Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5520 AMD Athlon 64 X2 Bios Phoenix v1.33 Nie widzi sprawnego dysku

18 Kwi 2011 14:15 4062 7
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z moim laptopem Acer Aspire 5520. Mianowicie pewnego pieknego poranka gdy wrocilem ze spaceru ( laptop byl wlaczony przez okolo 2 h) strasznie zwolnil i zawiesil sie po czym wyskoczyl niebieski ekran z bardzo dlugim komunikatem i komputer sie wylaczyl. Po wlaczeniu mozna wejsc tylko w bios. Bios widzi wszystkie urzadzenia poza dyskiem twardym sata 250 gb. nadmieniam ze dysk dziala( sprawdzany na innym laptopie) Prosze o pomoc.
    PS. Bios upgrade ok v1.33 bez bledow.
  • Poziom 14  
    Podłącz inny dysk do tego lapka i sprawdź.Jeżeli będzie to samo do istnieje możliwość uszkodzenia płyty głównej.
  • Poziom 43  
    Daj SMART tego dysku bo to, że na jednym komputerze jest wykrywany a na drugim nie to jeszcze nie oznacza że dysk jest sprawny. Trzeba wykluczyć awarię dysku.
  • Poziom 2  
    Dziekuje za tak szybka reakcje na moj problem.
    Sprawdzalem inny dysk na moim laptopie i rowniez go nie widzi.(odnosnie SMART)
    Bios Phoenix jest bardzo ubogi nie ma zadnych konfigurowalnych ustawien poza bootowaniem ochrona i ustawieniami karty graficznej. Uwierzcie mi ze google przeszukalem jak moglem dokladnie odnosnie zagadnien ustawien biosu i nic. moze zmienic go na inny?(jezeli to mozliwe starszy lub moze bardziej konfigurowalny?)
    Mam rowniez pytanie ''czy moze zawiesic sie lacze sata'' (nadmieniam ze przed awaria dysk nie byl nigdy wyciagany z laptopa od nowosci. mam go od sklepowej polki)
    Jesli chodzi o awarie plytyto jak moge to sprawdzic w domowych warunkch?
    Dziekuje wszystkim zainteresowanym tym tematem naprawde to doceniam i z gory dziekuje.
  • Poziom 43  
    Na Hirens Boot CD albo Ultimate Boot CD było takie narzędzie do sprawdzania płyt głównych. Nie jestem jednak na tyle obeznany żeby się w tym wypowiedzieć jak bardzo te narzędzia są diagnostyczne - poczekaj może napisze coś jakis pecjalista od laptopów/płyt głównych.
  • Poziom 2  
    Dziekuje za rade tak tez zrobie a w miedzy czasie sprawdze to o czym wsponiales w poscie:)(helmud7543)
  • Poziom 29  
    Wygląda to na usterkę hybrydowego mostka Nvidii MCP. Mostek jest wadliwy fabrycznie, więc trzeba go wymienić na nową poprawioną wersję po 2009 r. Tylko ten sposób naprawy sprawi, że laptop nie padnie po kilku miesiącach. Szukaj serwisu, który daje gwarancję minimum 5 miesięcy, jednak z dostępnością tego mostka z 2009 może być problem, zależy dokładnie, jaki to model MCP.
  • Poziom 2  
    Dziekuje za fachowa opinie na temat mojego problemu. Czy moglbys mi doradzic jak mam sprawdzic rodzaj tego mostku (w warunkach domowych) i czy sam dam rade dokonac naprawy. Mieszkam obecnie w Anglii i moge miec problem ze serwisem(strasznie wysokie koszty serwisu). Jezeli to kwestia zamowienia nowego(ebuy lub allegro) i wylutowania starego uszkodzonego moze podolam:)
    Pozdrawiam zainteresowanych tematem.