Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana seryjnych głośników w Renault Modus

17 Apr 2011 17:43 11413 34
  • Level 23  
    Przymierzam się do wymiany głośników w samochodzie.
    Pierwsze pytanie - jak dobrać do otworu montażowego w drzwiach?
    Myślę o Tonsil GDN 15/40/5. Ogólnie mam spoko zestawów Tonsila i jestem fanem marki. Nie miałem okazji do odsłuchu, ale te głośniki są montowane w zestawach Siesta/Fiesta i mają bardzo dobre opinie, membrana z włókna szklanego, masywny magnes. Wydaje się, że prezentują bardzo dobry stosunek cena/jakość. Jaką impedancję wybrać - 4 czy 8 Ohm? Jednostka centralna póki co jest seryjna, ale w późniejszym czasie prawdopodobnie wymienię go na JVC, w razie potrzeby podam model.
    Temat wysokotonówek i ewentualnie zwrotnic rozpatrzę później.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 20  
    Witam.
    W samochodzie stosuje się 4 Ohm.
    Zrób tak.
    Zdejmij boki drzwi i porób zdjęcia jakie tam głośniki siedzą, a mianowicie okrągłe czy prostokątne. Ale w renówce były montowane okrągłe.
  • Moderator of CarAudio
    Prostokątne? Jakieś fotki?

PS: kwadratowe Kickery się nie liczą , bo te znam ale prostokątne?
  • Level 23  
    Nie wiem, o jakich prostokątnych głośnikach piszecie. Na pewno oryginalne są okrągłe.
    Proszę o link do opisu, jak zdemontować boczki.
    Naprawdę jestem zdecydowany kupić te GDN, bo nie są drogie i ciekawie się zapowiadają. Jeszcze mam tylko niewielką wątpliwość, czy wejdą na głębokość, bo mają spore magnesy, ale raczej powinny się zmieścić.
  • Level 20  
    Na około powinny być śrubki mocujące boczki do drzwi. Ale to musisz obejrzeć i najważniejsze są zdjęcia. Jeśli będzie za płytko to będzie trzeba dawać dystanse MDF i po kłopocie. Porób zdjęcia boczków i wrzuć na serwer ale pamiętaj, że to ma być serwer elektrody.
  • Level 23  
    Ok, do średnio-niskotonowego łatwo się dostać. Wysokotonowe chyba będzie trudniej wymienić bez demontażu deski rozdzielczej?
  • Level 20  
    A w którym miejscu masz wysokotonowe? Na desce pod szybą? Bo ja z renault nie miałem nigdy doczynienia. Masz fotki??
  • Level 23  
    Tak, na podszybiu. Jutro, jak będzie jasno, zrobię zdjęcie.
    Dobrze byłoby, żeby wypowiedział się ktoś, kto już wyjmował głośniki w tym samochodzie :)
  • Level 20  
    Nie wiem jak było w renówce, ale ja w oplu miałem tylko na zatrzaskach, po prostu były wciskane to może tak jest i u ciebie.
  • Level 23  
    Zdjęcie wysotonowca:

Przydałoby się założyć lepsze wygłuszenie od fabrycznego (jest włożona samoprzylepna pianka, grubość ok. 1mm).
    Odkręciłem śruby na boczku, ale nie chce zejść :/ Prawdopodobnie trzymają jakieś zatrzaski, nie ciągnąłem za mocno żeby nie urwać.
  • Helpful post
    Level 20  
    Do wysokotonowca trzeba spróbować od dołu w jakiś sposób. A przy boczkach to będzie trzymała pewnie jeszcze śrubka przy klamce. Porób zdjęcia boczków bo nie dorzuciłeś. I teraz zaczną się pytania.
    1. Jaki budżet masz na głośniki??
    2. Pod jaką muzyka będą grały (techno, HH, disco polo, rock, metal czy coś innego). Matę wygłuszająca kup na allegro chodzi ona po 10-20zł. Wymiana seryjnych głośników w Renault Modus
  • Level 23  
    Próbowałem sięgać od dołu, ale nie czuję tych głośników, więc raczej muszę sobie darować wymianę...
    Śrubkę pod klamką odkręcałem, więc na razie maty też za bardzo nie włożę - otwory po klamce i sterowaniu otwieraniem szyby są trochę za małe
    Głośniki mam już wybrane, jedynie poszukuję dystansów (link do tematu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9442009)
  • Level 20  
    Dystanse są dostępne na allegro. Powiedz jakie głośniki wybrałeś. Nie jest to duży wydatek, bo około 20-40zł za komplet.
  • Level 23  
    Napisany jest rozstaw śrub w zalinkowanym temacie.
  • Level 20  
    Głośnik tonsila ma głębokość montażową 70mm. Do wysokotonowego ciężko się dostać i jakie głośniki masz obecnie zastosowane konkretnie to chodzi tu o głębokość głośnika w samochodzie i przy okazji zobacz jaki głośnik można tam zamontować konkretnie chodzi o głębokość... Jak będziesz miał czas to zrób zdjęcie obecnego głośnika.
  • Level 23  
    Jasne, załączam zdjęcia.

• Level 20  
    A jaka jest wysokość od dołu magnesu do najwyższego miejsca na membranie?
  • Level 23  
    Nie wiem dokładnie. Na pewno wnęka jest za płytka na nowe głośniki. Co z dystansami?
  • Level 20  
    Skoro mówisz, ze wnęka jest za płytka to podaj głębokość montażową. Pewnie będzie trzeba dać najbezpieczniej dać dystanse tak ze 25mm grubości. Ale to jest tylko tak na oko walnięte. Ale wszystko trzeba dokładnie pomierzyć.
  • Level 23  
    Zmierzę dokładnie, ale powiedzmy, że 25mm. Są takie dystanse? Co z wtykami?
  • Level 20  
    Wtyki tzn. konektory można znaleźć nawet tanio bo 5zł za 10 sztuk. Tak więc nie będzie z tym problemu. Dystansy na taką grubość raczej można ciężko dostac, ale można poszukać. Wejdź na allegro i poszukaj w dziale Car Audio.
  • Level 23  
    Szukałem, ale znalazłem jedynie na średnicę 16cm, stąd temat. Podaj numer aukcji z tymi konektorami.
  • Level 20  
    Jak wiadomo nie wolno publikować takich rzeczy. Wyśle Ci na PW nr aukcji. Przy okazji tytuł aukcji SINUSLIVE FS 4,8-1,5
  • Level 23  
    Dzięki, też to widziałem, ale przecież nie będą pasować do wtyków, które są już w samochodzie... Potrzebne są bolce, wystąpił błąd w temacie, że potrzebuję żeńskie, za co przepraszam.
  • Level 20  
    Ja na twoim miejscu bym wywalił te wtyczki co są i zamontował nowe. Wiadomo, że autko nie jest nowe wiec przyda mu się odświeżenie. Nie ma co żałować na Car Audio jeśli chcesz mieć super efekty.
  • Level 23  
    Na wtyczkach superefekty, dobry żart :D
  • Level 20  
    Na pewno będzie w jakiś sposób lepiej grało niż na zardzewiałych. Ja w swoim fordzie wymieniłem wtyki i przestało mi przerywać, harczeć.
  • Level 23  
    Nic nie jest zardzewiałe! Piszmy na temat!
  • Level 20  
    Dobra, bo odeszliśmy od tematu. Czy zmierzyłeś głębokość montażową głośnika w drzwiach??
  • Level 23  
    Seryjny głośnik ma głębokość 5cm, maksymalna jaka wejdzie to około 6cm, głośnik który chce zamontować ma 8cm głębokości.