Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Whirpool adp 6836

mar101 18 Apr 2011 17:59 6486 16
    mar101
    Level 9  
    Witam.
    Mam następujący problem, zmywarka najpierw spuszcza wodę, później nabiera normalny cykl ale nie myje nie kręcą się skrzydełka leci z nich leciutko woda czasami. Pompka pracuje. Wszystko przeczyściłem. Pompka dziwnie pracuje.
    Co może być?
    ivorpl
    Level 21  
    a pompka daje dobre ciśnienie - może się uszkodziła... jak za słabe ciśnienie to skrzydełka nie będą się obracać...
    sujka5
    Level 26  
    zamulona pompa myjąca.....
    Można ją delikatnie otworzyć i wyczyścić...
    mar101
    Level 9  
    Pompka jest czysciutka wirnik tez chodzi na krotko tak samo jakby troszke przerywa zmienilem kondensator i to samo jak by miala za male obroty i troche glosno nie mam pojecia jak wczesniej chodzila.Pompa to askoll
    movzx
    Level 39  
    Z białym tyłem? Mogła paść elektronika. Dla pewności sprawdź czy nie masz zatkanego układu i/lub uszkodzonego zaworu przełączającego. Jeśli przyciął się w pół drogi to może tak się dziać.
    mar101
    Level 9  
    O ktory zawor chodzi jak bys mogl blizej okreslic cos znajduje sie w odplywie pomki moze to ten jak to sie nazywa i jak to sprawdzic
    movzx
    Level 39  
    Zmywarka Whirpool adp 6836

Oznaczenie 717 0. Zobacz czy nie jest mechanicznie uszkodzony.
    Jednak najbardziej prawdopodobna jest uszkodzona pompa lub zapchany układ.
    Żadnego błędu nie pokazuje?
    mar101
    Level 9  
    wyjmowalem go i wlasnie jest na sztywno nie mozna go przekrecic niewiem czy tak ma byc jak go mozna sprawdzic dziekuje za zainteresowanie
    movzx
    Level 39  
    Tak ma być. Jeśli ośka nie jest urwana ani ścięta na końcu to na razie nie ma tu co grzebać. Zobacz lepiej czy pompa się obraca bo na razie nic konkretnego o niej nie napisałeś.
    I pisz po polsku bo Cie moderator opierniczy (i będzie miał rację).
    mar101
    Level 9  
    Pompka sie kreci i w zmywarce i po podlaczeniu na krotko tylko mam wrazenie jak by glosno pracowala i momentami jakby sa stuki wirnik i wszystko jak nowe lopatki w pompie, moze dlatego ze ten zawor blokuje i nie puszcza wody na lopatki.Jak mozna sprawdzic sprawnosc tego zaworu przelaczajacego.
    mar101
    Level 9  
    Panowie mam takie pytanie ten przelacznik nr7170 z tego schematu na jakiej zasadzie on dziala jak go mozna sprawdzic majac wymontowanego .Dziekuje z gory za podpowiedz
    movzx
    Level 39  
    Jakby był uszkodzony całkiem to zmywarka powinna wywalić błąd.
    Jak chcesz się koniecznie upewnić to podłącz go na krótko do sieci - masz tam 2 wtyczki, jedna z nich idzie do silniczka (srebrny cylinder). Powinien się obracać lewo-prawo.
    Nie pomyl wtyczek bo zniszczysz.
    mar101
    Level 9  
    Dzieki sprawdzilem ten element jest dobry wszystko jest drozne co moze byc ? jak mozna zrobic test bo nie pokazuje zadnego bledu
    movzx
    Level 39  
    To jest ta scena w której wypadałoby podstawić nową pompę albo chociaż zobaczyć jak ona chodzi. To że trochę warczy to jeszcze nie usterka.
    mar101
    Level 9  
    Pompka chodzi ale nie ma jakby cisnienia woda do pomki do chodzi ale nie pompuje leciutko leci przez dziurki ale nie kreca sie smigielka zadne strasznie slabe cisnienie a wszystko jest drozne
    majek87
    Level 10  
    Witam,

Mam podobny problem z pompą ASKOLL M 97.1 (Art. 295103). Pompa nie ma na tyle "siły" aby obrócić zraszaczami zmywarki. Wymieniłem już panewki (wytoczone z brązu) ale nadal coś nie tak, może to sprzęgło?

Jak sobie poradziłeś kolego?

Pozdrawiam