Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik przejezdzajacego samochodu :)

05 Lis 2004 13:47 927 1
  • Poziom 11  
    Sonda czujnika bedzie pod ziemia 20-30 cm i ma reagowac na kupe zlomu (samochod) znajdujaca sie nad nia. Zalezy mi na prostej konstrukcji i jak najmniejszym poborze pradu w stanie czuwania. Myslalem zeby zbudowac cos takiego na bazie wykrywacza metalu, ale nie wiem czy to by zdalo egzamin. Podobno jest uklad Philipsa do wykrywania zaburzen pola ktore by wywolal przejezdzajacy samochod. Uklad docelowo ma wlaczac nadajnik, ktory przesle sygnal alarmowy do oddalonego o 4 km odbiornika. Moze macie jakies pomysly schematy, jak to rozwiazac? Pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ty też takie coś by mi się przydało, bym mógł w robocie pospać, a jak szef by jechał to by mnie powiadomiło :), już myślałem nad czymś takim i jedyne co mi przychodziło do głowy to czujnik nacisku wkopany w ziemie, lub poprostu fotokomurka, do tego jakiś nadajnik i odbiornik oczywiście, w moim przypadku odległość jest mniejsze(ok 500m-1km) więc myślałem o wykorzystaniu zwykłej krótkofalówki :), co do źródła zasilania to chciałem zrobić to na małym aku. + ogniwo słoneczne :), sam by się ładowało. No ale nie mam zbytnio czau biegać za częściam i zabawą w to. Ale jeśli ktoś zna projekt(ma) takiego czujnika o jakim pisze kolega to może się pobawie.