Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jaki samochód do 3500zł z LPG ?

Marian5000PL 10 Nov 2011 13:48 11823 34
    Marcin_1981
    Level 10  
    Witam wszystkich
    widzę że kolega dokonał już wyboru i padło na fiata punto. Jeśli ktoś zastanawiałby się nad autem do 3500zł to proponowałbym Audi B3 tak jak kolega mazi0000. Sam jeździłem B3 1.8S, 89'. Silnik nie do zarżnięcia, blacha podwójny ocynk :) Ruda się "nie czepia" hehe. Nigdy mnie nie zawiodła. Przy sprzedaży miała przebieg 353tys km i nadal świetnie dawała radę. Z tego co wiem to do dziś dnia wiernie służy nowemu nabywcy. Natomiast jeśli ktoś rozważałby ściągnięcie auta z zagranicy to ciekawy post czytałem tutaj: http://mechanika-nacodzien.blogspot.com/
    Marian5000PL
    Level 11  
    Punto sprzedane. Na początku października kupiłem Skodę Felicie za 1800zł z LPG. Obecnie przejechałem nią 5100km i nie miałem żadnych niespodzianek, które spowodowałyby bym nie mógł dalej jechać.

Wymieniłem:
    - przednią szybę, bo była pęknięta (230zł z wymianą)
    - prawy, gumowy przewód hamulcowy, bo za późno chwytał hamulec i za późno puszczał (26zł+wymiana)
    - mieszek dźwigni zmiany biegów, bo był potargany (28zł+wymiana)
    - Olej silnikowy (60zł+wymiana)
    - Płyn hamulcowy (10zł+wymiana)
    - Filtr powietrza (25zł+wymiana)
    - Filtr oleju (15zł+wymiana)
    - sprzęgło LUK, bo słabnął pod górę (387zł z wymianą)
    - szkło reflektora, bo było pęknięte (29zł+wymiana)
    - ramię wycieraczki z tyłu, bo miała słabą sprężynę (16zł+wymiana)
    - czujnik wstecznego, bo jeden z zacisków zardzewiał i odleciał (19zł+wymiana)

Tak więc wydałem 845zł i mam samochód w świetnym stanie technicznym. W przypadku punta 1228zł a do wydania było jeszcze 800zł (sprzęgło do wymiany+skrzynia używana). W obu przypadkach zrobiłem ok 5000km, z tym,że puntem w czasie 5 miesięcy, a felicią w ciągu 2,5 misiąca. W felicii muszę wymienić jedynie pod koniec 2012 roku zbiornik LPG (ok 250zł). W felicii z wyjątkiem sprzęgła i szyby wszystko wymieniałem sam.

Reasumując zdecydowanie polecam Skode Felicie. Osobiście posiadam:

1.3 Lxi LPG 68KM 1995r
    Marian5000PL
    Level 11  
    Felicią zrobiłem 25tys. i muszę stwierdzić, że była bezawaryjna, ekonomiczna i mogę ją szczerze polecić. Następny wybór padł na Seata Toledo 2.0 8V 115KM + LPG sekwencja STAG300 również rewelacja, za 4200 z nabitą klimą, bezawaryjny, jak na 2.0 ekonomiczny (spalanie 9-10litrów) także polecam to auto. Teraz szukam kolejnego samochodu, tym razem diesel, pozdrawiam :)
    Wincam
    Level 11  
    Najlepiej polecam z pompą rotacyjną 1.9 TDI 90KM.
    Nie będę się rozwodził bo silnik zadbany jest nie do zajechania :)
    Marian5000PL
    Level 11  
    Wybór padł na Mondeo Mk1 1.8TD 88KM, następnie Mk2 2.0 131KM LPG. Polecam te samochody, tylko rdza zżera tylne nadkola i progi z przodu i tyłu. Lubią zgnić też tylne wahacze główne (pod sprężyną) i krzwią się wahacze wzdłużne w kombi od mk1 do mk3 na pewno nie wiem jak później