Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wyjąć sworzeń tłoka Ford Fiesta 1.3 92 rok?

adamadam123 17 Apr 2011 16:15 4536 7
Bosch
    adamadam123
    Level 9  
    Witam wszystkich serdecznie.
    Jest problem z wyciągnięciem sworznia z tłoka.
    Zaznaczam, że jest zaciśnięty na korbowodzie a chodzi w tłoku.
    Można podgrzewać korbowód ale razem się rozszerzają palnik propan-butan a może acetylen?
    Próbowałem na starym, na zimno, w prasie ale można uszkodzić tłok.
    Chyba żeby można było gdzieś kupić jakiś specjalny ściągacz?
    Zapraszam do dyskusji dziękuję.

Dodano po 9 [minuty]:

Aha i jakby była możliwość to prosiłbym o jakiś schemat lub coś w tym stylu.
  • Bosch
  • Bosch
    adamadam123
    Level 9  
    kolego nie o takie coś mi chodzi chcę dać nadwymiarowe pierścienie moje tłoki są ok i korby.Proszę tylko o prosty sposób na wyciągnięcie sworznia niektórzy szybko grzeją główke korby i wybijają sworzeń ale trzeba mieć czym szybko i precyzyjnie podgrzać.Albo na zimno próbować prasa jakiś ściągacz ? Co wy na to?
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A po co chcesz do wymiany pierścieni zdejmować tłok z korbowodu? Wyciska je się normalnie na prasie, dopasowanym stemplem, grzeje się główkę korbowodu tylko do osadzenia nowego sworznia przy wymianie tłoka.
    adamadam123
    Level 9  
    Jeżeli pierścienie mają luz góra dół zbyt duży w tłoku to można zrobić coś takiego że kupujesz grubsze pierścienie. Tłok na tokarkę poszerzasz rowki do odpowiedniego rozmiaru składasz i cieszysz się jazdą.Ale chodzi oto jak wyciągnąć najbezpieczniej ten sworzeń czy jest do tego jakiś ściągacz czy ma ktoś fachową literaturę n ten temat Będe bardzo wdzięczny za pomoc.
    carrot
    Moderator of Cars
    Musiałem kiedyś zdjąć i złożyć z powrotem 2 tłoki z korbami w ładzie, bo idiota założył odwrotnie, wystrugałem z twardego drewna taką "łódkę" z otworem na sworzeń i wyciskałem na prasie
    adamadam123
    Level 9  
    dzieki ale już po kłopocie