.
    Jest problem z wyciągnięciem sworznia z tłoka.
    Zaznaczam, że jest zaciśnięty na korbowodzie a chodzi w tłoku.
    Można podgrzewać korbowód ale razem się rozszerzają palnik propan-butan a może acetylen?
    Próbowałem na starym, na zimno, w prasie ale można uszkodzić tłok.
    Chyba żeby można było gdzieś kupić jakiś specjalny ściągacz?
    Zapraszam do dyskusji dziękuję.

Dodano po 9 [minuty]:

Aha i jakby była możliwość to prosiłbym o jakiś schemat lub coś w tym stylu.

1 7
  • #2 17 Kwi 2011 16:42
    T5
    Moderator Samochody

Żartujesz-podjedz na złom kup tłok z korbowodem i po problemie.(Nie tak dawno kupiłem cały słupek za 0,7)

0
  • #3 17 Kwi 2011 17:58
    adamadam123
    Poziom 7  

kolego nie o takie coś mi chodzi chcę dać nadwymiarowe pierścienie moje tłoki są ok i korby.Proszę tylko o prosty sposób na wyciągnięcie sworznia niektórzy szybko grzeją główke korby i wybijają sworzeń ale trzeba mieć czym szybko i precyzyjnie podgrzać.Albo na zimno próbować prasa jakiś ściągacz ? Co wy na to?

0
  • #4 17 Kwi 2011 18:59
    robokop
    Moderator Samochody

A po co chcesz do wymiany pierścieni zdejmować tłok z korbowodu? Wyciska je się normalnie na prasie, dopasowanym stemplem, grzeje się główkę korbowodu tylko do osadzenia nowego sworznia przy wymianie tłoka.

0
  • #6 17 Kwi 2011 21:23
    adamadam123
    Poziom 7  

Jeżeli pierścienie mają luz góra dół zbyt duży w tłoku to można zrobić coś takiego że kupujesz grubsze pierścienie. Tłok na tokarkę poszerzasz rowki do odpowiedniego rozmiaru składasz i cieszysz się jazdą.Ale chodzi oto jak wyciągnąć najbezpieczniej ten sworzeń czy jest do tego jakiś ściągacz czy ma ktoś fachową literaturę n ten temat Będe bardzo wdzięczny za pomoc.

0
  • #7 18 Kwi 2011 09:58
    carrot
    Moderator Samochody

Musiałem kiedyś zdjąć i złożyć z powrotem 2 tłoki z korbami w ładzie, bo idiota założył odwrotnie, wystrugałem z twardego drewna taką "łódkę" z otworem na sworzeń i wyciskałem na prasie

0
  • #8 23 Kwi 2011 21:25
    adamadam123
    Poziom 7  

dzieki ale już po kłopocie

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo