Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo s60 - stukanie w przednim lewym kole/przy przednim lewym kole

mihal_k 17 Apr 2011 22:43 11418 4
 • #1
  mihal_k
  Level 9  
  Witam!

  Volvo s60, D5, 163KM, 264 000 km

  tak, jak w temacie - coś sobie czasem zastuka (wydaje mi się, że jest to w lewym, przednim kole) .. jeden, maksymalnie do 3 stuknięć .. raczej przy skręcie w lewo, ale czasem też na prostej się zdarzy .. jakieś 3,4 dni temu pukało co chwila, później cisza i dziś znów po przejechaniu jakichś 300km, pod samym domem (właśnie przy skręcie w lewo) stuknęło sobie coś 3 razy .. przegub raczej nie (bo to inny dźwięk) łącznik stabilizatora też nie (3 tyg temu wymieniony właśnie w tym kole) .. podejrzewam górną poduszkę amortyzatora, albo coś związanego ze sprężyną .. jakiś pomysł, jak to najszybciej namierzyć? trzęsawki na stacji diagnostycznej odpowiedzą na to pytanie? i czy jest jakaś możliwość sprawdzenia tych poduszek amortyzatorów bez wyciągania ich? ..

  z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
 • #2
  stanislaw1954
  Level 43  
  Witam.
  Quote:
  trzęsawki na stacji diagnostycznej odpowiedzą na to pytanie?
  Na pewno ,dobry diagnosta znajdzie luzy.
 • #3
  mczapski
  Level 39  
  Może to banalne, ale sam kiedyś doświadczyłem. Czy jesteś pewien, że koło dobrze dokręcone? Teraz okres wymiany ogumienia więc może coś na rzeczy.

  Wiem, że brzmi śmiesznie, lecz miałm taki przypadek u sibie. Dość długo po wymianie kół usłyszałem stuki. Też kombinowałem różne nieszczęścia. Kiedy w celu sprawdzenie chciałem odkręcić koło okazało się, żę, że jest niezbyt mocno dokręcone. Trudno mi to wytłumaczyc, ale widocznie dostało się zanieczyszczenie, które z czasem ubyło a skutek właśnie taki. Dodatkowo dopiszę, że przejechałem z takimi stukami pewno z 1 tys km, ponieważ nie przyszła mi do głowy taka przyczyna.[i][/i]
 • #4
  stanislaw1954
  Level 43  
  mczapski
  Quote:
  Czy jesteś pewien, że koło dobrze dokręcone?

  Nie żartuj:
  Quote:
  dziś znów po przejechaniu jakichś 300km, pod samym domem (właśnie przy skręcie w lewo) stuknęło sobie coś 3 razy ..
  To może by już odpadło!!!
 • #5
  mihal_k
  Level 9  
  Witam!

  Przepraszam za późną odpowiedź.
  Generalnie zrobiłem tak - zdjąłem to koło, ale także na sprężynie amortyzatora przesunięta była gumowa osłona, wróciłem ją do pozycji, jak powinna być i przestało stukać.

  Przyczyną mogło być również dokręcenie koła, generalnie po zdjęciu koła i poprawieniu tej osłony przeszło.

  Pzdr