Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz wielonapięciowy - założenia konstrukcyjne

19 Kwi 2011 12:42 2933 18
  • Użytkownik usunął konto  
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 38  
    Na twoim miejscu zainteresowałbym się przetwornicami dc/dc typu lm25XX. I było by po sprawie. Odpowiednie filtrację i wszystko powinno hulać.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 38  
    Jak mniemam to napięcie to do zasilania wzmacniacza audio więc po co Ci stabilizacja? Resztę tych napięć możesz przetworzyć właśnie z tych 48V
  • Poziom 38  
    A co ma ci wpływać? Cyfrowe na tor audio? 2 mostki powinny rozwiązać problem. To, że trafo wspólne niczego nie zmieni. Istotna jest reszta.
  • Poziom 38  
    Na elektrodzie jest projekt przetwornicy do zastosowań audio, lecz ona zdaje się ma tylko 200W. Zapewne zapoznałeś się już z nią.

Dalej mogę polecić ci Power Integration. Z nich można zrobić ciekawe zasilacze impulsowe. Faryster ma w swej ofercie nawet zestawy do montażu.

Lecz mój pomysł wyjdzie cię pewnie taniej.
  • Poziom 38  
    Podałem ci wszelkie rozsądne opcje do wykonania samemu. Układy które wymieniłem są bezproblemowa w uruchomieniu. Wiele przykładów na elektrodzie. Ale czuje, że chcesz to wszystko przekombinować. Skoro nie chcesz się bawić w testy i prototypowanie moja propozycja z toroidem 2 mostkami i przetwornicami DC/DC powinna być najefektywniejsza.
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 1