Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Otwarcie pliku carindb bez rozszerzenia - jakim programem edytować?

18 Apr 2011 07:51 3050 6
  • Level 9  
    Witam.
    Mój problem polega na tym, że chciałbym spolszczyć nawigację philips carin, a nie mogę za diabła edytować głównego pliku carindb, ponieważ nie znam jego rozszerzenia i nie wiem za pomocą czego go odpalić.
    Notatnik go nie rusza, gdyż waży ponad 600mb, wordpad się tnie i odmawia, a pakietu office nie mam, bo nie kradnę:D
    I tutaj nasuwa się moje pytanie, czy ktoś jest w stanie mi pomóc, podpowiedzieć, jakim programem mógłbym ruszyć ten plik do edycji?
    Próbowałem już różnymi bazodanowymi programami i nic.. ten plik jest im obcy.
    Tak samo jak i mi.
    Liczę na wsparcie :please:
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 24  
    Potrzebujesz edytora potokowego, na Linuxie nie ma z tym problemu jednak nie znam jakiegoś edytora potokowego na Windows. Trzeba popytać wujka google.

Dodano po 11 [minuty]:

Sprawdź program TextPad, udało mi się za jego pomocą otworzyć obraz płyty zajmujący 1,4GB. Trawało to niespełna minutę, a proces zajmuje tylko 150MB RAM-u. Mam laptopa z W7 64, procesorem Turior x2 2,0GHz i 4GB RAM-u. Napisz czy udało Ci się to wymedytować, ile trwało otwieranie i jaki masz sprzęt? Jestem ciekawy jak sie sprawuje ten edytor.
  • Level 9  
    Elegancko, program poradził sobie z otwarciem pliku.
    Jednakże... mają jakieś dziwne kodowanie i nie potrafi odpalić większośći tekstu. Same krzakory :/
    Jakieś pomysły? Zależałoby mi na przetłumaczeniu chociaż menu i większości poleceń i komend do wprowadzania danych do navi. Nie jest to potrzebne mi, ale panna nie potrafi sobie poradzić na niemieckim :D
    Odnośnie sprzętu, nie wiem nawet co tutaj jest, bo pracuję na nieswoim kompie, na pewno w7 i powyżej 5tki w dualu, ramu chyba 2ka, generalnie jakoś tam sobie radzi. Momentami wywala brak odpowiedzi ale po chwili wskakuje na dobrą drogę :D
    Póki co dziękuję koleszko za pomoc, kciuka w górę ofiaruję :)
  • Level 24  
    Niestety nikt nie powiedział, że tekst menu jest podany jawnie i wcale nie musi to być problem z kodowaniem... Ściągnij sobie Notepad++, wydaje mi się że on też powinien sobie poradzić z otwarciem dużego pliku i da się tam zmienić kodowanie znaków. Jednak nie zdziwił bym się jeśli tekst nie jest podany jawnie tylko w jakiś sposób został zakodowany lub/i skompresowany.
  • Level 9  
    [quote="koleszka"]Notepad++, wydaje mi się że on też powinien sobie poradzić z otwarciem dużego pliku i da się tam zmienić kodowanie znaków.quote]
    File is too big to open by notepad++ :/
    otworzyłem inny plik i pokazuje mi to samo co notatnik.
    Nie wiem już jak się do tego zabrać, chyba się poddam i wyślę czytnik do jakiegoś serwisu bo nie wiem z której strony to ugryźć:|
    Prawdopodobnie macie rację co do binarnego zapisu, ale nie wiem kompletnie co poczynić w kierunku przekonwertowania tego zapisu na ludzki:D