Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b5 Fl confortline 2002r podczas odpalania komputer łapie błędy?

18 Kwi 2011 18:04 1795 7
  • Poziom 9  
    Witam mam nietypowy problem.Silnik odpalam od tzw strzału ostatnio podczas odpalania silnik nie zaskoczył spróbowałem ponownie gdzie wydłużył się czas kręcenia rozrusznikiem do 4sekund nie odpalił za 3razem musiałem już kręcić 15sekund aż wreszcie z trudem odpalił wskakując na prawidłowe obroty, a za innym razem nie odpalił tylko bateria się wyczerpała,dopiero przy pomocy kabli odpalił za ok 8sekund.Następna próba odpalania była możliwa gdy odpaliłem przytrzymując nieco dłużej aż silnik zaskoczy i usłyszę odrobinę rozrusznika.Wtedy co ponowne odpalanie maleje czas kręcenia rozrusznikiem z 8-4-1sekunda(od strzału) Istnieje taka możliwość że komputer koduje błędy jako (niedoszłe odpalenie) i z tego powodu wydłuża się czas odpalania przy następnych rozruchach aż do odpalania od strzału?Wcześniej takiego czegoś nie było nawet jak nie odpaliłem za 1 razem z powodu nie doszłego odpalenia.Jak na razie odpalam przytrzymując dłużej rozrusznik,to nie ma problemu od pstryknięcia odpala za każdym razem.Gdzie morze być problem?Z góry dziekuje:):D
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Pierwsze próby na słabym akumulatorze , spadek napięcia w czasie kręcenia poniżej 9 V , wtedy elektronika wariuje. Sprawdzaj napiecie w czasie trudności z odpalaniem.
  • Poziom 39  
    Jaki silnik?

Dodano po 32 [sekundy]:

Diagnoza jakaś była?
  • Poziom 9  
    1.9 130koni (96KW)

Dodano po 43 [sekundy]:

diesel
  • Poziom 39  
    A drugie pytanie.
  • Poziom 9  
    nie było zadnej diagnozy w chwili obecnej odpala bez problemu od strzalu z uwzglednieniem słuchu rozrusznika czyli przestaje krecic jak odpali i chwile po tym przestaje krecic aby na 100%odpalil a nie łapał być morze błedy.Pewne jest ze stan baterii jest na upadłości (sprawdzony czujnikiem stanu i ładowania akumulatora)wskazuje na 50% baterii
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Zacznij od wymiany akumulatora.
  • Poziom 9  
    Z góry dziękuje tak zrobie pozdrawiam