Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wymiana termostatu w audi 80 b4 2600 v6 silnik od a4-czy trzeba zdjąć rozrząd?

17 Apr 2011 16:47 4608 6
  • Level 10  
    ten post dotyczy tylko tematu który jest związany z wymianą termostatu. czy to prawda że aby wymienić termostat w takim audi z takim silnikiem to trzeba zdejmować rozrząd? ogólnie bardzo mnie to dziwi bo silnik jest z 98 roku i aż chore trochę żeby tak spaskudzić tą sprawę. Pewien mechanik życzy sobie za termostat 68 zł + płyn chłodniczy i 400zł za wymianę właśnie przez ten rozrząd. Czy to prawda? jeśli tak to czy nie ma innego wyjścia?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 10  
    Bardzo ciekawe. Wielkie dzięki. Wiem na czym stoję. Po świętach pójdę z tym do mechaników i zobaczę czy podejmą się tego bez rozbierania rozrządu-powinno być chyba taniej wtedy;D a rozrząd był wymieniany 10 tysięcy km temu więc nie zbyt mi się uśmiecha znów grzebać w tym temacie.
  • Level 22  
    CZYNGIS18 wrote:
    rozrząd był wymieniany 10 tysięcy km temu więc nie zbyt mi się uśmiecha znów grzebać w tym temacie.

Do tego doprowadza nieznajomośc procedur przeglądowych, zresztą po co robić coś odrazu za marną kasę, jak klient przyjedzie i drugi raz zapłaci za to samo :(
  • Level 10  
    mechanicy nie znają litości, przynajmniej większość. Będę kombinował z tym termostatem po świętach. Nadal tylko zastanawia mnie to czemu tak spartolili to robiąc te silniki....ma ktoś może takie audi?
  • Level 22  
    4.2 V8 ma ten sam patent, jednakże tam nie jest możliwa wymiana termostatu bez demontazu przodu i rozrzadu
  • Level 10  
    obeszło się bez wymiany termostatu ponieważ podobno normalne jest to że czasem temperatura w tych audi podnosi się do 90 stopni (lub prawie 90). Nie próbowałem wymieniać termostatu bez zdejmowania rozrządu więc się nie wypowiem. Na pewno polecam wymianę termostatu przy każdej wymianie rozrządu. Koszt termostatu ok 60zł ale przynajmniej jakaś pewność że nie trzeba będzie niebawem dla tych 60zł rozbierać całego rozrządu co wynosi dodatkowe 300/400zł. Pozdrawiam