Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna chałasuje

17 Kwi 2011 17:40 750 11
  • Poziom 8  
    Hi , mam problem z kartą graficzną - otóż gdy włączam komputer to wentylatorek z karty hałasuje jak rakieta , i komputer wibruje cały , dopiero kiedy kopne w komputer lub gdy lekko postukam w kartę to się wycisza .

Czy mam poluzować śrubki ?
    Czy to wina sterowników ?
    Czy mam coś źle podłączone ?

ATI Radeon HD 3600 Series
  • Poziom 18  
    do wymiany wentylator
  • Poziom 8  
    Karty graficznej czy procesora?

Dodano po 31 [sekundy]:

jezu jak tu szybko odpowiadają :D minęło zaledwie 30 sec
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    ten który hałasuje
  • Poziom 8  
    jak mam wymienić wentylator karty graficznej ?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wyjąć kartę, odczepic wentylator, poszukać identycznego, kupić, zamontować, włożyć kartę i cieszyć się ciszą.

Jaka to dokładnie karta ? jakie ma chłodzenie ? Możesz zrobić zdjęcie albo znaleźć identyczną w google i pokazać.
  • Poziom 8  
    03065055_thumb.jpg[/img][/url]
  • Poziom 38  
    Matko jaki czyścioch.

Najpierw tam posprzątaj! Wyczyść radiator karty i wentylator.

Potem spróbuj nasmarować łożyska wentylatora, WD-40 rozwiąże sprawę krótkotrwale, użyj zwykłego smaru.

Jak to nie pomoże, dopiero myśl o wymianie, chociaż w tym wypadku nie będzie za łatwo.
  • Poziom 8  
    ok a co to radiator ?
  • Poziom 43  
    Jak nie wiesz co to jest radiator to temat w koszu wyląduje.
  • Poziom 8  
    aha czyli żeby tu pisać posty i prośby o pomoc to muszę być po studiach z informatyki ? to lepiej zamknę temat
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    ring2 napisał:
    aha czyli żeby tu pisać posty i prośby o pomoc to muszę być po studiach z informatyki ? to lepiej zamknę temat

Aby skorzystać z pomocy forum należy posiadać PODSTAWOWĄ wiedzę z dziedziny, do której należy temat, aby ROZUMIEĆ posty. Jeżeli nie wiesz, co to jest radiator, to tej MINIMALNEJ wiedzy nie posiadasz. Zatem moja porada będzie następująca: zanieś komputer do serwisu albo poproś o pomoć kogoś, kto ma minimalną wiedzę na temat budowy komputera.