Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc przy zakupie sprzętu.

powerman345 18 Kwi 2011 22:07 1215 13
  • #1 18 Kwi 2011 22:07
    powerman345
    Poziom 7  

Witam, planuje zakupić te głośniki Z-5500.
    Moje pierwsze pytanie, czy to dobry wybór?
    Muszę kupić kartę dźwiękową do tej płyty głównej asus p7p55d?
    Dodam że nie jestem 'maniakiem' sprzętu audio i proszę pisać jak do osoby która nigdy nie miała z tym styczności.
    Pozdrawiam.

0 13
  • #3 18 Kwi 2011 22:20
    powerman345
    Poziom 7  

Głownie muzyka (trance) i filmy.

0
  • #4 18 Kwi 2011 23:12
    pioreK.
    Poziom 17  

Należy rozgraniczyć (najlepiej w procentach) w jakich ilościach słucha się muzyki i w jakich ilościach filmy. Jeżeli zdecydowanie więcej muzyki, a filmy tak przy okazji to, tak jak powiedział Pan wariato, lepiej wziąć zestaw 2.1.

0
  • #5 18 Kwi 2011 23:19
    powerman345
    Poziom 7  

pioreK. napisał:
    Należy rozgraniczyć (najlepiej w procentach) w jakich ilościach słucha się muzyki i w jakich ilościach filmy. Jeżeli zdecydowanie więcej muzyki, a filmy tak przy okazji to, tak jak powiedział Pan wariato, lepiej wziąć zestaw 2.1.

Myślę że po połowie.
    I co z kartą dźwiękową? Mógłbym początkowo używać zintegrowanej a później dokupić?

0
  • #6 19 Kwi 2011 15:21
    pioreK.
    Poziom 17  

Każdy na początku korzysta z integry, więc na początek zupełnie wystarczy, ale głośniki tej klasy będą się przy niej trochę marnować.

Te głośniki masz zamiar rozstawić wokół siebie (tak jak przystało na 5.1) czy położysz wszystko w jednym miejscu na biurku?

0
  • #7 19 Kwi 2011 17:32
    powerman345
    Poziom 7  

pioreK. napisał:
    Każdy na początku korzysta z integry, więc na początek zupełnie wystarczy, ale głośniki tej klasy będą się przy niej trochę marnować.

Te głośniki masz zamiar rozstawić wokół siebie (tak jak przystało na 5.1) czy położysz wszystko w jednym miejscu na biurku?

Rozstawie, zintegrowaną kartę dźwiękową będę mieć może z miesiąc, dwa.
    Teraz pytanie dotyczące kabla, czytałem że musi to być optyczny, on ma wejście jak mini jack?

0
  • #8 19 Kwi 2011 22:15
    pioreK.
    Poziom 17  

Ale jakiego kabla, bo nie za bardzo Cię rozumiem?

O ile mi dobrze wiadomo to każde "komputerówki" podłącza się do komputera mini jack'iem 3,5mm no i oczywiście kabel zasilający do gniazdka/listwy, które jest dołączony w zestawie.

0
  • #9 21 Kwi 2011 10:21
    powerman345
    Poziom 7  

pioreK. napisał:
    Ale jakiego kabla, bo nie za bardzo Cię rozumiem?

O ile mi dobrze wiadomo to każde "komputerówki" podłącza się do komputera mini jack'iem 3,5mm no i oczywiście kabel zasilający do gniazdka/listwy, które jest dołączony w zestawie.

Chodziło mi o to czy kabel optyczny ma wejście takie jak mini jack.

Teraz ostatnie pytanie, jaką kartę dźwiękową mam kupić?

0
  • #12 26 Kwi 2011 01:06
    powerman345
    Poziom 7  

100-150zl 200 max

0
  • #13 26 Kwi 2011 14:09
    pioreK.
    Poziom 17  

Korzystasz z komputera czy laptopa?

Ja osobiście korzystam z laptopa i wymieniłem integrę na Creative SB Play! i różnica jest bardzo duża. Dźwięk się "odmulił", bo z Realtek'a leci jak zza mgły no i można odczuć poprawę głośności i przyjemniejszy bas.

Co do kart dźwiękowych "stacjonarnych" to nie bardzo się na tym znam. Jest wiele takich tematów w sieci także raczej nie będzie problemu z wyborem.

0
  • #14 26 Kwi 2011 16:42
    powerman345
    Poziom 7  

pioreK. napisał:
    Korzystasz z komputera czy laptopa?

Ja osobiście korzystam z laptopa i wymieniłem integrę na Creative SB Play! i różnica jest bardzo duża. Dźwięk się "odmulił", bo z Realtek'a leci jak zza mgły no i można odczuć poprawę głośności i przyjemniejszy bas.

Co do kart dźwiękowych "stacjonarnych" to nie bardzo się na tym znam. Jest wiele takich tematów w sieci także raczej nie będzie problemu z wyborem.

W pierwszym poście napisałem mobo, więc łatwo się domyślić.

0