Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny ALTUS 110 + Wzmacniacz PIONEER A107 czy cos innego?

19 Kwi 2011 11:55 6424 58
  • Poziom 14  
    Witam uzytkownikow tego forum:)
    Mam dylemat dotyczacy wyboru głosnikow a mianowicie Altus 110/Voice Kraft1004.Pomiedzy tymi glosnikami jest znaczna róznica mocy a cena niemal taka sama:).
    Słucham muzyki: Hip-Hop,dance czesto cos z basem
    pokoj:5m/5m:D

Oczekuje szczerych wypowiedzi na temat tych kolumienek:)

Pozdrawiam

Dodano po 16 [minuty]:

Dodam ze szukam sprzetu do 450zł
  • Poziom 38  
    Zdecydowanie Altusy, jeśli za takie pieniądze nie wymagają regeneracji to nie ma się nad czym zastanawiać, a moc to nie wszystko tak więc nie masz się co sugerować mocą VC.
  • Poziom 14  
    Ale czy te altuski beda fajnie grały, czy wybrac jakis inny sprzet do 450zł?
  • Poziom 38  
    Zbyt dużego wyboru nie masz, za tą cenę altusy to najlepszy wybór.
  • Poziom 43  
    Jeżeli lubisz poczuć troche basu, to się rozczarujesz, bo te kolumny nie mają go w ogóle . Chyba że po drobnych modyfikacjach coś tam się pojawi.
    Do pomieszczenia 25m2 wystarczą ale jeżeli masz możliwość to znajdź w tych samych pieniądzach przynajmniej Mildtony 80. O niebo lepsza sekcja wysokotonowa i przynajmniej uświadczysz więcej basu.

Pioneer z tematu będzie troche za słaby (30W) nawet i do Altusów ale do spokojnego grania wystarczy.
  • Poziom 14  
    Posiadam pokój 5m szerokosci 4m długosci,od 6 godzin moge nabyc Altusy 140 w tej samej cenie wiec moje pytanie brzmi:czy te 140 beda glosno grały i beda z siebie wydobywac dosyc fajny basik?
  • Poziom 43  
    Zamienił stryjek siekierke na kijek mi się przypomina :D
    A140 to taki większy i bardziej dudniący A110. Poszukaj lepiej Mildtonów. Bo z Altusa usłyszysz dudnienie a nie fajny bas.
  • Poziom 14  
    np te by sie nadawały:http://allegro.pl/kolumny-mildton-80-dobry-stan-i1565641811.html ??

Widac ze zostało w nich wymienione pare bajerów:) aha a jakis tani dobry wzmacniacz bys polecił?
  • Poziom 11  
    Te głośniki niskotonowe nie oryginalne, raczej nie polecam. Sam na swoim przykładzie mogę potwierdzić, że A110 basu nie mają zbyt fajnego, dopiero przy pioneerze a449 i dzwiekowce w PC - xonar d1 poczulem troche basu na załączonym Loudnessie więc robię suba :)
  • Poziom 17  
    Jeżeli masz możliwość, polecam co jakiś czas odwiedzanie giełdy - można "upolować" fajny sprzęt za niewielkie pieniądze.
  • Poziom 20  
    Rozejrzyj się za altonami 110 mają fajny bas i bardzo nisko schodzą za tą cenę spokojnie je znajdziesz
  • Poziom 14  
    Owszem tak jak piszecie ładnie graja te Altony (patrzałem po forach) lecz jest 1 mankament,a mianowicie:posiadam 400zł na głosniki+amplituner/wzmacniacz a zbyt ładne to te altony nie sa:).

Naprawde te altuski 110/140 nie maja dosyc fajnego basu:>?
  • Poziom 20  
    No bez przesady altusy nie są złymi głośnikami mają trochę basu ale bardziej sprawdzają się w muzyce rock itp na twoim miejscu bym je brał
  • Poziom 43  
    BioShock88 napisał:
    Naprawde te altuski 110/140 nie maja dosyc fajnego basu:>?

Naprawdę. Chyba że zrobi się kilka modyfikacji więc lepiej kupić kolumny które zagrają w miare porządnie bez ingerencji. Altony/mildtony może nie są wizualnie piękne ale nadrabiają brzmieniem w porównaniu do Altusów.
  • Poziom 14  
    Aha no to niemal wszystko juz wiem:)
    A jezeli altus 140 bedzie miec wymieniane glosiki na jakies inne bedzie lepiej/tandetnie grac?
  • Poziom 38  
    Raczej tandetnie, nowe głośniki wymagają nowej obudowy i zwrotnic.
  • Poziom 43  
    Chińszczyzna, daj sobie spokój. W okolicy 200 pln kupisz ampli Yamaha R-5. Sensowny amplituner w tej cenie.
  • Poziom 14  
    Otóż o to chodzi ze posiadam te Geniuski podpiete do kompa:),kolega posiada ten sam sprzet lecz po podlaczeniu 1 glosnika do aplitunera chciało rozwalic mieszkanie:)

Dodano po 9 [minuty]:

tak ogladałem ta yamache i nie posiada zbyt sporego zapasu tej mocy:)
    A co sadzisz o tym moim?
  • Poziom 38  
    PIONEER A107 2x30w do spokojnego słuchania muzyki wystarczy.
  • Poziom 14  
    Yamaha r-5 czy HVR-80

Yamacha:http://allegro.pl/yamaha-r-5-kapitalny-amplituner-piekne-brzmienie-i1557159794.html
    HRV-80:http://allegro.pl/amplituner-hvr-80-si-karaoke-5-0-czarny-srebrny-i1570057939.html
  • Poziom 43  
    Geniusy czy jak im tam są dobre do oglądania filmów, bo z tego co zauważyłem posiadają sub i 5 satelit. System wielokanałowy a stereo to dwie różne bajki.

No na pewno ten sprzęt z linku nie ma więcej mocy. To co podane w aukcji podziel na pół.
    50W w domu wystarczy spokojnie.
  • Poziom 14  
    Czyli HRV bedzie lepszy do geniusów?
  • Poziom 43  
    BioShock88 napisał:
    Czyli HRV bedzie lepszy do geniusów?

Zależy w jakiej kwestii lepszy. Nie słyszałem ani Geniusów ani tego Hrv więc nie powiem jednoznacznie, ale patrząc na cenę nowego Hrv już ,,widzę'' że nie jest to sprzęt najwyższych lotów, niska moc i za pewne niska jakość elementów a co za tym idzie - niska jakość dźwięku.

Więc nawet taki zestaw komputerowy może okazać się lepszy od tego wynalazku.
  • Poziom 14  
    to moze ma ktos jakis pomysł na super amplituner do 250zł?
  • Poziom 14  
    Ok co do wzmacniacza to sie jeszcze dogadamy:)

Jutro jade obejrzec 30 Km od mojego domu Altusy 140 z zmienionymi głosnikami:),sprzedawca mowi ze glosniki wydaja dobry bass i zaprasza do odsłuchu.A najlepsze jest to ze sprzedaje je za marne 140zł wiec bede musiał koniecznie je odsłuchac:)

Prosze mi powiedziec czy beda tak grały te głosniki jak orginalne altuski?
    Czy jest mozliwosc w razie czegos na zmiane na inne niskotonówi?
    I jaki by dobrac do nich wzmacniacz badz amplituner:)?

Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    Zależy jakie głosniki zostały wsadzone, jeśli zamienniki to będą dobrze grały.
  • Poziom 43  
    Jak pojedziesz to pierwsze co zrób, to zobacz co tam w ogóle siedzi w tych kolumnach. Jak jakaś chińszczyzna pokroju alpharda czy Stxy to podziękuj ładnie i nawet za taką cenę nie bierz. Będziesz się meczył z tymi kolumnami a kupno oryginałów wyniesie więcej niż one warte.