Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

California Acces 6900, startuje i się wyłącza.

18 Kwi 2011 13:46 2029 13
  • Poziom 16  
    Tak jak w temacie, komputer przy zasilaniu z akumulatora przy starcie miga trzema z pięciu (z prawej strony) ledami, na 1 sekundę załącza się wentylator i to wszystko. Natomiast przy pracy z ładowarki (zasilacza) zachowuje się podobnie mignięcie 3 ledów, na sekundę ruszają wentylatory i po ok 40s wentylatory startują i pracują cały czas, żaden led nie świeci, matryca ciemna, procesor lekko się nagrzewa. Bezpieczniki na płycie ok. Co mogę jeszcze sprawdzić? Może Ktoś posiada kawałek schematu części zasilającej? Widziałem w wątku kawałak schematu kontrolera ładowania akumulatora właśnie tego laptopa. Dziękuję za sugestie. Pozdrawiam.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 16  
    Czy w momencie jak wystartuje wyświetla się coś na LCD?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 29  
    Komputer przechodził może awarie zasilacza lub był może uszkodzony np. zalany???
  • Poziom 16  
    Witam. Nie wygląda na zalany, a przepięcie całkiem możliwe. Wydaje mi się że powinna zapalić się i świecić dioda led skrajna lewa po prawidłowym starcie.
    Mam pytanie czy z uszkodzoną ewentualnie odłączoną baterią laptop powinien wystartować? Jak wyżej pisałem - podświetlanie lcd nie startuje i sam lcd chyba też nic nie wyświetla. Dzięki za zainteresowanie tematem.
  • Poziom 16  
    Tak Laptop powinien startować bez baterii na samym zasilaczu, a nawet powinno sie tak robić jak jesteś w domu.
    Odłącz dysk i ramy spróbuj odpalić napisz jak się zachowywał, spróbuj raz z jedną kością a potem z drugą na przemian w obu slotach ( pamięci wsadzaj pojedynczo)
  • Poziom 16  
    W zasadzie testy z zamianą SDRAM - ów robiłem, jak również próbowałem startować z jednym SOdimmem umieszczonym raz w jednym, raz w drugim slocie. Peryferia wszystkie odpiąłem na "dzień dobry" - bez efektów. W zasadzie bez ramu i cpu komputer zachowuje się tak samo. Niestety nie mam na podstawkę procesora Celeron 2GHz - mam 1.6G - ale nie pasuje rozstaw końcówek (1.6GHz ma o jedną więcej).W tych modelach były problemy z termicznym uszkodzeniem cpu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Są różne szkoły
    Ja tak stosuje od 10 lat we wszystkich moich laptopach i w laptopach klientów nikt nigdy nie skarżył się na żadne uszkodzenia, a sama bateria pożyje dłużej mam starego hp nx8220 bateria nigdy nie regenerowana trzyma miedzy 3 a 4 godziny ;]
    A jeśli chodzi o producentów laptopów i ich serwisy to lubią ludzi wprowadzać w błąd i zarabiać na nich np. nie przyjmując laptopów na gwarancje twierdząc ze zimny lut przykładowo w hp dv5 1010ew jest spowodowany z winy użytkownika:| jak zobaczyłem wytłumaczenie na dokumencie to miły przez telefon nie bylem jak dzwoniłem do warszawy ;]
  • Poziom 16  
    Ok. Trochę wprowadziłem siebie w błąd - testy robiłem przy odłączonym panelu z ledami przy klawiaturze. Po starcie komputera świeci cały czas zielony led właśnie na panelu przy klawiszach - to świadczy o tym, że laptop startuje. Z tym, że nie daje sygnału na matrycę. Nie ma również sygnału na złączu D-sub monitorowym. Podstawiałem pamięć, odłączałem peryferia, dociskałem kości bga (grafika, mostek), do podstawienia został procesor - ale nie mam w tej chwili pasującego do powyżej opisywanej płyty. Na razie sprzęt leży na półce i czeka.
  • Poziom 17  
    Sprawdź procek, ale to raczej grafa uwalona. Bez serwisu się nie obejdzie ;/
  • Poziom 16  
    Właśnie chcę sprawdzić procesor, jeśli usterka jest na płycie to raczej laptop będzie na części - nie jest to nowy model nie opłaca się wysyłać gdziekolwiek. Poza tym większość laptopów które do mnie trafia jest po ekspertyzach serwisów (mimo to niektóre udaje mi się naprawić).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Wątku na razie nie zamykam, czekam na możliwość sprawdzenia procka, potem planuję podgrzać z topnikiem grafikę i mostek. Oznaczenie płyty podam w przyszłym tygodniu. Sprzęt przeglądam w wolnym czasie jak nie mam bierzących napraw.