Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool ADP 5440 zawiesza się

Adam Rz 19 Kwi 2011 11:57 2825 5
  • #1 19 Kwi 2011 11:57
    Adam Rz
    Poziom 2  

Witam.
    Mam taki problem.
    Posiadam zmywarkę Whirpool ADP 5440.
    I zmywarka co kilka tygodni zawiesza się. Zmywa zmywa i w pewnym momencie zatrzymuje się nie wypompowuje wody i zaczyna mrugać zielona kontrolka na przycisku start. Jak się jej dłużej przyciśnie start to zmywarka włącza się i wypompowuje lub też nie wodę. Ale czasem jak się zawiesi na amen to pomaga jej przechylenie na boki o prawie 90 stopni.
    Czy to może być przyczyna jakiegoś filtra, jeśli tak to gdzie one są i jak się do nich dostać aby je wyczyścić lub wymienić?

Druga sprawa założyłem kolektory słoneczne i chcę pod zmywarkę podpiąć ciepłą wodę czy jest to możliwe?
    Słyszałem, że jest to możliwe tylko zależy od węża zasilającego czy jest przystosowany na ciepłą czy na zimną wodę.
    Proszę o poradę i odpowiedź na pytania.

0 5
  • #2 19 Kwi 2011 14:03
    movzx
    Poziom 39  

Ile razy mruga start?

Co do ciepłej wody - można, ale po pierwsze musisz mieć wąż pod ciepłą wodę (wszystkie z aquastopem się nadają, a jeśli masz zwykły to musi mieć czerwony pasek - poza tym jest na nim napisane 25°C lub 60/70°C).
    Woda nie może mieć nigdy więcej niż 60 stopni, w przeciwnym razie zniszczysz zmywarkę.

0
  • #3 06 Maj 2011 08:22
    Adam Rz
    Poziom 2  

Witam.
    Zmywarka w różnych momentach zmywania zawiesza się. Jak się zawiesi to cały czas miga start, można przekręcać pokrętłem dowoli po programach dla których po kolei zaświecają się zielone kontrolki, ale nadal przycisk start miga a przytrzymując start dłużej zmywarka odpompowuje wodę.

0
  • #4 06 Maj 2011 21:04
    movzx
    Poziom 39  

No no, długo się zastanawiałeś ;)
    Start zapewne nie mruga jednostajnie tylko seriami, i o to "ile razy" mi chodziło.

0
  • #5 09 Maj 2011 22:39
    Adam Rz
    Poziom 2  

Witam.
    Tak jak napisałeś przycisk start ,,mruga seriami'' dwa mrugnięcia i przerwa dwa mrugnięcia i przerwa. Możesz ,,MOVZX'' napisać co to za usterka i gdzie szukać. A może podejrzewasz co to może być.

W sobotę zajrzałem do zmywarki i układ odpompowujący wodę wyglądał całkiem nieźle. Natomiast mocno zastanowił mnie element, którego zdjęcia dodałem. Jest to jakiś zbiornik na wodę z filtrem. Nie wiem czy ten filtr ma mieć taki kolor czy jest tak strasznie zasyfiony odkładającym sie kamieniem i innymi zanieczyszczeniami z wody. Przepłukałem ten zbiornik pod ciśnieniem. Ale nie wymieniłem filtra gdyż nie da sie go wyjąć z tej plastikowej obudowy wygląda jak by był tam na stałe, a wymiana wymagana jest wraz z plastikową obudową. A tak przy okazji znalazłem na nim numer MO 509 51226. Ale szukałem na Internecie i nie mogłem takiej części znaleźć. Może poleć mi gdzie mogę kupić w razie potrzeby wymiany oprócz serwisu taki filtr, lub jakiś zamiennik.

Jeszcze jedno jak przechylę zmywarkę na prawą stronę i położę ja na boku to wyleje sie z niej z pół litra wody i odblokowuje się.
    Oraz gdzie są jakieś filtry które należy okresowo wymieniać. Jeszcze nic nie wymieniałem w tej zmywarce.

Mod. ROBSON33
    Należy poprawnie wkleić foto zgodnie z tą instrukcją
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html \
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .

0
    Załączniki:
  • #6 09 Maj 2011 23:02
    movzx
    Poziom 39  

Masz wodę na dnie zmywarki, więc prawidłowo sygnalizuje F2 - wyciek. Widać zresztą od spodu ślady wody na zmiękczaczu (to właśnie to co nazwałeś "filtrem" - ma mieć taki kolor i nie ruszaj).
    Sprawdź tą czarną uszczelkę od góry i ogólnie ślady wycieku.

0