Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

toyota previa II 2,4 2000 przerywa pod obciążeniem

j69 17 Apr 2011 18:52 1589 2
    j69
    Level 10  
    Mam Previe II 2000r 2,4 benzynę ,auto zapala dobrze i spisuje się nieżle ale od pewnego czasu w czasie jazdy pod górkę jakby rytmicznie dodawało kilka koników i odejmowało .Dodatkowo po nagłym zdjęciu nogi z gazu i naciśnięciu sprzęgła obroty silnika natychmiast spadają do 500obr i wyrównują się do 800-850obr.Wymieniłem czujnik połżenia wału, na początku wydawało się że to było to ale nie.Kontrolka silnika nie pali się,komputer nie ma błędów. Proszę o podpowiedz pozdrawiam.
    łukasz 1
    Level 17  
    W tym modelu zajwazniejsze to czy nie łapie fałszywego powietrza miedzy filtrem a przepustnica
    j69
    Level 10  
    Dziękuję za podpowiedz. Układ powietrza jest szczelny 100%.Auto dostaje napady dopiero przy różnicy wzniesień, przy stałej pozycji gazu.Wrażenie jest jakby auto dodawało kilka koni i odejmowało,- rytmicznie,odczuwalne jest tylko dla kierowcy.Przy jeżdzie w mieście 50km/h na 5 biegu radzi sobie dardzo dobrze.Z zapalaniem auta nie ma jakich kolwiek problemów.Podejrzewam przepływomierz ,ale moja wiedza na temat "elektronika" jest mniejsza niż 0.Na moje oko jest problem ze zmianą fazy rozrządu.