Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja RTV w domu jednorodzinnym - telewizja N

bunio14 18 Kwi 2011 22:59 3309 3
  • #1 18 Kwi 2011 22:59
    bunio14
    Poziom 2  

Witam,

Mam zamiar niedlugo przeprowadzic sie do domku, okablowanie zrobione - wzoruje sie na ponizszym schemacie

Instalacja RTV w domu jednorodzinnym - telewizja N

Dokladnie w taki sposob bede wszystko podlaczac, zastanawialem sie tylko czy zakupujac telewizje N (jakis turbodekoder) bede mogl w jakis sposob rozprowadzic audio po calym domu?
    Dekoder ma RJ45 wiec podepne go do netu, mozna podobno sluchac wielu stacji radia internetowego, ale...
    Patrzac na schemat a dokladniej multiswitch i modulator to nie sadze, ze uda mi sie to jakos do kupy polaczyc.
    W kazdym pokoju mam gniazdko TV-SAT-radio czyli 2 wtyki F +normalne gniazdo antenowe - jak z tego wyciagnac audio i podpiac do zestawu audio? Zwykle cinche wystarcza, o zadnym HDMI i super audio nawet nie marze :)
    Zmienic switch, modulator czy po prostu w tym ukladzie nie da sie tego zrobic?

Z gory dziekuje za porady

Pozdrawiam,
    Filip

0 3
  • #2 18 Kwi 2011 23:20
    35mario1
    Poziom 26  

Zasadnicze pytanie brzmi po co rozprowadzać audio z N-ki po całym domu. Chyba nie zamierzasz słuchać wiadomości. Co do LAN w "turbo-dekoderze" chyba jeszcze nie działa tak jak powinno. Prościej będzie kupić radio internetowe. A swoją drogą przy takiej instalacji antenowej N-ka ?

0
  • #3 19 Kwi 2011 00:09
    bunio14
    Poziom 2  

Hmm.. zamysl autora byl taki zeby dekoder byl na strychu, przedluzacze kablowe pilota i juz. Audio rozprowadzone po to, zeby mozna bylo sluchac sobie jakiegos radia bez wlaczonego TV, tylko przez podpieta jakas wieze.
    Jak sie nie da to kupie Popcorn Hour i bede mial al0in-one w jednym miejscu

Jesli Nka przy takiej instalacji nie ma sensu to prosze o rade co lepiej wybrac.

Pozdrawiam,
    Filip

0
  • #4 19 Kwi 2011 00:32
    wachcio
    Poziom 24  

Modulator w tym układzie nic Ci nie da gdyż on zamienia sygnał z cinch na sygnał audio i wideo na konkretnym kanale UHF lub VHF co potrafi odczytać TV. Wieża będzie poprawnie grała radio internetowe gdy będzie miała podłączony niczym nie modyfikowany sygnał z wyjścia audio chinch (lub poprzez przejściówkę ze scart) dekodera. Można by wykorzystać przewód RTV w pokojach do przesłania takiego sygnału ale nie wiem czy nie będzie zakłóceń w odbiorze naziemnej TV i/lub SAT.
    A może zastosować jakiś mini nadajnik FM? Sygnał nadawałbyś w eter i odbierał anteną na dachu lub sygnał bezpośrednio nadawał do kabla.

0