Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy C2-105 - Nie można włączyć prania, gdy świeci się dioda drzwiczek.

17 Kwi 2011 16:50 3965 1
 • Poziom 8  
  Witam.
  Mam dość poważny i uporczywy problem z pralką marki Candy, model C2 105.
  Problem polega na tym, iż w pralce najprawdopodobniej zepsuł się programator.
  ( tak mi się wydaje, nie znam się na tym )

  Chodzi o to, że gdy włączę obojętnie jaki program prania, to na pralce świeci się czerwona dioda, która symbolizuje blokadę drzwiczek.
  O dziwo, drzwiczki te mogę normalnie otworzyć, a jeśli tak się dzieje, że świeci się ta dioda jeszcze przed naciśnięciem przycisku ' start ' wtedy pranie się nie włącza.
  Jeśli pralka załapie, co się rzadko zdarza, to wtedy ta dioda od drzwiczek mruga, tak jak było na początku, po zakupie, a po naciśnięciu ' start ' pralka normalnie działa.
  Pralka niestety nie ma już gwarancji, ma ona ok. 4 lat, więc nie wiem jak sobie z tym poradzić. Czasami, po otworzeniu górnej pokrywy, po poruszania lekko jakiś kabelków pralka zadziałała, zdarzało się nawet, że działała dobrze przez tydzień.
  Jednak od 2 dni nie mogę jej włączyć, bo cały czas świeci się ta dioda, która symbolizuje blokadę drzwiczek. ( jak wcześniej pisałem, drzwiczki mogę normalnie otworzyć ).
  Jeśli ktoś zna rozwiązanie mojego problemu to będę bardzo wdzięczny, jeśli nie, to mam pytanie, ile może kosztować mniej-więcej naprawa tej pralki?
  Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 38  
  Prawdopodobnie blokada do wymiany.