Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o wyjaśnienie pewnej nie jasności Bingo M

Adik C 17 Kwi 2011 21:24 5118 6
  • #1 17 Kwi 2011 21:24
    Adik C
    Poziom 25  

Pytanie do fachowców auto gaz,panowie czy żółte przewody wpięte w rozłączony obwód wtrysku maja dokładnie przypisane miejsce?czy zamiana ich miejscami może mieć dla samochodu jakieś konsekwencje,pytam bo ostatnio przy wymianie wtrysku musiałem je odpiąć,i przy podłączaniu nie zwróciłem uwagi czy dałem je tak samo jak były pierwotnie podłączone,proszę o wyjaśnienie,czy one tylko rozłączają wtrysk,na czas pracy na lpg,czy ich kolejność musi być zachowana,z góry dziękuje za wyjaśnienia.

Proszę o wyjaśnienie pewnej nie jasności Bingo M

2 6
  • Pomocny post
    #2 17 Kwi 2011 23:26
    Maher
    Poziom 21  

Ma znaczenie , bo na jednym z przewodów jest rezystor aby symulował ECU że wtrysk jest podłączony. Skoro nie wywalił checka to znaczy że dobrze podłączyłeś.

0
  • Pomocny post
    #3 17 Kwi 2011 23:29
    ociz
    Moderator Samochody

Nie ma znaczenia, rezystor nie "zastępuje" wtryskiwacza tylko jest podłączony w szeregu z nim.

0
  • #4 18 Kwi 2011 21:56
    Adik C
    Poziom 25  

ociz napisał:
    Nie ma znaczenia, rezystor nie "zastępuje" wtryskiwacza tylko jest podłączony w szeregu z nim.

Też tak właśnie myśle że jest tylko styk przekaźnika NC,który przerywa obwód po przełączeniu na gaz,ale poprawcie mój tok myślenia a nie chcę mi się pruć wiązki by ustalić który jest który,dziękuję za odpowiedzi.

0
  • Pomocny post
    #5 20 Kwi 2011 00:35
    maro499
    Poziom 10  

Co do wypowiedzi kolegi Maher (bez obrazy), ale nie spotkałem się w żadnym schemacie sterownika bingo z opisem podłączenie żółtych przewodów. Zawsze były opisane jako przewody odłączenia wtryskiwacza, lub pamięci ECU benzyny. Więc raczej nie ma to znaczenia, jak je podłączysz. ja zawsze podłączam na pałę i jakoś nie widzę różnicy.

0
  • #6 20 Kwi 2011 07:42
    Adik C
    Poziom 25  

Panowie przy najbliższej okazji sprawdzę to co napisał Maher,oraz fakt który opisują koledzy maro499 oraz ociz,że raczej niema to znaczenia,ale na schemacie opis pinów jest więc znajdę centralkę z gazu wyjmę z niej wtyk i zmierzę który jest który podłącze według schematu zobaczę czy będzie jakaś różnica,pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

0
  • #7 20 Kwi 2011 18:25
    Maher
    Poziom 21  

Pisałem dlatego że u siebie jak montowałem do jednopunktu (w wielopunktowym dokładałem emulator także ten styk wykorzystywałem jako załączanie emulatora) to po podłączeniu wywaliło mi błąd wtryskiwacza to zamieniłem kable i błąd znikł, także myślałem że to ma znaczenie i po tym poście myślę że może coś jednak nie łączyło.

0