Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Superstar 360fm Pytanie o podłączenie mikrofonu

Lukas32 18 Apr 2011 17:13 1418 2
Relpol
 • #1
  Lukas32
  Level 20  
  Kupiłem takie radio. Był tam jakiś mikrofon ze wzmocnieniem i echem zasilany baterią 9V, ale baterii w mikrofonie nie było i wszystko działało, a wtyczka jest 4 pinowa. Radio odbiera bez podłączonego mikrofonu. Czytałem kiedyś o montowaniu jakiegoś przekaźnika, ale nie wiem dokładnie o co chodzi. Chcę podłączyć do tego radia zwykły mikrofon dynamiczny, ale nie wiem jak. Może mi ktoś naświetlić ten temat z przekaźnikiem. Chociaż w radiu żadnego przekaźnika nie ma (tzn jest ale to przy zasilaniu radia)
 • Relpol
 • #2
  PLEXI
  Level 24  
  Jeśli nikt nic nie przerabiał z gniazdem mikrofonowym to powinno być następująco :
  1 MASA
  2 mikrofon
  3 TX
  4 RX.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Jeśli chodzi o ten przekaźnik , to najprościej będzie jak zdejmiesz pokrywę radia i zrobisz dwa dokładne zdjęcia , mianowicie jedno od strony elementów a drugie od strony ścieżek.

  To pozwoli nam ustalić coś więcej ;).
 • #3
  Lukas32
  Level 20  
  Przekaźnik jest od zasilania, podłączony przez diodę, więc po odwrotnym podłączeniu przekaźnik nie załączy prądu do radia, może i mądre. Natomiast jeśli chodzi o piny mikrofonu to jest tak jak napisałeś, ale odbiór jest chyba oryginalnie wolny, (bo działa bez podpiętego mikrofonu) a pod ten pin jest podciągnięte zasilanie.
  Fotki chyba już zbędne