Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brava czy Astra? Co kupić?

krzysiek1011 17 Kwi 2011 16:40 3051 17
  • #1 17 Kwi 2011 16:40
    krzysiek1011
    Poziom 8  

Witam wszystkich. Stoję przed dylematem, co kupić. Moje możliwości finansowe są dość kiepskie, więc waham się między tymi dwoma markami - konkretniej między Bravą TD 101KM a Astrą F, tylko z Dieslem Isuzu. Dziś oglądałem Bravę - silnik tyka ładnie, równo, turbinka też wygląda w porządku. Niecałe trzy lata temu przyjechała z Luksemburga. Tylko silnik z wierzchu zlany olejem (przynajmniej wiem, że nie myty) -tak, jakby uszczelka pokrywy zaworów - nie dopatrzyłem się dokładnie. Może ktoś wie, czy pocenie się tych silników od góry jest częstym przypadkiem? Jak w ogóle wypadają one pod względem trwałości i kosztów eksploatacji?
    Dla porównania stawiam Opla z motorem Isuzu 1.7 82KM. Jak one z kolei wypadają w opiniach mechaników?? Wiem, że ile ludzi - tyle opinii, ale może przeczyta to ktoś, kto miał do czynienia z tymi silnikami i autami.

0 17
  • #2 17 Kwi 2011 17:45
    mateusz2920
    Poziom 20  

Witam.
    Ja bym wziął Astrę mi się podoba. Tania i ekonomiczna, mało awaryjna.

0
  • #3 17 Kwi 2011 20:01
    PCcepuk
    Poziom 19  

osobowy fiat w dieslu, jeszcze brawa... to raczej nie do konca roztropny wybor jezeli masz do wyboru astre...
    astra bedzie ZDECYDOWANIE tanszym w utrzymaniu samochodem jezeli chodzi o czesci..., z tym ze "mocno" bym sie zastanowił w obecnej chwili nad zakupem diesla...
    diesel NAPEWNO bedzie miał wiecej najechane km niz benzyniak -na liczniki to ty nie patrz, tam sa jedne WIELKIE bzdury !
    np. Astra z 1995-99 diesel bedzie miała uczciwie najechane ok 300-400tys. km, a benzyniak srednio 100tys. mniej....

w astrze najmniej konfliktowy i wytrzymały silnik to 1,6 8v, na gazie w miescie to 10-11l, diesel 1.7 to 6,5-7,5l
    wiec sam policz, a utrzymanie diesla z takiego rocznika jest bardziej kosztowne......

0
  • #4 17 Kwi 2011 22:18
    bellcross
    Poziom 9  

isuzu to było najlepsze posuniecie opla w kwestii silników do astry, jest to japoński motor o wysokiej wytrzymałości, mógłbym powiedzieć nie do zdarcia, może nie ma jakiejś dużej mocy, ale sama jednostka była konstruowana do pojazdów o dużej masie (dostawcze, ciągniki siodłowe, autobusy, terenówki), dlatego nie musisz sie obawiać o tą jednostkę, awaryjna to ona nie jest. Tylko ja bym się zastanowił nad dieslem, za jakieś 3 lata diesel będzie droższy od benzyny, prawdopodobnie na wskutek cofnięcia ulg podatkowych do jego produkcji. Nie wiem o jaką kase chodzi ale mógłbyś się rozejrzeć za czymś na płycie podłogowej Golfa (wv, skoda, seat, audi)

0
  • #5 17 Kwi 2011 22:50
    patryk3444
    Poziom 20  

Witam zdecydowanie astra sam mam z silnikiem isuzu 1,7 i chodzi bez zarzutu jedynie co wymieniałem to poduszkę obok podłużnicy lecz to jest rzecz która się kiedyś kończy .

0
  • #6 18 Kwi 2011 00:05
    bellcross
    Poziom 9  

to standard, wiem co mruczy pod maską, i jak bym miał brać astre to tylko z ISUZU, choć szczerze mówiąc, astra jak i golf3 to dla mnie jedna liga, za dużo ich jeździ przez co mi się znudziły, no ale to ty kupujesz samochód a z drugiej strony mieć własną maszynę to jest coś (dla studenta rzecz jasna)... zresztą przyszli teściowie patrzą konkretniejszym okiem na Cb ;D

0
  • #7 18 Kwi 2011 08:20
    krzysiek1011
    Poziom 8  

miałem kiedyś astre tylko z oplowskim td i mi sie nie udała.w końcu wymieniłem motor...i po kilku miesiącach po kolizjii poszła na złom.a do fiatowskich diesli przekonuje mnie to że kiedyś jeżdziłem ducato i transitem.i ducato było o niebo lepsze.

0
  • #9 18 Kwi 2011 18:02
    pantera2233
    Poziom 13  

jak chcesz auto z tanimi częściami to szukaj astry 1.6 benzyna, golfa 3 1.6 benzyna i megane 1.6 benzyna, ceny części porównywalne. Te auta spalą ci benzynki od 8 do 10litrów po mieście w trasie od 5 do 7 w zależności od prękości. Gazu o litr więcej, więc zastanów się czy warto diesla? Ogónie są złe opinie o francuzach ale napiszę fakty: w megane wymieniasz sworzeń na wachaczu za 40-70zł, tulejki za 20-40zł, we fiacie tylko cały wachacz od 120zł w zwyż. megane łatwiej jest znaleźć z niedużym przebiegiem, astrę i golfa ciężko bo kupują ją ludzie którzy sądzą że to auta bezawaryjne więc zazwyczaj mają wielu właścicieli i spory przebieg. Naprawdę zastanów się nad sensem kupowania diesla; przed zimą na bank będziesz miał do wymiany świece żarowe i aku też szybciej siada w dieslu.

0
  • #10 18 Kwi 2011 18:12
    Wincam
    Poziom 10  

Tez nie polecam diesla, tym bardziej ze znalezc diesla z malym przebiegiem do 20k to graniczy z cudem, nie bede komentowal przebiegow podanych w ofertach :)

0
  • #11 18 Kwi 2011 18:45
    tzok
    Moderator Samochody

Gdyby ta Brava była 1.9JTD to zdecydowanie ją, ale 1.9TD to zupełnie inny silnik, równie prymitywny jak ten ISUZU. Ople z tego rocznika z dieslami omijaj szerokim łukiem.

0
  • #12 18 Kwi 2011 22:04
    RobertLodz09
    Poziom 29  

Kolego panterka2233 robiłeś może kiedyś zawieszenie w Fiacie Brava ,ze piszesz takie "interesujące rzeczy" o cenach wachaczy do tego Fiata? Co? Z tego co napisałes to wnioskuje że nawet nie byłeś w sklepie Fiatowskim! U mnie w Łodzi w sklepie z częściami do Fiata (ul. Przędzalniana) wachacze (całe kompletne) do tego modelu zaczynają się od 65zł! Osobiście montuje takie po 85zł za sztuke (Italya). Całkowicie się sprawdzają. Pozdrawiam!
    ps. Może napiszecie koledze co najczęściej "pada" w silniku Isuzu?

0
  • #13 18 Kwi 2011 22:18
    pantera2233
    Poziom 13  

niestety ceny mam z radomska... To miasto jest dobre dla sklepikarzy:(

0
  • #14 19 Kwi 2011 19:39
    PCcepuk
    Poziom 19  

silniki isuzu... ano lubia pekac wały korbowe :)... jak ktos sie para mechanika to wie

0
  • #15 21 Kwi 2011 20:51
    krzysiek1011
    Poziom 8  

oglądałem dziś kolejne autko (marka w tym momencie nieistotna)ogłoszenie z gatunku"stan idealny".wygląd niezły,poza pojawiającymi sie tu i ówdzie bąblami rdzy,ale do czego zmierzam.numery na wszystkich szybach takie same poza tymi w obydwu drzwiach od strony kierowcy,na jednej inny a na drugiej jeszcze inny.właściciel mnie przekonywał że to normalne i że nie była walnięta z boku ale mnie wydaje się to nienormalne.czy mam racje??

0
  • #16 21 Kwi 2011 21:09
    gosztekseba
    Poziom 31  

krzysiek1011 napisał:
    Opla z motorem Isuzu 1.7 82KM

Może i w tej dziedzinie się nie znam, ale moi koledzy mięli ten silnik w swoich opelkach. No na ich miejscu bym odradził. U jednego padła turbina u drugiego nie wiem ale wiem że zapłacił 3,5 tys z robocizną. Nie należą do "dresiarzy" którzy palą gumę. Jeżdżą do pracy i to raczej spokojnie więc... Nie miałem z nim do czynienia ale raczej wziąłbym z silnikiem 1,4 -1,6 w gazie taką Astrę. Pozdrawiam

0
  • #17 21 Kwi 2011 21:38
    RobertLodz09
    Poziom 29  

Co "do szyb" kolego to masz słuszne obawy że właściciel może i "kręci" ponieważ oznakowania na wszystkich szybach powinny być jednakowe. Gdyby powiedział że "były wymieniane" ponieważ ktoś mu je np. wybił pod domem kamieniem ,itp. to takie przypadki wandalizmu się zdarzają. "Wciskanie" kupującemu jednak że - "Panie ,ten typ tak ma....." to tylko robienie "wody z mózgu". Natomiast
    bąble "na lakierze" nie wróżą "nic dobrego" prócz tego że mogą "ukrywać" dziury itp. "niespodzianki" które "wyjdą" w już w "niedługim czasie". Pozdrawiam!

0
  • #18 24 Kwi 2011 22:29
    PCcepuk
    Poziom 19  

jak ty szukasz auta 15letniego, to z szybami daj sobie spokój, patrz zeby sie kupy trzymał i weź do ogladania kogos doświadczonego...

0