Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KSERO RICOH 1022 smugi na wydruku po regeneracji modułu bębna

18 Kwi 2011 11:39 1770 6
 • Poziom 9  
  Witam
  Mam taki problem. Zakupiłem kompletne 2 kity do regeneracji modułu bębna ( bęben, listwa czyszcząca, developer, zębatki, uszczelki). Wymieniłem wszystkie podzespoły. Wykonałem inicjalizację developera. Na początku wszystko było OK. Po kilku dniach klient zgłosił ciemne smugi na dole kartki. Pomogło ustawienie w opcji 2001- Charge Roller Bias Adjust na wartość -1800. (bęben Katun). Niestety po kilkukrotnym wyłączeniu i włączeniu ksera wartość ta spada do -1650 a inicjalnie powinno być -1700 (jednak przy tym ustawieniu smugi też występują). Proszę o informacje z czym są związane te wartości i jak spowodować żeby nie zmieniały się ustawienia? Dla informacji-remont rozpocząłem w związku ze smugami, które już występowały na starym bębnie. Dziwi mnie że problem występuje na dwóch kserokopiarkach jednocześnie. Czy kupiłem marnej jakości podzespoły?
  Proszę o porady i pomoc.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Specjalista - kserokopiarki
  Poniekąd odpowiedziałeś sobie sam. Prawdopodobnie masz starą i brudną rolkę ładującą bęben. Wymieniając na oryginalny moduł wywołujący zaoszczędziłbyś sobie kłopotów.
 • Poziom 15  
  Proponuję wyczyścić rolkę ładującą (np. płynem do szyb). A problem z regulacją na rolce masz bo te maszyny automatycznie regulują sobie poziom napięcia, można to wyłączyć ale nie polecam. Sprawdź jeszcze szybkę lasera.
 • Poziom 19  
  miałem taki problem i czyściłem same rolki - bez wymian - zawszę pomagało :)
 • Poziom 9  
  na twoim miejscu skupiłbym się na blaszce przez którą płynie prąd do rolki ładującej musi być odpowiednio wyprofilowana.
 • Poziom 17  
  Sprawdz miejsca osadzenia bębna (trzpień z przodu i otwór z tyłu) , często po przebiegu są wytarte .
 • Poziom 12  
  Sugestia, jaką podał Marcin_4321 jest jak najbardziej trafna.
  Wytarte gniazda mogą spowodować opisane objawy - sam dwukrotnie przez to przechodziłem.
  W jednym przypadku objaw taki występował, kiedy podczas wymiany listwy czyszczącej odłamał się kołek prowadzący mocowanie listwy (nieuważny demontaż zużytej listwy).
  W obu wypadkach konieczna była wymiana korpusu.