Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo s60 - stukanie w przednim lewym kole/przy przednim lewym kole

mihal_k 17 Kwi 2011 22:43 5118 4
  • #1 17 Kwi 2011 22:43
    mihal_k
    Poziom 8  

Witam!

Volvo s60, D5, 163KM, 264 000 km

tak, jak w temacie - coś sobie czasem zastuka (wydaje mi się, że jest to w lewym, przednim kole) .. jeden, maksymalnie do 3 stuknięć .. raczej przy skręcie w lewo, ale czasem też na prostej się zdarzy .. jakieś 3,4 dni temu pukało co chwila, później cisza i dziś znów po przejechaniu jakichś 300km, pod samym domem (właśnie przy skręcie w lewo) stuknęło sobie coś 3 razy .. przegub raczej nie (bo to inny dźwięk) łącznik stabilizatora też nie (3 tyg temu wymieniony właśnie w tym kole) .. podejrzewam górną poduszkę amortyzatora, albo coś związanego ze sprężyną .. jakiś pomysł, jak to najszybciej namierzyć? trzęsawki na stacji diagnostycznej odpowiedzą na to pytanie? i czy jest jakaś możliwość sprawdzenia tych poduszek amortyzatorów bez wyciągania ich? ..

z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

0 4
  • #2 18 Kwi 2011 06:55
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Witam.

Cytat:
    trzęsawki na stacji diagnostycznej odpowiedzą na to pytanie?
    Na pewno ,dobry diagnosta znajdzie luzy.

0
  • #3 18 Kwi 2011 08:21
    mczapski
    Poziom 38  

Może to banalne, ale sam kiedyś doświadczyłem. Czy jesteś pewien, że koło dobrze dokręcone? Teraz okres wymiany ogumienia więc może coś na rzeczy.

Wiem, że brzmi śmiesznie, lecz miałm taki przypadek u sibie. Dość długo po wymianie kół usłyszałem stuki. Też kombinowałem różne nieszczęścia. Kiedy w celu sprawdzenie chciałem odkręcić koło okazało się, żę, że jest niezbyt mocno dokręcone. Trudno mi to wytłumaczyc, ale widocznie dostało się zanieczyszczenie, które z czasem ubyło a skutek właśnie taki. Dodatkowo dopiszę, że przejechałem z takimi stukami pewno z 1 tys km, ponieważ nie przyszła mi do głowy taka przyczyna.[i][/i]

0
  • #4 18 Kwi 2011 09:31
    stanislaw1954
    Poziom 41  

mczapski

Cytat:
    Czy jesteś pewien, że koło dobrze dokręcone?

Nie żartuj:
    Cytat:
    dziś znów po przejechaniu jakichś 300km, pod samym domem (właśnie przy skręcie w lewo) stuknęło sobie coś 3 razy ..
    To może by już odpadło!!!

0
  • #5 04 Maj 2011 14:33
    mihal_k
    Poziom 8  

Witam!

Przepraszam za późną odpowiedź.
    Generalnie zrobiłem tak - zdjąłem to koło, ale także na sprężynie amortyzatora przesunięta była gumowa osłona, wróciłem ją do pozycji, jak powinna być i przestało stukać.

Przyczyną mogło być również dokręcenie koła, generalnie po zdjęciu koła i poprawieniu tej osłony przeszło.

Pzdr

0