Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zginął pasek wyboru języków - Windows 7

19 Kwi 2011 11:03 32707 9
  • Poziom 11  
    Znajomy jest tłumaczem używa 3 języków(są zainstalowane) i ostatnio zginął mu pasek języków. Sprawdziłem wszystko i jest ok, tzn. opcje regionalnychpasek języka – jest zaznaczone dokowany na pasku zadań oraz pokaż etykiety tekstowe na pasku języka.
    Jedno jest ciekawe, że przy instalacji programowania w momencie uaktywnienia się Kontroli Konta Użytkownika na przyciemnionym oknie pasek się pokazuje wprawdzie nie na pasku zadań, ale jest. Na koniec dodam, że prawym na pasek zadań / paski narzędzi też robiłem niby zaznaczam pasek języków, ale się nie zaznacza/aktywuje. W rejestrze usunąłem LangBar i dodałem wartości na nowo ręcznie i też nie pomogło.
    Malwarebytes Anti-Malware znalazł 15 szkodników - Avast przepuścił. Zainstalowałem teraz zamiast Avasta AVG Free oraz Spybot Search & Destroy i zapuściłem ich skanery na noc. Jeszcze nie wiem, czy znalazło dodatkowe szkodniki - idę do niego po południu. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Region i Język/Klawiatury i Języki/Zmień Klawiatury/Pasek Języka/tam ustaw pasek języka by był widoczny .
  • Poziom 11  
    Tak mam zrobione, ale paska nie widać i tu jest właśnie problem.
  • Poziom 33  
    Prawym klawiszem myszy na zegar (pasek narzędzi) i Dostosuj ikony powiadomień > tam zaznacz zawsze pokazuj ikony powiadomień ,
    może jakiś szkodnik blokuje pasek i inne opcje konta ,
    Narzędzia Administracyjne /Konfiguracja systemu/Uruchamianie/odhacz zbędne lub nieznane aplikacje .
  • Poziom 11  
    Przeskanowałem, po odhaczałem i lipa, nic. Na koniec SP1 zainstalowałem tylko spowolnił trochę komputer. A który exe jest odpowiedzialny za pasek językowy?
  • Poziom 42  
    Wklej to do notatnika:
    Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}]
    @="Language bar"
    "MenuTextPUI"="@%SystemRoot%\\System32\\msutb.dll,-325"

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}\Implemented Categories]

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}\Implemented Categories\{00021492-0000-0000-C000-000000000046}]

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}\InProcServer32]
    @="C:\\WINDOWS\\System3utb.dll"
    "ThreadingModel"="Apartment"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
    "NoSaveSettings"=dword:00000000

zapisz jako fix.reg-zapisz jako typ wszyskie pliki kliknąć 2 razy na powstały plik i restart komputera.
  • Poziom 2  
    Witam!
    Temat już dawno nie poruszany, ale mam dokładnie ten sam problem.
    Męczę się już ponad tydzień.
    Znalazłem ten wpis i skorzystałem z ostatniej podpowiedzi
    Utworzyłem plik fix.reg....
    Ale po kliknięciu nowo stworzonego pliku wyskakuje mi komunikat:
    "Nie można zaimportować C:\User\...\Fix.reg: Określony plik nie jest skryptem rejestru.
    Można importować tylko binarne pliki rejestru z wewnątrz Edytora rejestru"

Próbowałem najpierw zaimportować ten plik do Edytora Rejestru, otwierając go z okna Edytora - nie przyjął.
    Potem próbowałem ręcznie wprowadzić do rejestru podane wartości - napisało, że nie mogę.

Jestem w kropce.
    Co mogę zrobić i dlaczego ten plik nie che mi się zaimportować?
    Może ktoś jeszcze zobaczy ten mój alert?!
    Dziękuję!!!
  • Poziom 1  
    Zobacz, czy w Region i Język/Klawiatury i Języki/Zmień Klawiatury/Ogólne masz więcej niż jeden język. Pasek wyboru języków u mnie pokazuje się tylko wtedy, gdy mam tam co najmniej dwie klawiatury.
  • Poziom 2  
    ramgu napisał:
    Zobacz, czy w Region i Język/Klawiatury i Języki/Zmień Klawiatury/Ogólne masz więcej niż jeden język. Pasek wyboru języków u mnie pokazuje się tylko wtedy, gdy mam tam co najmniej dwie klawiatury.

Tak, na pewno, inaczej bym i nie męczył się, no bo po co.
    Ale rozwiązanie już znalazłem, tylko nie jestem w stanie powiedzieć jak mi się udało :)
    Tzn. znalazłem w narzędziach systemowych coś, jakiś program Windowsowy, nie pamiętam w ogóle jaki, który sprawdał i naprawiał działanie pamięci wirtualnej.
    Po tym jak go uruchomiłem, wszystko wróciło do normy.
    Następnego dnia próbowałem go odnaleźć... Za cholery nie wiem, gdzie go odnalazłem :)))
    Ale wszystko już OK!
  • Poziom 10  
    Również miałem z tym problem.

Program obsługujący wyświetlanie wybranego języka klawiatury nazywa się ctfmon.exe

Wystarczy wejść w menu start -> uruchom i wpisać ctfmon i ikona aktualnej klawiatury pojawi się na pasku. Jeszcze nie resetowałem komputera, więc może po ponownym uruchomieniu znowu zniknie - wtedy trzeba trochę pogrzebać rejestrze i dodać program do autostartu.

Pozdrawiam