Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[TV]Podłączenie wieży do telewizora

onlyshadow 18 Kwi 2011 11:07 19162 14
  • #1 18 Kwi 2011 11:07
    onlyshadow
    Poziom 7  

Witam serdecznie. Posiadam telewizor SONY Bravia KLD EX4 oraz wieżę phillipsa. Chciałbym zastąpić dźwięk słabych 10-cio watowych głośników dźwiękiem głośników mojej wieży.
    Wieża ta ma standardowe gniazda 2x chinch(AUX)

Mój telewizor posiada następujące wejścia (skan z instrukcji obsługi mojego telewizora)

Prosiłbym o informację za pomocą jakiego kabla i do którego gniazda podpiąć tą wieżę.

Moje ostatnie pytanie brzmi : Czy jest możliwość równoległego korzystania z głośników wieży i telewizora ?

Pozdrawiam
    Krystian Opiłka

@Edit : Jeśli zachodzi taka konieczność, mogę zrobić zdjęcie tyłowi telewizora.

2 14
  • Sklep HeluKabel
  • #2 18 Kwi 2011 11:28
    koleszka
    Poziom 24  

Wyraźnie jest napisane w instrukcji "AV3 Wejście Audio (gniazdo foniczne typu "jack")" W zasadzie pod każde z wejść można podpiąć sygnał audio, ale tu chyba będzie najłatwiej. Pytanie tylko czy twoja wieża posiada wyjście liniowe? Nie napisałeś jaki to model więc nie będę zgadywał. Swoją drogą zastanawiam mnie po co podłączać wierze do TV zamiast kupić lepszy sprzęt i zrobić odwrotnie?

Co rozumiesz poprzez równoległe korzystanie z głośników wieży i TV? Zakładając że Twoja wieża ma wyjście liniowe to wtedy możesz korzystać z wieży niezależnie, a dźwięk z wierzy w TV będzie słyszalny tylko kiedy włączysz na AV3.

Co do przewodu, to tak jak pisałem nie wiadomo jakie masz wyjście w wieży i czy w ogóle je masz? Strzelam że będzie to RCA (a raczej strzelał bym że w takiej wieży nie ma go wcale), to potrzebujesz RCA na małego jacka.

1
  • Sklep HeluKabel
  • #3 18 Kwi 2011 11:29
    matis057
    Poziom 33  

"Wyjście audio (prawy/lewy) (gniazda typu jack)" << Kabel JACK - CHINCH i łączysz z wieżą. Masz dzięki temu połączenie i głośników TV i głośników wieży. Możesz też minijackiem - chinch (wyjście słuchawkowe TV) i będziesz miał tylko głośniki wieży.

0
  • #4 18 Kwi 2011 11:29
    35mario1
    Poziom 26  

W/g instrukcji wyjście foniczne audio jack. Zatem potrzebujesz kabla jack-chinch.

0
  • #5 18 Kwi 2011 11:34
    koleszka
    Poziom 24  

Tak jak wspominałem, niech kolega onlyshadow najpierw nam napisze jaka to wieża? Gdyż sprzęt tego typu mało kiedy ma wyjście liniowe, a więc nie ma sensu zakładać że takowe się tam znajduje i że jest to RCA. Z doświadczenia wiem że mało kiedy wieża audio zwłaszcza z głośniczkami 10W posiada wyjście liniowe.

1
  • #6 18 Kwi 2011 11:36
    matis057
    Poziom 33  

Cytat:
    Z doświadczenia wiem że mało kiedy wieża audio zwłaszcza z głośniczkami 10W posiada wyjście liniowe.

Czytaj dokładnie, to telewizor ma 10W głośniczki.

0
  • #7 18 Kwi 2011 11:38
    koleszka
    Poziom 24  

O przepraszam źle zrozumiałem ;) Zwracam honor

0
  • #8 18 Kwi 2011 11:44
    krzysztofh
    Poziom 29  

Należy skorzystać z wyjścia audio (gniazdo foniczne typy "jack".
    Pozostaje jednak kwestia wejścia w wieży. To co piszesz to jest raczej wyjście AUX, no chyba że tak jest oznaczone wejście to OK.
    Prawdopodobnie aby korzystać z wieży poziom dźwięku będzie trzeba także wstępnie regulować w TV - to trzeba sprawdzić. Jeżeli tak jest to nie prawdopodobnie nie da się wyłączyć fonii w TV.

0
  • #9 18 Kwi 2011 12:15
    onlyshadow
    Poziom 7  

Wybaczcie za pomyłkę. Jest to wieża Thomson Altima 3800

Może wyjaśnię raz jeszcze bo powstało małe zamieszanie.

Telewizor - głośniki słabe
    Wieża - głośniki lepsze

Chciałbym aby wieża służyła jako telewizorowe głośniki.

Co do tego połączenia równoległego faktycznie źle się wyraziłem. Miałem na myśli sytuację w której zarówno głośniki z telewizora jak i z wieży działają na raz.

Prosiłbym także o nie robienie ze mnie totalnego idioty. To że się nie znam na jakiejś dziedzinie nie oznacza od razu, że jestem nastoletnim idiotą.

0
  • #10 18 Kwi 2011 12:23
    koleszka
    Poziom 24  

onlyshadow napisał:
    o do tego połączenia równoległego faktycznie źle się wyraziłem. Miałem na myśli sytuację w której zarówno głośniki z telewizora jak i z wieży działają na raz.

Najprawdopodobniej właśnie tak będzie, gdyż standardowe głośniki są odłączane zazwyczaj tylko w przypadku podłączenia jacka do wejścia słuchawkowego. W innym przypadku dźwięk powinien być nadal odtwarzany również w głośnikach TV.

0
  • #11 18 Kwi 2011 12:25
    onlyshadow
    Poziom 7  

Zatem ostatecznie do jakiego gniazda i za pomocą jakiego kabla powinienem podpiąć ?

Chciałbym też zaznaczyć, że mam z tyłu na wieży AUX in oraz AUX out.

1
  • #12 18 Kwi 2011 12:30
    koleszka
    Poziom 24  

Najprawdopodobniej masz RCA (chinch) w wierzy i małego jacka w TV. Wiec mały jack/RCA, ale to dokładnie sprawdź sam.

0
  • #13 18 Kwi 2011 12:31
    matis057
    Poziom 33  

"Wyjście audio (prawy/lewy) (gniazda typu jack)" << Kabel JACK - CHINCH i łączysz z wieżą do AUX in. :D

0
  • #15 18 Kwi 2011 12:32
    onlyshadow
    Poziom 7  

Dziękuję bardzo.

0