Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multiswitch Centauri, brak sygnału TVN-y z satelity

toudi85tv 18 Kwi 2011 21:23 3463 14
  • #1 18 Kwi 2011 21:23
    toudi85tv
    Poziom 11  

Witam. Mam w instalacji domowej podłączony multiswitch EMP Centauri 9/8 i mam taki problem, że nie odbiera mi na nim TVN-ów, czyli polaryzacji 11.393V. Jest Brak Sygnału.
    Dla próby zmieniłem częstotliwość tej tego transpondera na 11,399V i czasami sygnał mi wskoczy na parę sekund i znowu zniknie. Ale to nie jest rozwiązanie, więc próbowałem dalej.
    Z ciekawości podłączyłem innego multiswitcha a dokładnie z firmy Blue Line i na nim odziwo wszystko działa ok oprócz kanałów HD bo strasznie klatkuje na nich (na centauri z HD jest wszystko OK.).

Dodam że instalacja ma już ok 5 lat, cały czas na tym samym multiswitchu.
    W zasilaczu multiswitcha wymieniłem wszystkie elektrolity, nic to nie pomogło, więc oddałem go do serwisu gdzie stwierdzono że jest w 100% sprawny.

Proszę o sugestie co mogę zrobić, lub spróbować żeby te TVN-y miały sygnał.

0 14
  • #3 18 Kwi 2011 21:40
    toudi85tv
    Poziom 11  

Tak jak pisałem w pierwszym poście na innym multiswitcu jest OK, więc to wykluczyłem. Poza tym omijając multiswitcha i podpinając się bezpośrednio pod konwerter też jest OK.

0
  • #5 18 Kwi 2011 21:47
    toudi85tv
    Poziom 11  

Kupiłem nowego takiego samego i sprawa wygląda tak samo. Tylko na innych jest OK z TVN-ami ale HD klatkuje.

@mihal2002, w ogóle czytałeś co napisałem w pierwszym poście czy tylko odpowiadasz na temat mojego postu?

0
  • #6 18 Kwi 2011 21:56
    mihal2002
    Poziom 43  

Najpierw piszesz że coś nie działa, potem że zmieniłeś na BL i tylko HD nie działa. To ustaw antenę i nie będzie zakłóceń w stylu klatek.
    Na koniec piszesz że kupiłeś taki sam i ten sam efekt.

Teraz co napiszesz?

Odpowiedziałem, wymień multiswicha może być Technisata, ustaw poprawnie antenę i po problemie.

0
  • #7 19 Kwi 2011 11:32
    irekr
    Moderator

Czy ten multiswitch jest dokładnie uziemiony?
    Jak z innymi elementami, jak uziemienie samej anteny i kabli do konwertera..?
    Wystarczy jakiś problem z prądami wyrównawczymi i są jaja....

0
  • #8 19 Kwi 2011 15:06
    toudi85tv
    Poziom 11  

mihal2002 napisał:
    Odpowiedziałem, wymień multiswicha może być Technisata, ustaw poprawnie antenę i po problemie.

Już próbowałem różnych i dalej to samo, nie będę wymieniać i próbować do skutku bo nie o to chodzi. Poza tym ten multiswitch jest sprawny tylko na tej instalacji nie działa poprawnie.

Cytat:
    Czy ten multiswitch jest dokładnie uziemiony?
    Jak z innymi elementami, jak uziemienie samej anteny i kabli do konwertera..?
    Wystarczy jakiś problem z prądami wyrównawczymi i są jaja....

Jest wszystko podłączone jak się należy, gdzieś słyszałem że antena naziemna może coś zakłucać, ale ją odłączyłem i niestety bez efektu.

0
  • #9 19 Kwi 2011 15:19
    irekr
    Moderator

Jaka jest wielkość sygnału z satelity przy podłączeniu bezpośrednio konwertera do dekodera i jaka jest wielkość sygnału po przepuszczeniu przez multiswich?
    Najmniejsze przesterowanie lub intermodulacja na którymś ze wzmacniaczy i o HD można zapomnieć....

0
  • #10 19 Kwi 2011 17:47
    toudi85tv
    Poziom 11  

Sprawdzałem na fergusonie AF3018 na TVN-ach przed multiswitchem jest sygnał 99% bezpośrednio za jest 50% a w gniazdku już brak sygnału, tylko czasami wskoczy, ale już na te 50%.
    Dziwi mnie to że jest to stara instalacja na której zawsze było ok.

0
  • #12 09 Lip 2011 22:35
    hef44
    Poziom 9  

Mam multiswitch EMP CENTAURI MS5/4EIA-4 LX U16 i ten sam problem, tylko tuner to Philips 6010. Tylko, że w moim przypadku kabel jest nowiutki.

0
  • #14 10 Lip 2011 23:51
    toudi85tv
    Poziom 11  

mihal2002 napisał:
    hef44 napisał:
    Mam multiswitch EMP CENTAURI MS5/4EIA-4 LX U16 i ten sam problem,

To go wymień.

Ja wymieniłem konwerter i ustawiłem dokładniej antenę. Teraz wszystko śmiga jak należy. Możesz najpierw spróbować anteną trochę ruszyć, jak nie pomoże to wymień konwerter.

0
  • #15 11 Lip 2011 18:41
    hef44
    Poziom 9  

No właśnie się umówiłem z monterem na jutro zobaczymy co zdziała, cała instalacja jest ogólnie nowa i nie wiem czemu mam z nią tyle problemów.

0