Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka do cięższej pracy w twardym drewnie - którą polecacie

18 Kwi 2011 16:58 7297 10
  • Poziom 13  
    Koledzy, potrzebuję wkrętarki do zmontowania drewnianego domku. Kręcenia jest dużo, nawet bardzo dużo, dosyć długie wkręty (niektóre 150mm długości) w twarde, suche drewno.

Którą wkrętarkę polecacie ? Chodzi mi o coś porządnego, żeby zakup był "na lata", a nie na jedną robotę. Cena jest też ważna, ale jednak najważniejszy jest tu stosunek ceny do jakości, który musi być bardzo dobry. Nie sztuka kupić super narzędzie za 2000zł.
    Nie interesuje mnie też żadna chińszczyzna po nazwami Milwakee, DeWalt itp. Jeśli Bosch to Made in Germany, jeśli Hitachi to Made in Japan, a jak jakiś "amerykan" to Made in USA.

Znalazłem podobno dobrą firmę WORX, ale gdzie to jest produkowane ??
  • Poziom 39  
    Dewalth, Makita, tego sie trzymaj.
  • Poziom 17  
    Podam ci konkretny model którym pracuje: Bosch GSR 12Ve-2, jeżeli chcesz naprawde dużo kręcić.
    Mocna,dobre baterie długo trzymają, głowica w obudowie ze stopu metali nie wyrobi sie tak prędko, po upadku z 4 metrów na beton nic jej nie jest.
    Ma ponadto 25 zakresów momentu obrotowego i blokade do wiercenia, dwa biegi, lewe i prawe obroty.
    serdecznie pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Myślę że ja bym jednak szukał wkrętarki sieciowej, a akumulatorową dokupił bym jako dodatkową w trudnych miejscach i przy mniejszych wkrętach.
    Co do marki to Makita, Dewalth, AEG.
  • Poziom 43  
    Tu niestety stajesz przed sprzecznymi wymaganiami wiertarka powinna być lekka a jednocześnie silna. Przy tak długich wkrętach 12V raczej nie do sobie rady. Powinieneś się rozejrzeć za czymś na napięcie 18V. Do tego powinna mieć akumulator Li-ion, który jest lżejszy i ma większą pojemność od Ni-Cd. Ja aktualnie używam Makity i przy non stop wiercę metalowe tregry fi 20mm akumulator starcz na 1h pracy w tym czasie ma już naładowany drugi, który ładuję się od 45 do 70 minut zależnie od temperatury. Wiertarkę kupiłem do zastosowań uniwersalnych 3biegi,udar, dlatego jest ciężka 2,2kg i jak macham nią cały dzień to ręka boli. Model mniej uniwersalny, ale o takiej samej mocy jest znacznie lżejszy.
  • Poziom 13  
    Mam taką prośbę - piszcie konkretne modele tak jak napisał jeden z Kolegów - Bosch GSR 12Ve-2
    Oglądałem to w sklepie. Niby 12V, ale - nawet jak się człowiek przystawi nie jest w stanie utrzymać w ręce zacisku więc jest ten deklarowany moment 67Nm - tyle, że cena trochę zaporowa na poziomie 1000zł.

Oczywiście, że sprawniejsza byłaby 18V, ale znów - Makita 80Nm 1400zł. Może są jakieś inne firmy, mniej znane, a produkujący bardzo dobry sprzęt.

Pisanie samej marki kompletnie nic nie daje, bo nawet linie profesjonalne danej marki mają jeszcze podgrupy.
    Dlatego proszę o poradę przede wszystkim praktyków - co nie kosztuje fortuny, a da sobie radę z robotą i jest przyzwoitej jakości

Może podam przykład, choć trochę nie z tej beczki - pilarki spalinowe Shindaiwa. Wszyscy kupują Husqvarnę lub Stihl na chińskich częściach. A tu proszę - cała produkcja w Japonii i przy tym cena o 20-30% niższa niż porównywalne modele Husqvarny czy Stihl. Sprawdza się bardzo dobrze i osiąga deklarowane parametry.
  • Poziom 37  
    Makita BHP454RFE z udarem. Cena powalająca bo 1570zł swego czasu dałem o 100zł taniej :D można bez udaru poszukać. Jak dla mnie to sprzęt 1 klasa choć brakuje mi w niej elektronicznej ochrony akumulatora coś jak w boschu słaby to się automatycznie wyłącza a tu tego jest brak. Szczotki wymienne.
    A dodam,że różnica między Makitą 14V a 18V jak miałem przyjemność testować na budowie to żadna obie działały tak samo.Więc nie wiem czy jest sens kupować ``18V-oltówki``
  • Poziom 43  
    Ja akurat mam BDF451RFE akumulatory są super chodzą do samego końca jak spadają obroty to nawet dziurki nie dowiercisz, więc ochrona akumulatora jak dla mnie zbędna. Makia wyposaża swoje ładowarki w balanser dzięki temu ogniwa ładują się indywidualnie każde z osobna ( w pewnym uproszeniu)
    Nie raz zdarzało mi się wiercić w betonie wiertłem fi 45/600mm i szła miaucząc trochę przy końcu otworu, ale obrotów nie straciła, Tu właśnie widać zapas mocy i przewagę 18V nad 14,4V. Chociaż niektórzy mówią na to zarzynanie sprzętu a nie zapas mocy. Swój egzemplarz przywiozłem ze USA w 2005r za śmieszne pieniądze kraju kosztowała od 2800zł dzisiaj jakieś 1500zł
    Świetna sprawa w tej wiertarce to osobny przełącznik trybu pracy wkręcanie, wiercenie, udar. W innych trzeba kręcić pierścieniem a tu masz przełącznik i już. Daje to niesamowitą szybkość pracy np. Wiercisz otwory pod półkę a potem szybko przełączasz na wkrętarkę i wkręcasz ( oczywiście wiertło trzeba wymienić już tradycyjnie).

Dzis już zaczyna szwankować przekładnia wyskakuje 2 i 3 bieg więc czas na serwis lub drugi egzemplarz. Akumulatory do dziś prawie idealne.
  • Poziom 31  
    3 lata pracowałem wkrętarką HILTI SFH 151-a, praca polegała na wkręcaniu wkrętów samowiercących w różnej grubości Dwuteowniki, wiertarka wymiata nieziemsko bateria długo trzyma, jest mocna i niezawodna brak jakichkolwiek problemów z eksploatacją. Polecam
  • Poziom 32  
    skyrafal napisał:

Nie interesuje mnie też żadna chińszczyzna po nazwami Milwakee, DeWalt itp. Jeśli Bosch to Made in Germany, jeśli Hitachi to Made in Japan, a jak jakiś "amerykan" to Made in USA.

Znalazłem podobno dobrą firmę WORX, ale gdzie to jest produkowane ??

A mnie kolega rozbawił :D Boscha Made in Germany to ze świeczką szukaj. A akurat Milwakee i DeWalt to żadna chińszczyzna w porównaniu z WORX-em. A co do skręcania drewnianego domku to kup wkrętarkę na 230V bo jak kupisz akumulatorową i nie będziesz jej często używał to i tak akumulatory wyrzucisz po kilku latach.